Jezioro Gim » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Gim

Wyprawy nurkowe - jezioro Gim

Jezioro Gim jest stosunkowo mało odwiedzane przez nurków. Dlaczego? Nie wiadomo. Najprawdopodobniej za sprawą niedalekiej odległości jeziora Świętajno, słynącego z czystości, a przede wszystkim posiadającego własną bazę nurkową.
 

Jezioro Gim było jednym z celów nurkowych czerwcowej wyprawy kilkunastu nurków z ekipy Bestdivers. Odbyliśmy tam dwa nurkowania. Śmiało mogę napisać, że jezioro jest warte odwiedzenia, a to chociażby za sprawą pięknej okolicy i malowniczych krajobrazów.

20150606_113802


Pierwsze zejście do wody zrobiliśmy na terenie ośrodka wypoczynkowego Kłobuk w Nowej Kaletce. Z pozoru mniej atrakcyjne ze względu na większą liczbę turystów. Stary pomost, na którym wprowadzono zakaz poruszania się ze względu na ryzyko zawalenia, jest miejscem charakterystycznym, z którego wszyscy wchodzą do wody.
Drugie nurkowanie miało miejsce w lesie w odległości ok kilometra od ośrodka. Pod wodą wspaniałe łąki ramienic i rdestnica, występująca głównie w czystych rzekach.

 

Maksymalna głębokość jeziora Gim to 26 metrów. Mimo swojej głębokości ciężko znaleźć miejsce gdzie dno szybko opada. Przydana podczas nurkowania będzie mapa batymetryczna. Zbiornik nie ma dopływów, zasilany jest wodą z rowów melioracyjnych oraz wodami podziemnymi. W czerwcu 2012 przejrzystość wody sięgała 5 metrów. Dwa tygodnie wcześniej mogła mieć nawet 7-8 metrów.

 

Nad jeziorem nie ma możliwości nabicia butli. W tym celu należy skorzystać z sezonowej bazy nad jeziorem Narty. Ośrodki wczasowe znajdują się w północnej części jeziora. Z Warszawy nad jezioro Gim dojedziemy w około 3-3,5 godziny.
 

 

 

Galeria zdjęć:

 


Opracowanie i zdjęcia: Rudi Stankiewicz, Kasia Doliwa
 

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073