Nurkowanie na Mikołajki – Zakrzówek 2017 » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie na Mikołajki – Zakrzówek 2017

Ponownie jak w zeszłym roku, i jeszcze poprzednim oraz tym wcześniejszym, a także tymi wszystkimi, o których też wypada wspomnieć, i tym razem obowiązkowo w Bestdivers wydarzył się wyjazd na nurkowania mikołajkowe jeden weekend przed Wigilią Bożego Narodzenia.

Od kilku dobrych już lat bowiem jeździmy na Zakrzówek w Krakowie, przebieramy się za Mikołajów, pozujemy do oryginalnego zdjęcia przy przystrojonej choince pod wodą i dobrze się bawimy, ucztujemy na wieczór na Rynku Głównym w centrum krakatał jak mówił mój przyjaciel z Krakowa.

I tym razem nie zabrakło kilku chętnych na kursy nurkowania w suchym skafandrze, na kursie wrakowym, a nawet na zakończenie ostatnich ćwiczeń kursu divemastera. Przejrzystość wody przecież o tej porze roku jest niesłychanie wyborna. Aż dziw bierze, że tak niewielu nurków decyduje się jechać. Ci nie dołączający do naszej grupy, nie wiedząc nawet, co tracą, a tłumacząc się zimną wodą i typowymi wymówkami, jakie każdy z nas ma na pęczki przecież, siedzą w domu zamiast doznać szoku oglądając niewiarygodną przejrzystość wody, jaką ofiaruje Zakrzówek o tej porze roku.

Tym razem woda miała około 17 metrów przejrzystości.  W sobotę niebo było lekko zachmurzone, ale za to w niedziele słońce jak w Chorwacji. Jakżeż się cieszę, że każdego roku znajdują się pasjonaci chętni na wyjazd na tą już tradycyjną wyprawę. W grudniu 2018 roku naturalnie kontynuujemy naszą tradycję i także będziemy jechać na mikołajkowy wyjazd nurkowy. Czas kiedy, można zrobić specjalizacje nurkową PADI Dry Suit czy też zakończyć kurs PADI Open Water Diver. Niekiedy przyjeżdżają uczestnicy kończyć kurs wrakowy czy tez zrobić cały Advanced Open Water Diver.

Nie przegap okazji za rok, a jak było tym razem, niech klimat odda te kilka fotografii zrobionych podczas tegorocznego wyjazdu.

Galeria zdjęć:

 

Tekst i zdjęcia: Rudi Stankiewicz

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073