Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie mikołajkowe – Zakrzówek 2015

 

 

Zakrzówek jest jednym z najpopularniejszych zbiorników nurkowych w Polsce. Osławiony krakowski kamieniołom przyciąga zarówno tych początkujących jak i doświadczonych nurków. Co roku w grudniowy weekend, na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia na Zakrzówku odbywa się niecodziennie wydarzenie – przybieramy się za Mikołajów i idziemy na wspólne nurkowanie aby uwiecznić to wydarzenie niecodziennym zdjęciem i filmem na tle choinki pod wodą.

 

 

 

Tradycyjnie już ekipa Bestdivers od kilku lat powtarza to wydarzenie i zawsze chętni jadą na tą dość niezwykłą imprezę. Kiedyś Mikołajki na Zakrzówku miały szerszy rozgłos, a akcji towarzyszyły kamery telewizyjne. W ostatnich latach ma to nieco mniejszy rozgłos ale kamer jakby przybywa. W końcu popularność kieszonkowych kamer typu GoPro jest nie do opisania.

 

Wyprawy nurkowe - ZakrzówekPrzypomnijmy sobie tłumy nurków przebywających latem nad zalewem w Zakrzówku. Czasami nie było miejsca, aby samochód zaparkować. Przejrzystość wody wówczas była nienajlepsza. Podczas naszego symbolicznego ubierania choinki na Zakrzówku tuż przed Wigilią woda ma nieprawdopodobnie doskonałą przejrzystość.

 

 

 

Nieduża ilość nurkujących nie powoduje takiego zamulenia i zmącenia wody. Fotografowie podwodni są zachwyceni przejrzystością, a grzane wino wieczorem po nurkowaniach na Starym Mieście po prostu smakuje jak prawdziwy nektar.

 

Wyprawy nurkowe - Zakrzówek

 

Co do samej choinki, bombek i innych ozdób choinkowych uciekających ku górze, zamiast zwisających w dół, „fruwającego” przy drzewku Mikołaja… takie widoki to abstrakcje nie tylko dla nurkujących, ale przede wszystkim dla tych co nurkowaniem się nie zajmują.

Bestdivers jeździ tam każdego roku. Mamy tam przeróżną pogodę. Były lata, że było minus 20 stopni ale też i takie, że plus 15 stopni. Były chwile, że śniegiem był zasypany cały Zakrzówek ale i takie, że pogoda przypominała nurkowania w Chorwacji.

 

 

 

 

 

 

Wyprawy nurkowe - Zakrzówek


Jaka aura będzie teraz, przy kolejnym ubieraniu choinki nie wiadomo. Możemy spodziewać się pogody niczym z filmu o Narni albo ciepłego słońca. Na pewno będzie ciekawie i to co na 100% wszyscy zawsze potwierdzają – niesamowity klimat tuż przed świętami. A wieczorne biesiadowanie na Starym Mieście przy akompaniamencie grzanego wina zostawia niezatarte wspomnienia!

 

Galeria zdjęć:

 


 

 

Tekst i zdjęcia: Rudi Stankiewicz

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073