Jak to się stało, że stałem się PADI Divemaster? » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jak to się stało, że stałem się PADI Divemaster?

Rozmawiałem z Rudim o możliwości zostania PADI Divemasterem. Jako, że dość długo nurkowaliśmy już razem, a ja chciałem się rozwijać to naszła mnie taka myśl któregoś wieczora „a jakby to było być Divemesterem”. Jako, że Rudi ma przeszło 20-letnie doświadczenie w biznesie nurkowym do kogoż miałem pójść ? Zgadnijcie ile czekałem z decyzją? Ta była chyba najszybsza w moim życiu.

Przyszedłem na kurs Divemasterski i spotkałem różnych ludzi. Małżeństwa, zagubione dusze, które nie miały z kim nurkować, konkretni z wizją zostania w przyszłości instruktorami. Byli młodsi i starsi. Gdy zacząłem kurs Divemaster mogłem szybko stwierdzić, że to zupełnie coś innego niż dotychczas przechodziłem w szkoleniu PADI. Kompletnie inne podejście. Od zakrystii, że tak powiem. O, jakże chwalę ten dzień, kiedy zdecydowałem się na ten kurs.

Jurek powiedział mi, że zdecydował się na kurs PADI Divemaster. Nie myśląc długo także podjąłem rękawice i zapisałem się z nim na kurs. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że dało mi to tak dużo wiedzy i doświadczenia w nurkowaniu, że inaczej patrzę na wejście do wody niż kiedyś, kiedy byłem zupełnie „zielony”. Czuję się teraz pewniej nie tylko w wodzie, ale także rozmawiając z mniej doświadczonymi nurkami. Okazuje się, że jestem potrzebny, a mój wyuczony na kursie profesjonalizm procentuje nowymi znajomościami i wyjazdami na nurkowania.

Małgosia powiedziała mi, że od chwili, kiedy pierwszy raz się zanurzyła pod wodę z akwalungiem, wiedziała, że chce nurkować, zwiedzać świat, odkrywać nowe nieznane rzeczy pod wodą i uczyć się tych wszystkich zachować i nazw ryb oraz zwierząt, które znała tylko z opowieści innych zafascynowanych znajomych nurków. Dziś siedzi na Karaibach, wcześniej pracowała na Malediwach, wyspach kanaryjskich i na Azorach. Zdaje się, że nie zamierza wracać w nasze zimne klimaty.

Marek powiedział, że gdy zaczął nurkować kompletnie nie myślał o tym, że kiedyś będzie profesjonalistą w tym co wydawało mu się jego tylko hobby. Stopień Master Scuba Diver wydawało się, że będzie jego końcową stacją w edukacji nurkowej. Tymczasem zobaczyłem go jak robi kurs Divemastera i na nowo zaczyna widzieć nowe możliwości w nurkowaniu. Jego zaangażowanie i płynąca radość z tego kursu spowodowała, że i ja zdecydowałem się też zapisać na kurs PADI Divemaster. Dziś wiem, że to była jedna z moich lepszych decyzji w życiu, bo jestem już instruktorem PADI. Poznaję wiele nowych miejsc na świecie, a ilość znajomych przerosła moje oczekiwania. Wczoraj zerknąłem do telefonu. Mam 2000 numerów zapisanych.

 

Dopisz i Ty swoją historię. Czekamy na Ciebie

Zespół Bestdivers, członkowie PADI od wielu, wielu lat.

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073