Bestdivers.pl - Nurkowanie Głębokie
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie głębokie – Deep Diver

   

Celem kursu specjalizacji nurkowanie głębokie jest przygotowanie nurka do prawidłowego planowania i organizowania oraz ustalania właściwych procedur podczas nurkowania bezdekompresyjnego na głębokościach do 40m. Kurs nurkowania głębokiego jest bezpieczną, bezpośrednio nadzorowaną przez instruktora formą, wprowadzenia w nurkowanie głębokie. Osoby, które uczestniczą w tym kursie tak naprawdę zaczynają rozumieć o co chodzi w nurkowaniu. Dlaczego tak dużo osób uprawia ta formę sportu. Nie zdziw się gdy po tym kursie postanowisz też iść dalej w kierunku nurkowań technicznych.

 

Nurkowanie głębokie

Nurkowanie głębokie - kursy

Zajęcia praktyczne:

Ilość nurkowań: 3-4

Podczas nurkowań poznasz specjalistyczny sprzęt i procedury stosowane w nurkowaniu głębokim, w szczególności procedury awaryjne ściśle związane z specyfiką polskich wód (ryzyko zamarznięcia automatu, niskie temperatury wody, ograniczona widoczność), a także: wpływ głębokości na ocenę i wykonywanie prostego zadania, zastosujesz wcześniej poznane techniki, które dotychczas wykorzystywane były dla nurkowań na mniejszych głębokościach, wykonasz prawidłowe przystanki bezpieczeństwa podczas każdego nurkowania oraz symulowany przystanek awaryjny, zaobserwujesz przedmioty ściśliwe poddane ciśnieniu, przedmioty kolorowe na większej głębokości. Po tych nurkowaniach już nigdy nie będziesz wchodził do wody tak lekkomyślnie.   

 

 

 

Zajęcia teoretyczne:

Każdy kursant otrzymuje podręcznik do specjalizacji nurkowania głębokiego. Ponadto instruktor prowadzi interaktywną formę prezentacji założeń kursu co pozwoli Ci na lepsze poznanie procedur bezpieczeństwa, potencjalnych niebezpieczeństw i możliwości wystąpienia sytuacji awaryjnych.  Dialog grupowy nadzorowany przez instruktora oraz profesjonalna prezentacja poszerzą Twoją wiedzę w zakresie uprawnień, właściwego sprzętu do nurkowań głębokich oraz zaleceń związanych z odmiennymi warunkami środowiska wodnego w różnych zbiornikach. Wrócimy także do zagadnień poznanych na wcześniejszych kursach tj. narkozy azotowej teraz zwanej już gazowej, choroby dekompresyjnej oraz planowania nurkowania.

 

Dodatkowe informacje:

Certyfikat uprawnia do wykonywania nurkowań do głębokości 40 metrów w towarzystwie drugiego nurka. To jest limit głębokości nurkowań rekreacyjnych. Jeśli interesują Cie jeszcze większe głębokości przejdź do działu poświęconemu nurkowaniom technicznym 

 

Nurkowanie głębokie to bardzo trudne zajęcie, wymagające dużego rozsądku i dyscypliny, stąd nie jest dla każdego, trzeba wciąż podnosić swoje umiejętności, nie ma tu miejsca na rutynę czy lekkomyślność. Nurkowanie głębokie z wypożyczonym sprzętem nie sprawdza się. Tu też musisz już zacząć myśleć o skompletowaniu sprzętu nurkowego dla siebie.

 

Ten kurs robi się w Polsce doskonale na j. Hańcza (w miarę komfortowe warunki). Natomiast podczas wypraw zagranicznych gdzie przejrzystość i temperatura wody jest o niebo lepsza niż w Polsce to wręcz rozpieszczanie się.

 

 

 

 

 

Kontakt:

tel.kom.: (+48) 698 529 073

Rudi rudi.stankiewicz@bestdivers.pl (+48) 601 32 15 57

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073