Nurkowanie Filipiny – wyspy na Filipinach Sangat, Verde, Mindoro, Coron, Luzon, Busuanga
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie Filipiny – wyspy na Filipinach Sangat, Verde, Mindoro, Coron, Luzon, Busuanga

Termin wyprawy: 11-22.09.2019

Niezapomniane nurkowania w miejscu jednej z największych bitew morskich. Zatoka Coron na Filipinach to raj dla miłośników bitew z okresu II wojny światowej, ale i nie tylko. Zanurkuj z nami w tym magicznym miejscu.

Nurkowanie Filipiny - Nurkowanie na Filipinach

Nurkowanie Filipiny

24 września 1944 roku, 180 amerykańskich samolotów wystartowało z kilku lotniskowców, aby po pokonaniu dystansu 550 km przez 40 minut atakować zaskoczoną japońską flotę zaopatrzeniową. Był to pierwszy atak w historii lotnictwa, gdzie samoloty miały tak długi dystans do pokonania. Wiele z powracających samolotów nie dotarło na pas startowy swojego lotniskowca zwyczajnie wpadając do morza z przyczyny braku paliwa. W wyniku tej akcji amerykanie zatopili 24 okręty japońskie, które stanowiły zaplecze magazynowe dla japońskich wojennych jednostek pływających. Większość z nich leży w Zatoce Coron wokół wyspy Sangat.

 

Nurkowanie na Filipinach

Owe wraki, ale nie tylko bo i jaskinia i jezioro wulkaniczne to druga część naszej wyprawy. Pierwszą część spędzimy w Puerto Galera, które zaczęło być sławne, kiedy w 2005 roku otrzymało nagrodę główną od UNESCO podczas głosowania na najpiękniejszą zatokę Filipin. Wyspa Mindoro jest oddzielona od wyspy Luzon, na której leży Manila przesmykiem łączącym wody Pacyfiku z Morzem Południowo Chińskim. Prądy dochodzą tu do 6 węzłów, a świeża i czysta woda jest tu wlewana bez przerwy, co tworzy niesamowicie bujną faunę i florę tych wód. Jest to perła dla fotografów makro. Wody Morza Chińskiego mieszają się tu z Pacyfikiem, co przyczyniło się do utworzenia ponad 300 gatunków koralowców w tym miejscu, a 60% gatunków ryb występujących na rafach koralowych można zobaczyć właśnie w okolicach Puerto Galera.

Cel wyjazdu

Dotkniecie historycznego miejsca bitwy pod Busuangą. Zerknij na rys historyczny bitwy http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/wraki/wraki-zatoki-coron-filipiny/

Podczas wyprawy zobaczymy najciekawsze miejsca okolic Puerta Galera przy wyspie Mindoro i rezerwat przyrody wyspy Verde (topowe miejsce nurkowe w tej części świata). Podczas drugiej części polecimy na wyspę Sangat i tam nurkujemy w okolicach Zatoki Coron na wrakach japońskiej flotylli zatopionej przez siły amerykańskie podczas II Wojny Światowej. Ciekawostką też jest jezioro Barakuda i jaskinia.

Przelot

Lecimy z Warszawy przez Dubai do Manili. Na miejscu lokalnymi liniami z Manili na Coron. Główny nasz przelot jak poniżej.

1.C/10TFTJLBESTD                                                                       

1 EK  180 G 11SEP WAWDXB HK10      1500-3 2245                                      

2 EK  332 G 12SEP DXBMNL HK10      0310-4 1615                                        

3 EK  335 G 21SEP MNLDXB HK10      2325-6 0400                                        

4 EK  179 G 22SEP DXBWAW HK10      0810-7 1215                                      

 

Wyżywienie

W resorcie w Puerto Galera w ramach wyżywienia mamy śniadania. Restauracja oferuje tak szeroki wachlarz różnych potraw, iż grzechem by było przywiązywać się do narzuconego menu tym bardziej, że ceny są niskie na Filipinach.

Na Sangat mamy pełne wyżywienie, jako że jest to jedyny ośrodek na wyspie i alternatywy nie ma.

Cena:

osoba nurkująca 9864 pln

Cena zawiera:

 • nocleg w Manili po przylocie jako, że przylatujemy dość późno
 • wszystkie transfery z przelotami włącznie
 • 4 noce w resorcie Puerto Galera wraz ze śniadaniami
 • nurkowanie przy Puerto Galera
 • nurkowania w rezerwacie przyrody Verde Island
 • transfery z przelotem włącznie przy zmienia wyspy (lot z Manili na wyspę Coron)
 • 4 noce na wyspie Sangat z pełnym wyżywieniem
 • nurkowania w Zatoce Coron wyspy Sangat, Coron, Busuanga
 • opiekę polskojęzycznego instruktora
 • pamiątkę z wyprawy od Bestdivers

* w sumie zrobimy ok. 18 nurkowań

Cena nie zawiera:

Zakwaterowanie:

Pierwszą część wyjazdu śpimy w Puerto Galera, drugą część na wyspie Sangat w jedynym dziewiczym resorcie na wyspie.

   

 

Dodatkowe informacje o noclegu

W resorcie w Puerto Galera mamy wynajęte pokoje wokół basenu. Na miejscu ręczniki są. Z pokoju do basenu mamy 4 metry, do centrum nurkowego 20 m, do restauracji 15 metrów, do baru 50 metrów, nad ocean 40 metrów – słowem wszędzie blisko. Ośrodek położony jest w najpiękniejszym zakątku zatoki El Galeon. Więcej o Puerto Galera poniżej w relacji.

Ośrodek na wyspie Sangat nad zatoką Coron, który otworzył się w 1994 roku, zajmuje niemal cały południowo-zachodni zakątek wyspy Sangat. Do tej pory, ten mały, mały kawałek raju oferuje  czternaście miejscowych, ekologicznie "mało uderzających" obiektów, restauracji i barów oraz światowej sławy nurkowania głównie wrakowe.

Wyspa Sangat jest całkowicie wyłączona z publicznej sieci elektroenergetycznej i w pełni niezależna pod względem zaopatrzenia w energię elektryczną i wodę. Ośrodek w swoich staraniach o ekologię i czystość używa energii słonecznej jako formy energii odnawialnej. Resort to jedyny kurort na Filipinach, który jest w 100% zasilany energią słoneczną i używa tylko generatorów z silnikiem wysokoprężnym w pochmurne dni.

Otoczony 300-metrową plażą z białym piaskiem, tropikalnymi wodami z pięknymi widokami i ogrodami rafy koralowej wypełnionymi morskim życiem. Resort stał się w ciągu zaledwie kilku lat jednym z najważniejszych ośrodków wypoczynkowych dla poszukiwaczy i entuzjastów wyjątkowego nurkowania.

 

Jednym z bardziej niezwykłych aspektów, jakie posiada wyspa Sangat, jest jej bliskość do 11 wraków z czasów II Wojny Światowej. Dziesięć z tych wraków to historycznie znaczące japońskie okręty wojenne i statki zaopatrzeniowe zatopione przez amerykańskie siły podczas "bitwy pod Coron Bay" w 1944 roku.

 

Spośród tych dziesięciu wraków z czasów II Wojny Światowej osiem z nich znalazło spoczywa w odległości od 5 do 30 minut od naszej plaży!

 

Zgodnie z niezwykłą urodą wyspy Sangat, wszystkie domki wypoczynkowe zostały zbudowane zgodnie z trwałymi, uświęconymi technikami miejscowych rzemieślników i pracowicie zmontowanymi z najlepszych, dostępnych lokalnie materiałów, w tym ręcznie tkanych bambusowych paneli ściennych, podług bambusowych i dachów z Cogon Grass lub Nipa Palm.

Wszystkie pomieszczenia są również dobrze wentylowane przez duże okna z moskitierą i są wyposażone w wentylatory sufitowe, obszerne oświetlenie, gniazdka elektryczne 220 V i łazienkę w zachodnim stylu.

Plan wyjazdu:

11.09.2019 wylot z Warszawy do Manili przez Dubai
12.09.2019 lądowanie w Manili i nocleg ze zwiedzaniem Manili
13.09.2019 transfer do Puerto Galera i od razu nurkowania
14.09.2019 nurkowania w Puerto Galera
15.09.2019 nurkowanie w parku narodowym Verde Islands
16.09.2019 nurkowanie przy Puerto Galera
17.09.2019 transfer przez Manile na Sangat, i nurkowanie
18.09.2019 nurkowania w Zatoce Coron
19.09.2019 nurkowanie przy Busuanga
20.09.2019 nurkowania przy wyspie Coron
21.09.2019 transfer do Manili i wieczorny wylot do Polski
22.09.2019 przylot do Warszawy ok. południa

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

 • nurkowania rekreacyjne (przejrzystość wody 15 - 35 metrów),

Na miejscu jest możliwość zrobienia kursu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Tu zobacz naszą relację z Puerto Galera i Verde, gdzie będziemy

Tu relacja z 2005 r m.in. na Busuange i Coron

Kontakt i rezerwacje:

Rudi Stankiewicz

Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557 ,  (+48) 698 529 073

Ciekawe miejsca:

Będąc w Puero Galera nie sposób nie zajrzeć do miasteczka Sabang obok naszego ośrodka i nie pospacerować wzdłuż plaży. Na wyspie Sangat oprócz nurkowania można wykupić sobie dodatkowe atrakcje w postaci kajaków, aczkolwiek robi się tam do 4 nurkowań dziennie, tak więc czasu nie będzie za dużo. Niewątpliwą atrakcją nurkowań przy Coron będzie Barakuda Lake (wulkaniczne jezioro z gorącą wodą) i jaskinia na 10 metrach. Link do opisu relacji z 2005 roku powyżej. Atrakcji jest oczywiście dużo więcej lecz ze względu na 4, a z nocnym 5 nurkowań dziennie nie bardzo będzie czas na dodatkowe atrakcje.

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073