Jezioro Piłakno - nurkowanie na Mazurach
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Piłakno – nurkowanie na Mazurach – jedno z najgłębszych jezior Polski

Termin wyprawy: 20-22.09.2019

Zapraszamy nad jedno z bardziej znanych jezior do nurkowania na pojezierzu mrągowskim. Baza nurkowa przygotowana na odwiedziny nurków z całej Polski, posiada nawet tor podwodny dla nurków sidemountowych.

Nurkowanie Jezioro Piłakno

"Cudze chwalicie, swego nie znacie". Któż nie zna tego powiedzenia? Z naszego wieloletniego doświadczenia wiemy, że wielu nurków nie zdaje sobie sprawy jak piękne miejsca nurkowe oferuje nasz kraj.

Wielu wyobraża sobie, że nurkowanie w Polsce jest niczym zanurzanie w brudnej rzece. Tymczasem mamy u nas takie zbiorniki, gdzie widoczność w wodzie sięga 15 metrów. Zbiorniki obfitujące w bogatą florę i faunę, która przy bliższym poznaniu potrafi zaskakiwać i fascynować.

Nurkowanie na Mazurach

 

Gdy byliśmy tam pierwszy raz zdecydowanie zafascynowała nas mnogość ryb i niesamowite łąki podwodne. To miejsce, które przynajmniej raz trzeba odwiedzić, aby poznawać polskie zbiorniki nurkowe. Baza przygotowana jest doskonale na potrzeby osób nurkujących. ale i tych, którzy przyjadą towarzyszyć tym wchodzącym do wody.

 

Będzie to wyjazd zarówno dla osób tych, które będą kończyć kurs podstawowy, ale i dla tych, które chcą się rozwijać nurkowo np. na kursie AOWD, czy Deep Diver (tam są do tego dobre warunki. Naturalnie osoby na nurkowanie rekreacyjne też są mile widziane w naszej grupie.

Cel wyjazdu

Odkrycie nowego pięknego miejsca do nurkowania na mapie mazurskich jezior.

Dojazd

Z Warszawy - (kier. Mrągowo) przez Ostrołękę i Szczytno. Dobieramy się jak zwykle po kilka osób w autach, aby paliwo taniej wyszło (my to koordynujemy). Dojechać mamy do ośrodka Dębowa Przystań nad j. Piłakno. Po drodze jest wiele tabliczek doprowadzających do naszej bazy.

Cena:

osoba nurkująca 387 zł.
osoba nienurkująca 287 zł.

Cena zawiera:

 • dwa noclegi (pokoje 2,3, 4 osobowe)
 • pełne wyżywienie (3 posiłki w restauracji w sobotę i śniadanie w niedzielę)
 • opłatę bazową dla osób nurkujących
 • opłatę za parking
 • opłatę klimatyczną
 • opiekę instruktorów nurkowania
 • ładowanie butli nurkowych *
 • doskonałe warunki tzw. after DIVING
 • Osoby z podwójnymi zestawami typu sidemount, twin set 20 zł dopłaty

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu (dobieramy się po kilka osób w autach)
 • Wypożyczenia sprzętu dla osób na nurkowania rekreacyjne

 

Koszty noclegu i wyżywienia dla dzieci:

Dzieci do 5 roku – 60 zł

Dzieci do 14 lat – 225 zł

 

Nocleg i wyżywienie:

Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani będą w 2,3 i 4 osobowych pokojach. Wszystkie pokoje mieszczą się w jednym budynku zbudowanym na wzór amerykańskiego fortu.

Obok budynku głównego znajdują się nowoczesne sanitariaty z dużą ilością kabin natryskowych. Obok jest restauracja (Tawerna Dębowa) oddalona zaledwie 150 metrów od miejsca zakwaterowania. Tam mamy właśnie wykupione posiłki.

W CENIE MAMY TRZY POSIŁKI W RESTAURACJI NA TERENIE OŚRODKA, w niedzielę tylko śniadanie.

Dodatkowe informacje

Ręczniki należy zabrać z sobą, pościel jest. Pokoje są w różnej konfiguracji. Będziemy zakwaterowywać uczestników tak, aby każdy był zadowolony.

Zalety bazy nad jeziorem Piłakno

usytuowanie magazynu ze sprzętem oraz pokoi 40 m od linii brzegowej, mieszalnik nitroksowy oraz nowoczesny mieszalnik nitroksowo‑trymiksowy, magazyn wyposażony w wentylatory, tor łączący pomost ze wszystkimi stanowiskami (część toru jest podświetlona, łączna długość ponad 1 km), duża przejrzystość wody, dochodząca do 8 metrów, płaski brzeg gwarantujący wygodne dojście do wody, nowy, oświetlony pomost, zaprojektowany specjalnie dla potrzeb płetwonurków, trzy jednostki pływające (dwie wyposażone w silniki spalinowe), ośrodek jest zamknięty i udostępniony tylko dla gości bazy, dwa kompresory o wydajności 240 l/min i 120 l/min oraz rampa do szybkiego przetaczania powietrza 10 × 50 dm3, 10 podwodnych stanowisk do ćwiczeń, max. głębokość jeziora w bardzo bliskiej odległości od pomostu, dwie duże i dobrze wyposażone sale wykładowe (projektory multimedialne, sprzęt audio).

jezioro Piłakno - opis

Jezioro Piłakno to zbiornik rynnowy, położony 15 km na południowy zachód od Mrągowa.

Maksymalna głębokość ma 56,6 metrów, przez co jest jednym z najgłębszych jezior Pojezierza Mrągowskiego, a tym samym masy wody nie są wstanie tak szybko stracić przejrzystości wody jak w płytkich zbiornikach. Bardzo często wizura sięga 8 metrów. I klasa czystości wody.

Bardzo bogata ichtiofauna (szczupak, lin, sielawa, okoń, węgorz), jezioro jest objęte strefą ciszy,

należy do nielicznych jezior w Polsce o bardzo znikomym stopniu eutrofizowania (nie jest nadmiernie nawożone np. sztucznymi nawozami spływającymi z pól), Na jeziorze znajdują się trzy niewielkie wyspy, wokół których życie podwodne to prawdziwa oaza (można tam łodzią dopłynąć). Jezioro Piłakno w całości otoczone jest lasami.

 

Plan wyjazdu:

20.09.2019 Odbiór sprzętu z Bestdivers w godz. 16.00-18.00 i wyjazd nad jezioro
21.09.2019 Śniadanie o 8.30, nurkowania, 14.00 obiad, nurkowania, 19.00 kolacja, dla chętnych nocne nurkowanie
22.09.2019 8.30 śniadanie, nurkowania (tego dnia jedziemy na drugie nurkowanie na spływ rzeką Krutynia). Osoby na kursie zostają nad j. Piłakno

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzedniego wyjazdu:

Piłakno - perła nurkowania na Mazurach

Kontakt i rezerwacje:

Rudi Stankiewicz

Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557 ,  (+48) 698 529 073

Galeria zdjęć:

Dlaczego warto nurkować w polskich jeziorach?

 

 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073