Kamieniołom PIECHCIN – na jeden dzień » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Kamieniołom PIECHCIN – na jeden dzień

Termin wyprawy: 26.10.2019

Niespełna trzy godziny jazdy autem od Warszawy mamy w centralnej Polsce jedno z piękniejszych miejsc nurkowych.

Kamieniołom Piechcin przyciąga nie tylko lokalnych nurków, ale i tych z najdalszych zakątków Polski. Do 15 m przejrzystości wody, wiele atrakcji pod wodą dla nurków. Wydaje się więc, iż wypad na jeden dzień, kiedy możemy zrobić do trzech nurkowań sprawi, iż będzie to dobrze spędzona sobota. Wieczorem jesteśmy ponownie w domu.


 

W piątek pod wieczór, kto potrzebuje pobiera sprzęt do nurkowania w centrum nurkowym Bestdivers, a w sobotę o 7.00 rano ruszamy do Piechcina. Na miejscu jesteśmy koło 10:00, tam robimy kilka nurkowań i na wieczór wracamy do Warszawy. Jak zawsze dobieramy się po kilka osób w autach, aby koszty podróży wyszły taniej. Jedziemy głównie na nurkowania rekreacyjne. Jeśli jednak ktoś chce zrobić lub zacząć jakiś kurs, prosimy o kontakt.

Cel wyjazdu

Zdjęcia w niesłychanie przejrzystej wodzie Piechcina.

Dojazd

W sobotę o 7:00 wyjeżdżamy z Warszawy. Na miejscu jesteśmy ok 10.00. Z Warszawy nad kamieniołom jest 280 km. Jadąc od Warszawy po zjechaniu z autostrady i minięciu miejscowości Piechcin skręcamy z głównej drogi w lewo. Gdy jedziemy od strony zachodniej mijamy Barcin i przed znakiem po prawej stronie "teren zabudowany" miejscowości "Piechcin", przy którym stoi duża niebieska tablica z napisem "Polbruk 2300 m" skręcamy drogą asfaltową w prawo. Przejeżdżamy przez tory i skręcamy lekko w prawo - na wprost stoi duża niebieska tablica z napisem "Polbruk 1500 m". Dalej na rozjeździe trzymamy się lewej strony - droga gruntowa (kamień wapienny) i zaraz za drugimi torami  skręcamy ostro w lewo. Chwile jedziemy i  skręcamy w lewo aby przejechać pod torami , za którymi zaraz skręcamy w prawo, a przy następnym rozjeździe trzymamy się lewej strony , dojeżdżając drogą w dół do bazy nurkowej. Generalnie mamy dojechać do takich WSPÓŁRZĘDNYCH: 52°48'53"N, 18°01'43"E. Zobacz załączoną mapkę dojazdu.

Dodatkowe informacje o wyjezdzie

Cena:

osoba nurkująca 189

Cena zawiera:

  • opłatę za wstęp na teren bazy nurkowej i korzystanie z zalewu
  • opłatę za wjazd auta na teren bazy
  • ładowanie butli powietrzem
  • opiekę kadry Bestdivers

Cena nie zawiera:

  • dojazdu (dobieramy się po kilka osób w autach)
  • wypożyczenia brakującego sprzętu

Wyżywienie:

Warto zabrać coś na grilla, między nurkowaniami możemy sobie coś upichcić. Na miejscu nie ma restauracji. Posiłek będzie zatem możliwy dopiero w drodze powrotnej do domu.

Plan wyjazdu:

25.10.2019 odbiór sprzętu w centrum nurkowym Bestdivers w godz. 16:00-18:00
26.10.2019 poranny wyjazd do kamieniołomu, po nurkowaniach powrót do domu i zwrot sprzętu do nurkowania w Bestdivers

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów:

Nurkowanie w kamieniołomie Piechcin

 

Kontakt i rezerwacje:

Rudolf Stankiewicz

rudi.stankiewicz@bestdivers.pl lub telefonicznie 601 321 557

Galeria zdjęć:

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073