Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie Kobanya Budapeszt – Kobanya Mine i Molnar Janos

Termin wyprawy: 12-14.04.2019

Zapraszamy na naszą 5 wyprawę do Budapesztu gdzie nie tylko ekstremalni nurkowie mogą nurkować ale i zwykli rekreacyjni nurkowie. Dołącz na weekend w Budapeszcie połączony z nurkowaniem. Doświadczeni nurkowie wiedzą, albo coś tam słyszeli o niesamowitych nurkowaniach pod Budapesztem. Dla niedoświadczonych było to niedostępne. My zmieniamy to myślenie.

Nurkowanie Kobanya Budapeszt - Kobanya Mine i Molnar Janos 

Nurkowanie Kobanya Budapeszt

Byliśmy tam w kwietniu i okazuje się, że mamy jakby meksykańskie cenoty pod nosem, tyle że woda ma 28 stopni Celsjusza! Tak więc i zima można tam spokojnie nurkować.

Ci niedoświadczeni jeszcze, nie wiedzą o tym, że raptem 9 godzin jazdy od stolicy Polski mamy nurkowania o światowej sławie w kopalni Kobanya, a także w jaskini gdzie temperatura wody sięga 28 stopni! Ba, nie trzeba mieć uprawnień jaskiniowych! Potraktuj to jak nurkowania w meksykańskich Cenotach coś jak nurkowanie w jaskini casa cenote albo bardziej  jak nurkowanie w jaskini dream gate cenote

Kto był ten wie.

Budapeszt_(19)_Kobanya_kopalnia

Kto może pojechać?

Oczywiście wszyscy chętni po małym doszkoleniu, ale musisz wiedzieć, że:
 
 • w Kobanya Mine woda ma 12, a w Molnar do 27 stopni Celcjusza
 • w kopalni będziemy pływać w miejscu, gdzie można normalnie wynurzyć się na powierzchnię, spokojnie można w pojedynczej butki nurkować (jednak zalecamy podwójne zestawy lub przynajmniej zabrać stage)
 • w Konabya najgłębiej będziemy nurkować do 30 m, w Molnar Janos do 20 m
 • dobra latarka jest tam niezbędna, a druga zapasowa
 • w jaskini Molnar Janos można zanurkować tylko w twin- secie (komplet gotowy do nurkowania można wypożyczyć na miejscu za 50 eur albo u nas za 100 zł)
 • w Molnar Janos należy mieć ubezpieczenie nurkowe DAN, można kupić na miejscu lokalne na jeden dzień za 7 EUR.
 • należy posiadać minimum stopień AOWD lub równorzędny innej organizacji i minimum 20 nurkowań na koncie ( w jaskini sugerują, aby mieć więcej, ale chodzi raczej o dobrą pływalność)
 • na nurkowanie w Molnar Janos należy posiadać aktualne badanie lekarskie

Cel wyjazdu

eksploracja fenomenalnego miejsca nurkowego w centrum Budapesztu - Kobanaya i jaskinia Molnar Janos

Nurkowania w Kobanya Mine prowadzone będą w korytarzach oraz komnatach, gdzie są tzw. kieszenie powietrzne, czyli w każdej chwili można się wynurzyć na powierzchnię. Z każdego miejsca bezpiecznie można się wynurzyć i po powierzchni wrócić do miejsca wyjścia, czyli dla tych niewtajemniczonych planujemy nurkowania typu Cavern (po polsku trzeba by to nazwać nurkowania grotowe), nie cave (do tych trzeba uprawnień jaskiniowych). Na nurkowania zabieramy butle minimum 15l, obowiązkowo 2 latarki i zdecydowanie suchy skafander (woda ma 12 stopni w kopalni). Gdyby zebrała się grupa zaawansowana, to specjalnie dla niej będzie indywidualny przewodnik na trasy bardziej wymagające. Do ustalenia po skompletowaniu grupy.

Przejrzystość wody 20-50 metrów.

 

 

 

 

 

 

 

Nurkowania w jaskini Molnar Janos odbywają się tylko z przewodnikiem i tylko w twin secie. Wchodzimy do wody w jedynym miejscu gdzie jest nazwijmy to staw podwodny i tam przewodnik zabiera nas w trzy różne trasy. Nurkowanie trwa ok. 50 minut. Woda ma przy powierzchni 28 stopni, poniżej 10 m 23 stopnie, przejrzystość +/- 100 metrów

Uwaga!

Nie ma najmniejszego problemu, aby zabrać ze sobą nienurkująca osobę towarzyszącą. W końcu po nurkowaniu mamy sporo czasu na zwiedzanie Budapesztu!

Dojazd

Budapeszt_(15)_dojazd Budapeszt_(12)_dojazd Budapeszt_(13)_dojazdDobieramy się po kilka osób w autach.

Wyjeżdżamy w piątek ok. 6.00 (przynajmniej z Warszawy ). Przy takim planie mamy jeszcze wieczór w Budapeszcie, aby coś pozwiedzać. Dojechać mamy do hotelu Nap adres: 1105 Budapeszt, Vaspálya u. 17-21, Węgry. W sobotę po śniadaniu jedziemy na nurkowania. Z Warszawy jedzie się ok. 9 godzin już wliczając przerwy na posiłki.

Budapeszt_(17)_dojazd Budapeszt_(14)_dojazd Budapeszt_(16)_dojazd 

Dodatkowe informacje o wyjeździe

Co to jest Kobanya Mine?

Kobanya Mine to stara, nieeksploatowana już kopalnia, która obecnie zalana jest wodą o przejrzystości do 50 m, temp. 12 stopni. Wydobywano w niej wapień, z którego zbudowano Budapeszt. Znajduje się w niej 6 km suchych korytarzy oraz 4 miejsca, gdzie można wejść na nurkowanie. Nurkowanie odbywa się w zalanych korytarzach i olbrzymich komorach typu gigantyczna klatka schodowa. Nieliczni wiedzą, że do niedawna mieliśmy coś takiego pod Warszawą, zobacz tu  Nurkowanie w Moszna Wieś

W środku Kobanya Mine zobaczymy sporo pozostałości z czasów eksploatacji jeszcze czynnej kopalni. Są tam miejsca, dostępne dla osób nie posiadających certyfikatu jaskiniowego (wymagana jest jednak umiejętność pływania żabką i odpowiednia pływalność), oraz takie gdzie trzeba mieć uprawnienia Cave Diver. Kopalnia zaczęła być eksploatowana 800 lat temu, od 200 lat zaczęła podchodzić wodą. W sumie jest tam kilkadziesiąt kilometrów ciągle niezbadanych miejsc!

Cena:

osoba nurkująca 1298 zł.
osoba nienurkująca 838 zł.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w hotelu w Budapeszcie, w pokoju 2 osobowym (2 noce)
 • śniadania w hotelu
 • nurkowanie w sobotę w jaskini Molnar Janos, w niedzielę w kopalni Kobanya
 • wstęp na teren kopalni
 • opiekę lokalnego przewodnika i instruktora Bestdivers
 • popołudniowe zwiedzanie Budapesztu siłą rzeczy
 • pamiątkę od Bestdivers z wyprawy
 • opłatę klimatyczną i parking hotelowy

Cena nie zawiera:

 • dojazdu (dopieramy się po kilka osób w autach, przy 4 os. w aucie wyjdzie ok. 300 zł.os)
 • wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania

Nocleg:

Śpimy w niedawno wyremontowanym hotelu Nap. Nasza Baza noclegowa usytuowana jest  10 min. autem  od centrum miasta i tyleż samo od Kobanaya i ok. 20 min. od jaskini Molnar Janos.

Budapeszt_(03)_hotel_pokoje Budapeszt_(06)_hotel_pokoje Budapeszt_(07)_hotel_pokoje

Hotel oferuje urocze, dobrze wyposażone pokoje wraz ze śniadaniami.

Dzielnica Kobanya w Budapeszcie to świetny wybór dla osób, które interesują się zwiedzaniem starego miasta, jedzeniem i zabytkami, a my będziemy mieli to pod nosem!

W hotelu parking (płatny 5 eur za dobę od auta) i WiFi bezpłatnie.

Plan wyjazdu:

11.04.2019 odbiór sprzętu do nurkowania w C.N. Bestdivers dla tych, którzy coś potrzebują
12.04.2019 wyjazd o godzinie 6.00, zakwaterowanie w hotelu, wyjście wieczorne na zwiedzanie Budapesztu.
13.04.2019 po śniadaniu wyjazd na nurkowanie do jaskini Molnar Janos, powrót do hotelu i wyjście na zwiedzanie Budapesztu (jeśli będą możliwości będzie można wykonać jeszcze jedno nurkowanie za dodatkową opłatą ok 70 EUR)
14.04.2019 poranne nurkowanie w kopalni Kobanya Mine po śniadaniu i powrót do domu (za dodatkowa opłatą 60 euro można zrobić drugie nurkowanie o ile będzie można naładować butle, różnie to z tym wyglądało).

Kilka filmów na zachętę, abyś wiedział(a) ,o co chodzi

 

Kontakt i rezerwacje:

Rudi Stankiewicz

Tel. 601321557

Mail: Rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073