Nurkowanie Meksyk - Jukatan Cenoty w Meksyku
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie Meksyk – Jukatan – Cenoty

Termin wyprawy: 08-20.11.2019

Wg. Tauchen, jednego z najbardziej prestiżowego magazynu nurkowego w Europie – to miejsce zakwalifikowane jest na piątym z najlepszych miejsc nurkowych na świecie. To obowiązkowe miejsce w życiu każdego nurka. Przekonaj się dlaczego!

Nurkowanie Meksyk - nurkowanie w Meksyku

Meksyk nurkowanie

Riviera Maya, antyczne piramidy Mayów i Aztekow… no i obowiązkowo, nurkowanie w Cenotach, ale i tym razem chcemy zanurkować w najsławniejszym miejscu z rekinami tępogłowymi (przypływają tylko w listopadzie).

Zapraszamy na niezapomniane nurkowania i niepowtarzalne wakacje w Meksyku. Jeśli 150 metrów przejrzystości wody Cię nie rusza – nie czytaj dalej tego opisu;)

Nurkowanie Meksyk  Nurkowanie w Meksyku

Cenoty są w zasadzie główną atrakcją Półwyspu Jukatan i jednym z najlepszych miejsc nurkowych na świecie. To absolutnie topowe miejsce w skali globalnej! Wielu nurków po nurkowaniach w Cenotach koncentruje się później już tylko na nurkowaniach w jaskiniach. Pierwsi nurkowie z wyprawy Jacques Cousteau wychodząc z cenotów mieli łzy w oczach ze wzruszenia! Często osoby po nurkowaniach w Cenocie nie są wstanie wyrazić tego co ujrzeli… .nie ma po prostu słów na opisanie nurkowań w Cenotach. Żaden film, zdjęcie czy relacja nie są wstanie oddać uroku nurkowania w Cenotach. To jest właśnie to miejsce gdzie musisz to odczuć na własnej skórze!

Nurkowanie w Meksyku

Termin: listopad 2019 - dokładny termin podamy wkrótce

Będziesz w jednym z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie. To jedyne takie miejsca na świecie, jedyne!!! Masz czas, aby się doszkolić, dosprzęcić, kupić kamerę lub dobry aparat…. to jest właśnie to miejsce z Twoich marzeń! Tu bardzo ważna jest dobra latarka. Nie oszczędzaj, warto mieć coś dobrego na te nurkowania. Dobre światło to podstawa w cenotach.

Meksyk_2017_03

Półwysep Jukatan to piękne plaże, dżungla i niepowtarzalne, ukryte w niej Cenoty (około 8000). Cenoty to zalane jaskinie, w których widoczność dochodzi do 100 metrów. Powstały podczas ostatniego zlodowacenia - około 1,5 miliona lat temu. Czapy lodowe na biegunach powiększyły się, a poziom morza obniżył się o około 100 m. W tym czasie, woda deszczowa rzeźbiła pieczary w wapiennym podłożu, robiąc miejsce dla stalaktytów i stalagmitów. Kiedy lód zaczął ponownie topnieć, poziom morza wzrósł, po czym słona woda wlała się tam tworząc unikatowy twór geologiczny. Coś, co zobaczymy na własne oczy. Nie ma na Jukatanie rzek, wszystkie płyną pod powierzchnią dżungli. Od czasu do czasu sklepienie się zapada i tworzy się kolejny Cenot.

Półwysep Jukatan to również starożytne ruiny i budowle Majów, Azteków, Olmeców, Zapoteków i Hiszpanów. Kilka miejsc mamy w planie.

 

Warto wybrać się na wycieczkę: Meksyk_2017_21

Chichen-Itza - prekolumbijskie miasto założone przez Majów w 450 roku (po drodze pływanie w Cenotach w których nie będziemy nurkować)

Maya Encounter Adventure - jednodniowa wycieczka odkrywcza pokazująca kulturę Majów

Coba – najwyższa piramida Jukatanu

Tulum – pradawny port Mayów nad brzegiem oceanu (10 minut taxi od naszego miejsca noclegowego)

Np. wynajem jeepa na miejscu na jeden dzień kosztuje ok 60 USD.

Cena:

osoba nurkująca - 10 250 pln

nie nurek - 8 650 pln

Cena zawiera:

 • pakiet nurkowy (6 dni zgodnie z programem wraz z butlami i pasami balastowymi)
 • zakwaterowanie w apartamentach 11 dni (apartamenty 5 osobowe tj dwa pokoje 2-os i sofa w living roomie)
 • przelot na trasie Warszawa - Cancun - Warszawa
 • transfer z/na lotnisko w Cancun (120 km w jedną stronę)
 • napoje/owoce podczas nurkowań w Cenotach
 • przewodnika na każdym nurkowaniu (wszyscy mają uprawnienia instruktorskie)
 • opiekę instruktora nurkowania
 • absolutnie niezapomniane wrażenia
 • upominek od Bestdivers z okazji wyprawy

 

Cena nie zawiera:

 •  wypożyczenia sprzętu nurkowego (butle 12 l aluminiowe i balast jest w cenie)
 • dodatkowych nurkowań ( rekinami lub w Cenotach)
 • wycieczek fakultatywnych
 • wyżywienia (rano śniadanie szybkie przed wyjściem na nurkowania sami sobie robimy, między nurkowaniami w Cenotach mamy posiłek typu kanapki/owoce, po nurkowaniach szukamy dobrej restauracji i tam ucztujemy)

Meksyk_2017_05 

W programie wyjazdu:

 • 1 dzień nurkowy (2 nurkowania) na revierze Maya w Playa del Carmen (nieprawdopodobna przejrzystość wody, ostatnio nurkowaliśmy tam z rekinami „nurse shark” oraz 1,5 m strzępielami i stadami po kilkaset sztuk lucjanów). Opcjonalnie możliwość zamienienia jednego nurkowania na nurkowanie z rekinami tępogłowymi (ang. Bull Shark). Przypływają tu na tarło w listopadzie. O tej porze nie żerują. Nurkowanie jest już sprawdzone. Wówczas będzie dopłata. ZOBACZ JAK WYGLĄDA TO NURKOWANIE
 • 5 dni nurkowań w najciekawszych Cenotach (razem 10 nurkowań)
 • OPCJONALNA wycieczka do Chinzen Itza (100 usd)
 • OPCJONALNA wycieczka do Coba (70 usd)
 • OPCJONALNA wycieczka do Tulum (35 usd)
 • wypoczynek lub zwiedzanie popołudniami (dzień nurkowy kończy się ok. 14.00-16.00 (w zależności od Cenotu), potem mamy czas wolny, można też dokupić sobie 1-2 dni nurkowań wedle uznania)
 • PRZECZYTAJ KONIECZNIE RELACJE Z OSTATNIEGO WYJAZDU 

Zakwaterowanie:

Meksyk_2017_04   Meksyk_2017_07

 • Apartamenty ZAMA klasy Superior w Tulum tuż obok antycznego portu:
 • W apartamentach są po dwa pokoje dwuosobowe (zazwyczaj w jednym dwa łóżka i w drugim łóżko podwójne) oraz pokuj dzienny z sofą
 • 2 sypialnie z osobnymi łazienkami
 • Salon - Sofa, TV, klimatyzacja etc.
 • Kuchnia w pełni wyposażona - lodówka, mikrofala, ekspres do kawy, piekarnik etc.
 • Pralnia - pralka i suszarka - osobne pomieszczenie
 • Taras 12 m2
 • Basen (4 m od tarasu, można się całą dobę kąpać)
 • WiFi
 • Ręczniki w apartamentach też są
 • 2 rowery do dyspozycji gości

Coś więcej o zakwaterowaniu:

Apartamenty położone są z dala od głównej drogi Tulum w dżungli na terenie strzeżonym przez wartowników. Odgłosy dżungli będziesz słyszał codziennie zasypiając. Do najbliższego sklepu przy stacji benzynowej jest 15 min drogi piechotą, a do supermarketu 23 min piechotą. Generalnie wszyscy poruszają się tam taxi, które nie są drogie.

Z apartamentów do centrum restauracyjnego Tulum zapłacimy 3 USD, nad morze 4 USD, na ruiny antycznego portu Mayów w Tulum 5 USD, przy 3-4 osobach w taksówce.

Meksyk_2017_06  Nurkowanie Meksyk

 

Program wyjazdu: nurkowania w Morzu Karaibskim, Rivera Maya, Cenoty

dzień 1 – wylot z Warszawy, przylot do Cancun, transfer do naszego miejsca docelowego, wieczorna integracja, kąpiel w basenie i spać

dzień 2 – aklimatyzacja, w tym dniu zrobimy sobie zakupy żywieniowe w pobliskim sklepie, sugerujemy też wycieczkę do antycznego portu Mayów w Tulum i spacer plażą do Playa Paradiso (ok 20 min od naszego miejsca zakwaterowania), a wieczorem pierwsza wyprawa do centrum Tulum

dzień 3 – nurkowania w Cenotach (Casa Cenote i Tajmahal)

dzień 4 – nurkowania w Cenotach (Dos Ojos Cenote)

dzień 5 – nurkowania w Cenotach (The Pit i „Temple of doom” czyli Calavera)

dzień 6 - wycieczka do Cobe (najwyższa piramida na Jukatanie)

dzień 7 –  nurkowania na rafie Maya w Playa del Carmen (alternatywnie, dodatkowo płatne, nurkowanie z rekinami tępogłowymi)  

dzień 8– nurkowania w Cenotach (Angelita i Aktun Ha)

dzień 9 – nurkowania w Cenotach Ponde Rosa

dzień 10 –wycieczka całodniowa do Chitzen Itza (najważniejszy punkt turystyczny na Jukatanie)

dzień 11 – dzień wolny i wieczorny wylot do Polski

dzień 12 – lądowanie w Warszawie ok. godz. 17.00

 

Meksyk_2017_14   Meksyk_2017_16

Szczegóły przelotu:

AF1247 R 08NOV 5 WAWCDG HK1  0555    0635 0910   319 E 0
AF 650 R 08NOV 5 CDGCUN HK1  1125 2E 1225 1720   77W E 0 MS
AF 651 E 19NOV 2 CUNCDG HK1  1855 4  1935 1110+1 77W E 0 BM
AF1046 E 20NOV 3 CDGWAW HK1  1330 2F 1410 1625


                                         

 

Przeczytaj relację z poprzedniej wyprawy do Meksyku i wybranych jaskiń, które zwiedzimy!

Ponde Rosa Meksyk_2017_17 

Dos Ojos 

Grand Cenote 

Tajmahal 

Angelita 

Aktun Ha (car wash) 

Casa Cenote 

The Pit Cenote 

Temple of doom (Calavera) 

Dream gate Cenote 

 

Ważne uwagi:

Na miejscu można zrobić szkolenie Full Cave – 1700 USD  (trwa 8 dni) lub mniej zaawansowane Cavern Diver (wszystko jedno w sidemouncie czy twinsecie). Jeśli ktoś chętny prosimy o duuużo wcześniejsze zgłoszenie.

Na nurkowanie w morzu może się przydać adapter INT.

Żadne szczepienia nie są potrzebne. 1 usd=12 pesos.

Jedzenie w restauracjach jest w Tulum tanie, na plaży cena x 2. Za obiad z napojami zapłacimy +/- 100-180 pesos.W lepszej restauracji +/- 260 pesos.

Dzień nurkowy zaczynamy ok. 9.00, kończymy ok. 15.00. Wracamy do pokojów przekąpać się i zazwyczaj jedziemy taksówką coś zjeść. Tekila w restauracji kosztuje 40-70 pesos.

W Tulum jest kilka restauracji z oryginalnym meksykańskim jadłem, które nie dość, że jest wyśmienite to jeszcze tanie (El Camello i Barrakura to topowe knajpki!).

Różnica czasowa między Polską, a Meksykiem to 7 h. Najpierw będziesz wstawał o 5.00 nie mogąc już spać, a po powrocie nie będziesz mógł zasnąć do 5.00)

 

Jak wyglądają nurkowania w Cenotach:

Meksyk_2017_20

 

Przewodnik, który nurkuje zawsze z dwoma butlami bierze do grupy maksymalnie 4 osoby. Nurkuje się w tzw cavernach czyli blisko wejścia do jaskini. Pływa się wzdłuż poręczówki. Nurkowanie w cavernach (po polsku trzeba by to nazwać w grotach, nie jaskiniach) polega na tym ze widzisz cały czas światło słoneczne, pływasz blisko wejścia do jaskini, gdyby latarka Ci zgasła to widzisz gdzie jest jasno i wiesz, w którym kierunku płynąć lub możesz wynurzyć się na powierzchnie. Zakres głębokości podczas nurkowań to przeważnie 6-8 metrów. Dostępnych dla nurkowań rekreacyjnych w okolicach Tulum jest 21 Cenotów (tylko kilka jest głębszych). Są cenoty gdzie zabiera się także nawet nurków z małym doświadczeniem albo nawet kończy się im tam kurs (Casa Cenote)

 

GALERIA

 

Kontakt i rezerwacja:

Mamy zarezerwowane 10 miejsc.

Wszystkich chętnych prosimy o rezerwację droga mailową: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

 lub telefonicznie 601 321 557. Warunkiem zagwarantowania miejsca jest wpłata 2000zł tytułem "rezerwacja".

 

 

 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073