Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Bałtyk – wrak promu Jan Heweliusz – XX rocznica zatonięcia

Wyprawy nurkowe - Jan Heweliusz

Dołącz na wyprawę na łodzi M/Y Safira. Na łodzi Doktor Lubecki już nie ma miejsc. Płyniemy w dwie największe łodzie nurkowe na Bałtyku!

 

14 stycznia 2013 przypada XX rocznica zatonięcia promu Jan Heweliusz na Bałtyku. W dniach 12 i 13 stycznia centrum nurkowe Best Divers organizuje wyprawę w celu oddania uroczystego hołdu ofiarom tej katastrofy. Wyprawa ta ma być naszym dowodem pamięci i szacunku wobec katastrofy morskiej i ludzkiej tragedii. Podczas nurkowania na pokładzie promu zostanie złożony wieniec lub zamontowana tablica pamiątkowa. W wydarzeniu wezmą udział również media, a film dokumentalny, który powstanie podczas wyprawy będzie emitowany w telewizji. Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn Nurkowanie.

 

Nurkowania odbędą się z pokładu statku Doktor Lubecki. Doktor Lubecki to jednostka o bardzo wysokim standardzie i jedna z najbezpieczniejszych łodzi oferujących nurkowania. Na pokładzie statku znajdują się: 8 kabin 2-osobowych, 1 kabina 4-osobowa, duży salon, messa, dwie łazienki, winda elektryczna, trap dla nurków, ponton z silnikiem. Wszystkie kajuty są ogrzewane.

 

Wrak promu Jan Heweliusz leży na głębokości 12-28 metrów. Osoby pragnące uczestniczyć w tym wydarzeniu MUSZĄ posiadać odpowiednie doświadczenie oraz SUCHY SKAFANDER. Na wyprawę należy napełnione butle. Istnieje możliwość naładowania butli po pierwszym nurkowaniu. Kompresor do ładowania butli znajdujący się na pokładzie statku ma wydajność 480 l/min.

 

 

Termin: 12 - 13 stycznia 2013
Ilość miejsc: 17

 

Cena zawiera:

 

 • pełne wyżywienie lub śniadanie + obiadokolacja w zależności od warunków i czasu spędzonego na morzu,
 • paliwo do 10 godzin rejsu na dobę,
 • opłaty portowe,
 • licencja na organizowanie wypraw nurkowo-wrakowych,
 • dwa nurkowania dziennie na wraku*,
 • omówienie zasad bezpieczeństwa na pokładzie i w wodzie,
 • krótka historia wraku,
 • pełna obsługa i pomoc na pokładzie,
 • możliwość doposażenia w sprzęt nurkowy,
 • kawa, herbata, woda mineralna i inne napoje,
 • ładowanie butli powietrzem,
 • nocleg w kajutach (zalecane własne śpiwory),
 • profesjonalna załoga i miła atmosfera.


* Rejs uważa się za „skonsumowany” jeśli odbędzie się przynajmniej jedno nurkowanie w ciągu dnia. Program zależy od warunków pogodowych na Bałtyku.
 

 

wyprawy nurkowe Bornholm

 

 

Program:

 

Dzień 1: przyjazd do Kołobrzegu i zakwaterowanie na statku w godzinach wieczornych. Wypłynięcie o północy.
Dzień 2: dwa nurkowania na Heweliuszu, powrót na noc do Kołobrzegu.
Dzień 3: dwa nurkowania w okolicach Kołobrzegu (opis wraków na końcu oferty), powrót do portu ok godz. 17:00.


Prognoza pogodowa potwierdzona będzie na 48 godzin przed nurkowaniem. W przypadku złej pogody istnieje ryzyko odwołania wyprawy.


Zobacz relację z nurkowania na Heweliuszu z pokładu Doktora Lubeckiego.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania swojego uczestnictwa już dziś.
W przypadku braku uprawnień do nurkowania na wrakach zorganizujemy (odpowiednio wcześniej) szkolenie specjalne. Szczegóły na temat kursu znajdą Państwo pod tu:

 

 

Kontakt i rezerwacja:

Rudi tel.: (+48) 601 321 557
Biuro tel. (+48) 698 529 073
e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Rezerwacja równoznaczna jest z wpłatą zaliczki w wysokości 500 zł. Pozostałą kwotę tj. 590 zł należy wpłacić na dwa tygodnie przed wyprawą.
Dane do przelewu: Credit Agricole, nr konta: 20 1940 1076 3023 6905 0000 0000, UNDERWATER TRAVEL, Rudolf Stankiewicz

 

 

Opis wraków:

 

Nurkowania na wrakach odbędą się maksymalnie do granicy +/- 30 metrów głębokości. Wraki w okolicach Kołobrzegu, które możemy na tej głębokości zobaczyć to:

PROM DESANTOWY - Niemiecki prom artyleryjski typu MFP (Marinefährprahm). Okręty tego typu spełniały trzy podstawowe funkcje: okrętu desantowego, okrętu minowego, okrętu wsparcia artyleryjskiego. Zaprojektowano je z myślą o działaniach na Bałtyku, Morzu Śródziemnym i kanale La Manche. Prom zatopiony został w 1945 r najprawdopodobniej po wejściu na minę. Należał on do podserii AM, czyli promów artyleryjsko-minowych. Długość 47m, szerokość 8,5m, maksymalna głębokość 12m.


"REVANGE" - Duży statek handlowy wysadzony w powietrze. Długość 40m. Doskonale zachowany silnik główny, wał, śruba, ster i koło sterowe.


"FRITZ" (NITOWIEC) - Frachtowiec z czasów II Wojny Światowej. Długość 50m, głębokość 17m.


"THOMSEN" - Niemiecki statek wojenny z czasów II Wojny Światowej. Dobrze zachowane działko przeciwlotnicze, dek rufowy, konstrukcja sterówki z kołem sterowym, maszt, dziób, ładownia, resztki amunicji uzbrojonej. Długość 40m, szerokość 7m, głębokość 27m.


"LABRADOR" - Szwedzki statek żaglowo-parowy wybudowany w 1904 roku. Port macierzysty –Sztokholm. Statek leży na piasku na prawej burcie. Dobrze zachowany dziób, rufa, lewa burta, resztki wyposażenia nawigacyjnego, maszt, windy kotwiczne, kotwice w kluzach, trzon sterowy oraz śruba napędowa. Długość 40m, szerokość 6m, głębokość 27m.


„RUGEN" - Statek szkolny Kriegsmarine (motorowo-żaglowy). W czasie II Wojny Światowej służył jako trałowiec i poszukiwacz min. Statek w bardzo dobrym stanie. Osiadł na stępce na czystym piasku. Długość 50m, szerokość 6m, głębokość 32m.


"SICILIA" – ogromny statek handlowy wybudowany z 1889 roku w Sztokholmie. Bardzo dobrze zachowana kotwica i śruba napędowa. W ładowniach statku znajduje się magnetyt. Długość 100m, szerokość 9m, głębokość 22m.


"REFULER" - Stare urządzenie hydrotechniczne typu pogłębiarka z 1912 roku z  wieloma pomieszczeniami i urządzeniami jak: windy, maszyny, kratownice, rury eksploracyjne. Bardzo ciekawy i fotogeniczny. Na dnie charakterystyczna żelazna kotwica z drewnianą poprzeczka. Długość 60m, szerokość 10m, głębokość 37m.


"WYCIECZKOWIEC” - Dobrze zachowane ładownie, windy kotwiczne z  kotwicami, kotły parowe, kabestan na  pokładzie. Długość 70m, szerokość 9m, głębokość 32m.


"DORSZOWIEC" (Trałowiec) – Długość 40m, głębokość 17m.


„ROZGWIAZDA” - http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/wraki/poglebiarka-rozgwiazda---baltyk
  

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073