Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Belize – Karaiby

Gwatemala – Belize – rejs nurkowy po Morzu Karaibskim

 

Termin: 26.03 - 8.04.2010

 

Zapraszamy na zachwycające nurkowania i wspaniałe wakacje na pokładzie komfortowego katamaranu. Wyjazd kameralny dla 10 osób. Plan wyjazdu zakreśla nurkowania w niezapomnianych miejscach z Blue Hole jako główny cel naszej wyprawy. Ale nie tylko…..

Podczas rejsu, oprócz miejsc nurkowych odwiedzane są przeważnie następujące miejsca:

 • Livingston - niewielkie miasteczko, w okolicach którego (5 km) położone są piękne wodospady Los Siete Altares.
 • Rzeka Rio Dulce to tzw. „Słodka rzeka”. 42 kilometrowa rzeka wypływająca z jeziora Izabel. Część należy do Parku Narodowego Rio Dulce. Rio Dulce wije się malowniczo przez wąwozy o wysokich i stromych ścianach. Nad jej brzegami można spotkać białe czaple i papugi, porastają ją lasy namorzynowe i chlebowce.
 • Jezioro el Golfete – rozszerzenie rzeki Rio Dulce. Jezioro zamieszkane jest przez zagrożoną wyginięciem populację manatów (krowy morskie).
 • Wyspa Seal, wyspa Line, wyspa Hunting, wyspa Nicholas Cay – malownicze wysepki otoczone rafą koralową gdzie piraci chowali swoje skarby.
 • Ranguana Cay - niewielka wysepka, położona 20 mil od stałego lądu, z długą plażą i dobrym miejscem do nurkowania, snorkelingu oraz do połowu ryb
 • Pomion Cay – urocza wysepka otoczona rafą. Idealne miejsce do nurkowania, łowienia ryb i opalania się na plaży
 • Tobacco Caye – mała (200' szerokości i 400' długości) , przytulna wysepka u wybrzeży Belize. Można poczuć się jak w raju przechadzając się boso po piasku, kąpiąc się w błękitnej wodzie.
 • Lamanai – ośrodek bujnej kultury Majów, który zamieszkiwali te tereny przez 3000 lat. Zachwycają zabytki - "Wysoka Świątynia" oraz rzeźba w skale zwana "Krokodylą Maską"
 

Nocleg:

Katamaran, na którym pływamy to Lagoon 410. Znajduje się na nim 6 kabin (4 podwójne i dwie pojedyncze).

   

Transport:

Przelot na trasie Warszawa – Gwatemala – Warszawa z noclegiem w Londynie.

 

Skrócony plan wyprawy:

Spotykamy się na lotnisku Okęcie, lecimy do Gwatemali. Tam transfer zabiera nas do portu (jedziemy około 3 godziny). Po zaokrętowaniu robimy niezbędne zakupy na jacht i ruszamy w rejs. Kręcimy się po Morzu Karaibskim, łączymy to z nurkowaniem i zwiedzaniem okolic. Wyżywienie nie jest wliczone w cenę rejsu lecz w ramach 3 osobowych wacht (codziennie inna wachta) będziemy na zmianę przygotowywać sobie posiłki. Obiady to przeważnie ryby złowione w morzu, które starczają na posiłek dla całej grupy. Pływając katamaranem mamy możliwość zanurkowania w zupełnie dzikich i nie odkrytych miejscach łącznie z nurkowaniami nocnymi. 7 kwietnia bus odwozi nas na lotnisko i wracamy do kraju gdzie lądujemy 8 kwietnia.

Dodatkowe informacje:

 

 • butle ładowane będą na pokładzie jachtu lub po dopłynięciu do najbliższego centrum  nurkowego
 • pościel na miejscu jest
 • prąd do ładowania baterii czy akumulatorów aparatu jest w określonych godzinach
 • w Belize obowiązuje nas Polaków wisa -15 USD
 • na miejscu istnieje możliwość podwyższenia swoich kwalifikacji nurkowych
 • pamiętajmy, iż obowiązuje nas prawo morskie i musimy dostosować się do poleceń kapitana
Osoby zainteresowane prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł Pozostała kwota do 10 marca 2010r W przypadku pytań prosimy o kontakt.   Kontakt: Rudi.stankiewicz@bestdivers.pl 0-601321557 Rudi 0-602779591 Kasia

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073