Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Biebrza – nurkowanie z sumami

Termin wyprawy: 29-30.07.2017

To już 4 wyprawa w tym roku na nurkowanie w rzece Biebrza. W zeszłym roku nurkowania przeszły nasze oczekiwania. Było tak rewelacyjnie, że zdecydowanie będziemy powtarzać tę imprezę - szczerze i gorąco zachęcamy, aby wybrać się z nami! Tu właśnie otwieramy oczy niedowiarkom, iż Polska jest także piękna i mamy wspaniałe miejsca nurkowe. Nienurkujące osoby też mogą dołączyć na spływ!

Niewiele osób wie, że rok 2015 był rokiem suma. Jeszcze mniej widziało go na własne oczy… chyba, że na talerzu, a już garstka miała okazję podziwiać tę majestatyczną rybę pod wodą.

Podczas tej wyprawy masz na to rzadką okazję. Mamy możliwość zabrania ze sobą jednorazowo tylko 8 osób do wody. Nurkowanie w Biebrzy wymaga  specjalnego pozwolenia i asysty lokalnego przewodnika. Jednak spotkanie z sumami to nie jedyna atrakcja wyprawy nad Biebrzę. W Biebrzańskim Parku Narodowym znajdzie coś dla siebie i miłośnik historii, i amator grzybobrania. To będzie zatem niezwykła przygoda nurkowa połączona ze zwiedzaniem  jednego z piękniejszych zakamarków Polski.

Nie jest to wyjazd na nurkowania szkoleniowe, lecz spływ nurkowy pod wodą w rzece Biebrza. Niemniej jednak możesz zaliczyć to nurkowanie do jednego z nurkowań w ramach programu PADI AOWD (nurkowanie w prądzie). Nurków ze znikomym doświadczeniem nurkowym także gorąco zapraszamy.

Cel wyjazdu

Eksploracja Biebrzy i poznawanie naszej flory, fauny, kultury i historii Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Dojazd

W sobotę o godz. 10.30 dojechać mamy do kwater pod adresem - Dolistowo Stare 46, znajduje się ok. 60 km od Białegostoku, w kierunku Knyszyna. Stamtąd ruszymy na spływ rzeką Biebrza.

Jadąc od Warszawy trasą nr 8 należy skręcić w miejscowości Stare Jeżewo na drogę nr 671. Trasa wiedzie przez miejscowości Tykocin, Knyszyn. Drogą na Korycin dojeżdżamy do rozjazdu na Kalinówkę Kościelną, w której skręcamy na Jaświły. Z Jaświł do Dolistowa Starego jest 8 km. Droga nieco skomplikowana, stare trasy GPS poprowadzą gorszą drogą. Czas dojazdu z Warszawy ok. 3,5 h.

Dodatkowe informacje o wyjeździe

Na wyjazd możemy zabrać nasze nienurkujące połówki, dzieci. To świetny wyjazd edukacyjny, nie tylko dla nurków!

UWAGA:

Liczba uczestników spływu - 8 lub 16*

Liczba miejsc noclegowych - 8 lub 16*

W wodzie, ze względu na ograniczenia Parku Narodowego może płynąć maksymalnie 8 osób. Druga ósemka w tym czasie płynie na tratwie. W połowie drogi grupa się zamienia. Spływ trwa 3-5 h w zależności od szlaku i siły prądu rzeki i wiatru.

Cena zawiera:

 • obowiązkowego przewodnika na spływ rzeką Biebrzą
 • przewodnika w niedzielę na zwiedzanie najciekawszych zakątków Biebrzańskiego Parku Narodowego
 • nocleg z soboty na niedzielę
 • obiadokolację w sobotę (wielka wieczerza jak na Wigilię, nie obżeraj się wcześniej!)
 • śniadanie w niedzielę (ponownie wypas jak na weselu, co najmniej!)
 • zezwolenia na nurkowanie w Biebrzańskim Parku Narodowym
 • bilet wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego
 • tratwę na czas spływu

Cena nie zawiera:

 • dojazdu (łączymy się po kilka osób w autach, my to koordynujemy)
 • wypożyczenia brakującego sprzętu nurkowego

Zakwaterowanie:

Śpimy w Dolistowie Starym w dwóch miejscach (gospodarstwa agroturystyczne). Pokoje są świeżo wykończone, niektóre z osobistymi łazienkami, niektóre ze wspólną. Jest kuchnia z wyposażeniem, gdzie można sobie coś upichcić, jednak obfitość posiłków powoduje, że nie ma takiej potrzeby.

 

Wyżywienie:

Gospodyni serwuje regionalne potrawy, z produktów pochodzących z własnego gospodarstwa, jak i pochodzących z terenów Zielonych Płuc Polski.

Dla bezmięsnych: wegetarianie, weganie tudzież inne odmiany bezkwikowców – prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, aby gospodyni mogła uwzględnić Wasze preferencje kulinarne.

Plan wyjazdu:

28.07.2017 Wydawanie sprzętu do nurkowania dla osób, które potrzebują coś wypożyczyć w C.N. Bestdivers w godz. 16.00-18.00
29.07.2017 Dojazd, zakwaterowanie i spływ rzeką Biebrza (czas około 3-5h). Po spływie można odpocząć na brzegu rzeki grillując, plażując się. Po spływie mamy już czas wolny. O 19.00 obiadokolacja w umówionym miejscu w Dolistowie Starym.
30.07.2017 Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd do Biebrzańskiego Parku Narodowego i wyjście w teren do lasu z przewodnikiem. W planie mamy odwiedzanie torfowisk z bagnem halucynogennym, żerowisko łosia i wilków, eksplorację poniemieckich bunkrów w okolicach Osowca. Trasę wybieramy w zależności od możliwości i warunków pogodowych. W międzyczasie poznawanie niesamowitych ciekawostek na temat polskiej fauny w Biebrzańskim Parku Narodowym (drapieżne, trujące i zdrowotne rośliny, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia lub tylko czytaliśmy w książkach o ziołolecznictwie). Powrót do Warszawy i zwrot sprzętu nurkowego.

Co będziemy robić:

 1. Pierwszy dzień nurkowanie z przewodnikiem w Biebrzy i dla chętnych wieczorne oglądanie łosi.
 2. Zwiedzanie BPN z przewodnikiem na jednej z wielu tras.

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Spływ Biebrzą lipiec 2016

 

 

Kontakt i rezerwacje:

Rudi Stankiewicz

Tel. 601321557

E-Mail: Rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca do zobaczenia w okolicy:

BPN to drugi po Tatrach największy park narodowy Polski. Żyje tu 290 gatunków ptaków, łosie, wilki. Generalnie zwierzyna, którą faktycznie mamy możliwość zobaczyć. Ilość szlaków jest duża. Są łatwe i trudne takie które przejdziesz sucha stopą, ale także takie gdzie będziesz brodzić po kolana w błocie i torfie. W Biebrzy zobaczymy; okonie, szczupaki, płocie, ukleje, słonecznice, cierniki, kozy (gatunek pod ochroną), różanki (gatunek pod ochroną), klenie, sumy – wymieniem tylko to co faktycznie widzieliśmy bo gatunków ryb żyje tam więcej.

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073