Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Boże Ciało na Mazurach – safari po jeziorach

Wyprawy nurkowe - Mazury

Zapraszamy na nurkowe safari po mazurskich jeziorach. Zatrzymamy się w urokliwym miejscu, w którym zarówno nurkowie, jak i rodzice z dziećmi znajdą coś dla siebie. Nie bez powodu miejsce to nosi nazwę Uroczysko.

Podczas wyprawy zanurkujemy w 5 mazurskich jeziorach oraz spłyniemy rzeką Omulew. Do takiego nurkowana nadaje się w Polsce jedynie 6-7 rzek. Podczas naszej wyprawy będziesz miał szansę zobaczyć coś, co innym nurkom zajmuje nawet kilka lat! W planach jest również eksploracja dwóch praktycznie nieznanych nurkom jezior.
 

Podczas wyprawy zanurkujemy w:

 • j. Czerwonka – NOWOŚĆ
 • j. Mojtyny – NOWOŚĆ
 • j. Narty
 • j. Dłużek
 • j. Gim
 • rzece Omulew

 

Termin: 30 maja - 2 czerwca 2013 (4 dni)

 

Koniec maja to najlepszy okres na nurkowania w polskich akwenach ze względu na największą przejrzystość wody. Jezioro Narty, nad którym będziemy mieszkać osiąga wtedy 7 (i więcej )metrów wizury. Jest to również okres żerowania szczupaków i innych ryb po tarle. Nurkowania odbywają się w obrębie do 80 km od bazy.

 

Zakwaterowanie:

Gospodarstwo Agroturystyczne „Uroczystko”, do którego się wybieramy, to przede wszystkim: czyste powietrze, cisza, wspaniały klimat mazur i wyśmienita kuchnia gospodyni (własny ogród, przetwory, przepyszne dania główne i domowe ciasta). Gospodarstwo jest położone niedaleko Szczytna. To świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi.

 

Wyprawy nurkowe - Mazury
 

Cena:

Nurek –
Nienurkująca osoba towarzysząca –
Dzieci do lat 7 śpiące na własnym łóżku –
Maluchy śpiące z rodzicami nocują za darmo
Wyżywienie dla dzieci (tzw. „połówki”) –
 
Cena zawiera:

 • 3 noclegi,
 • 3 śniadania,
 • 3 obiady,
 • ładowanie butli powietrzem,
 • 2 nurkowania dziennie (ew. dodatkowe nocne),
 • obsługę logistyczną nurkowań.


Cena nie zawiera:

 • dojazdu,
 • wieczornego grilla (we własnym zakresie sobie będziemy piec kiełbaski każdego wieczora),
 • wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania.

 

Dojazd:

Miejscowość Narty nad jeziorem Świętajno zwanym też Narty leży między Szczytnem i Nidzicą, 180 km od Warszawy. Gospodarstwo Uroczysko znajduje się po drugiej stronie jeziora od głównej drogi (północno-zachodnia część jeziora). Dojazd z Warszawy zajmuje około 3 godzin. Sugerujemy przejazd przez Serock i Przasnysz.

 

Plan wyprawy:

5 jezior i rzeka w 4 dni
 
29.05 – 16:40-18:00 wydawanie sprzętu do nurkowania na wyjazd w C.N. Bestdivers.
30.05 – poranny wyjazd na Mazury, zakwaterowanie w Uroczysku, nurkowanie w j. Świętajno, ładowanie butli, obiad, nurkowanie w rzece Omulew (spływ zajmuje ok. 2h), ładowanie butli, odpoczynek, wieczorny grill.
31.05 – śniadanie, eksploracja nowego nieznanego nam jeszcze j. Czerwonka, powrót do Uroczyska, ładowanie butli, obiad, drugie nurkowanie na j. Gim, ładowanie butli, wieczorny grill, nurkowanie nocne dla chętnych.
01.06 – śniadanie, eksploracja nowego nieznanego nam j. Mojtyny, ładowanie butli, obiad po drodze we własnym zakresie, powrót nad j. Narty i nurkowanie od południowej strony, obiadokolacja, ładowanie butli, czas wolny, grill, nurkowanie nocne dla chętnych.
02.06 – śniadanie, nurkowanie w j. Dłużek, powrót do domu, zdanie sprzętu nurkowego w C.N Bestdivers (jeśli ktoś nie zdąży, dnia następnego w godz. 17:00-18:00).

Uwaga, ze względu na złe warunki  pogodowe, plan może ulec zmianie. W przypadku deszczu nurkowanie w rzece może być zastąpione nurkowaniami w jeziorach. To samo tyczy się jeziora Czerwonka i Mojtyny. Mamy informacje, iż to nieznane czyste jeziora. Natomiast jakby okazało się, że nie nadają się do nurkowania, zmienimy miejsce nurkowe. Mamy tą rzadką okazję zbadać kilka miejsc nurkowych na Mazurach – wykorzystajmy to jak najlepiej! 

 

Co będziemy tam robić:

 • Wypoczywać ile się da,
 • Integrować się przy wieczornym grillu,
 • Rozkoszować się wyśmienitą kuchnią gospodyni,
 • Spacerować po lesie,
 • Eksplorować nowe miejsca nurkowe podczas nurkowań rekreacyjnych.

 

Wyprawy nurkowe - MazuryWyprawy nurkowe - Mazury
 

Istnieje możliwość podwyższenia swoich kwalifikacji nurkowych na kursie:


Zainteresowanych powyższymi lub innymi kursami prosimy o wcześniejszy kontakt.

 

Kontakt i rezerwacja:

rudi.stankiewicz@bestdivers.pl
tel. kom.: (+48) 601 321 557     

Wplata zadatku w wysokości 200 zł/os. jest potwierdzeniem uczestniczenia w imprezie.
 
 

Galeria zdjęć i filmów:

Zdjęcia - j. Świętajno
Filmik - j. Narty
Filmik - Olbrzym z j. Narty
Zdjęcia - rzeka Omulew
Zdjęcia - j. Gim
Zdjęcia - j. Dłużek 


 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073