Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Chorwacja – wyspa Rab

 Rab Bestdivers

 

Nurkowanie Chorwacja

Zapraszamy  osoby nurkujące także z rodzinami w jeden z bardziej wyszukanych zakątków chorwackiego wybrzeża - wyspę Rab. Najmniejsza wyspa zatoki Kvarner. Wiele osób mówi, iż jest to najpiękniejsza wyspa tych okolic. W swojej wschodniej części jest skalista, sucha i górzysta, natomiast w zachodniej odznacza się soczystą zielenią. 
 
Jak to w Chorwacji na wyspie dominują drzewa oliwne ale tu także jest sporo drzew cytrynowych. Ponieważ jest to strefa klimatu śródziemnomorskiego, lasy są tu zawsze zielone.
W sierpniu może być upalnie, ale wysokie temperatury łagodzone są bryzą od morza. Gdyby jednak pogoda się psuła góra Kamenjak chroni wyspę od zimnego wiatru zwanego bora, który potrafi tu zawiać w miesiącach letnich. 
 

Miejsca nurkowe zlokalizowane są w najpiękniejszych zakątkach północnej części Adriatyku.

 
Ściany, olbrzymie jak na tą część morza gorgonie, groty, jaskinie. W przeciągu 30 minut płynięcia od naszej bazy nurkowej jesteśmy wstanie dopłynąć w najodleglejsze zakątki nurkowe okolic wyspy Rab.
 
W okolicach wyspy Rab jest przeszło 30 miejsc nurkowych zarówno dla początkujących jak i tych zaawansowanych i bardziej wymagających nurków. Znajdziemy i dla siebie odpowiedni kawałek dna morskiego.
 
Dla bardziej wymagających centrum nurkowe z którym będziemy nurkować może przygotować mieszanki nitrox i trimix, a NITROX 32 mamy w cenie pakietu nurkowego. Warto zrobić przy okazji kurs nitrox jeśli jeszcze go nie masz. W innych częściach świata za jedną butle z nitroxem płaci się 15 EUR. Tu wszystkie nurkowania możesz zrobić na nitroxie - nurkowanie Chorwacja
 

Termin: 9 -16 Sierpnia

 
Rab Bestdivers - Nurkowanie ChorwacjaRab Bestdivers
 
 
 
 
Cena zawiera:
 • 7 noclegów w apartamentach u Chorwatów
 • Pakiet 5 dni nurkowych (dwa nurkowania z łodzi, jedno nocne i nieograniczona ilość nurkowań z brzegu)
 • Nitrox 32
 • Butle i pasy balastowe
 • Opiekę polskojęzycznego instruktora nurkowania
 • Logistyke nurkowań
 • Bezpieczeństwo i tlen
 • Wyśmienite towarzystwo i atmosferę wyjazdu
 • Cena nie zawiera:
 • Dojazdu (jak zwykle będziemy dobierać się po kilka osób w autach)
 • Wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania
 • Wyżywienia ( w apartamentach są kuchnie, a tuż przy nich liczne sklepiki i restauracje)
 • Podatku klimatycznego 1 EUR/os/dzień
 
Rab Bestdivers
 

Plan wyjazdu:

 
09.08 - przyjazd, zakwaterowanie, czas wolny
10.08 - nurkowania
11.08 - nurkowania
12.08 - nurkowania
13.08 - nurkowania
14.08 - nurkowania
15.08 - dzień wolny, doskonała okazja na zwiedzanie wyspy
16.08 - wykwaterowanie i powrót do domu
 

Zakwaterowanie:

 
Zakwaterowanie mamy w tzw apartamentach u Chorwatów w trzech domach oddalonych 100-200 i 500 metrów od bazy nurkowej. Stąd mamy wszędzie blisko tj. do portu, na plażę, do bazy, do sklepu)
Pokoje są dwuosobowe w łóżkiem na dwie osoby. Większość pokojów ma możliwość dostawienia dostawki (400 zł za cały tydzień niezależnie czy dla dziecka czy osoby dorosłej). W pokojach są aneksy kuchenne, łazienki i tarasy w widokiem na Kampor i morze. Cicho, spokojnie, czysto.
 
Rab zakwaterowanie BestdiversRab zakwaterowanie BestdiversRab zakwaterowanie BestdiversRab zakwaterowanie BestdiversRab zakwaterowanie BestdiversRab zakwaterowanie BestdiversRab zakwaterowanie BestdiversRab zakwaterowanie Bestdivers
 

Jak dojechać:

 
Cieszyn-Olomouc (cz.)-Brno(cz.)-Wiedeń(Au.)-Graz(Au.)-za grac zjeżdżamy z autostrady na Slovenien(Maribor)-dalej na Zagreb (na wysokości Zagreb w kierunku Split, Zadar)-za tunelem o nazwie Brinje zjazd z autostrady na miejscowość Senj, która jest już na wybrzeżu (zjazd z autostrady jest w okolicach miejscowości Radan Klanoc), z Senj kierujemy się w kierunku Zadaru (już jedziemy drogą nad morzem) aż dojedziemy do miejscowości Stinica gdzie prom przewiezie nas na wyspę Rab. Po zjeździe z promu na Rab kierujemy się do miejscowości Kampor. Baza nurkowa do której musimy dojechać aby wskazali nam miejsca noclegowe zlokalizowana jest nad samym morzem w miejscowości Kampor w zatoce. Niemiecka baza o nazwie Kron Diving.
Promy kursują co 90 minut. Tu więcej na temat harmonogramu
 

prom

mapa

 

Jaki kurs możesz zrobić na miejscu:

 
Nitrox Diver
Padi OWD
Padi AOWD
Deep Diver
Fotografia Podwodna
Wideofilmowanie podwodne
Nawigacja podwodna
Doskonała pływalność
 

Kontakt i rezerwacja w sprawie wyjazdu:

Rudi Stankiewicz
Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl
Telefon: 601 321 557
 
Rab Bestdivers
 

Informacje dodatkowe:

 

Więcej o wyspie RAB

Łagodny, śródziemnomorski klimat, cudowne krajobrazy, liczne restauracje, kawiarnie, bary, dancingi i kluby nocne przyciągają turystów. Jednak największą atrakcją wyspy są nieliczne, piaszczyste plaże (najsławniejsza w miejscowości Lopar, przy ośrodku San Marino). Najważniejszym miastem wyspy jest zabytkowy Rab. Z atrakcji turystycznych zobaczymy romańską katedrę, kościół Św. Justyna, klasztory i mieszczańskie pałacyki. Wyspa Rab należy do najbardziej słonecznych miejsc w Chorwacji. Przeciętnie 240 dni w roku świeci tu słońce. Wyspa, tak jak cała Chorwacja, ma bardzo urozmaicony krajobraz. Od strony lądu osłania ją pasmo gór o nazwie Velebit. Te góry chronią właśnie wyspę Rab przed wpływami zimnych, kontynentalnych wiatrów znanych pod nazwą bora. Wyspa słynie z piaszczystych plaż. Dla miłośników świata podwodnego, Rab stanowi jedno z ciekawszych miejsc na całym wybrzeżu chorwackim. W łagodnym klimacie śródziemnomorskim zalesiony Rab wygląda wiecznie zielono.
 
Rab Bestdivers
 
Z atrakcji turystycznych na wyspie Rab najważniejsze należy wymienić:
1. Kampor - miasteczko w zatoczce, malownicza linia brzegowa, położony nad morzem franciszkański Klasztor Świętej Eufemii. 
2. Twierdza na wzgórzu św. Damiana niedaleko Barbatu, o której krążą legendy, że pochodzi z czasów greckich.
3. Supetarska Draga - malownicze miasteczko w zatoczce, z portem i kościołem św. Piotra z XI w., najstarszym na wyspie
 
Restauracja przy centrum nurkowym
Przy centrum nurkowym jest wspaniale wystylizowana restauracja Dupin oferująca cały wachlarz lokalnych potraw ze świerzymi krewetkami czy rybami przygotowywanymi na grillu.
Duży taras w restauracji pokaże nam wspaniałą panoramę na Kampor. Po dniu nurkowym niechybnie tam usiądziesz nie ważne czy przy kawie, obiedzie czy piwie. Tam odpoczynek po nurkowaniach zdecydowanie się nam przyda.
 
Centrum nurkowe - Kron Diving 
Centrum nurkowe ma swoje własne molo i plaże z czystą , płytka wodą – doskonałe miejsce do zabaw dla dzieci. Ta baza otrzymała najwyższe noty w Chorwacji jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo nurkowań! Do dyspozycji kilka łodzi nurkowych, prysznic, ciepła woda, przebieralnia.
 
Rab Bestdivers

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073