Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Egipt – safari wrakowe

Zapraszamy na safari wrakowe na trasie Hurghada, Synaj, Safaga. Celem wyjazdu jest Twoje zdjęcie na tle SS Thistlegorm!

 

Wszyscy uczestnicy Safari nieposiadający uprawnień nurka wrakowego otrzymują kurs PADI Wreck Diver GRATIS!

 

 

 

Zakwaterowianie:

 

Łódź Marselia Star z 2011 roku: 24 miejsca noclegowe, osobna część rekreacyjna, duża klimatyzowana jadalnia, duży klimatyzowany salon, mini bar na górnym pokładzie, TV z DVD i CD, pokład nurkowy w drewnie tekowym.

 

Wyprawy nurkowe - Safari wrakowe - Egipt


Dane techniczne: długość 37 m, szerokość 9 m, 2 generatory 80 KW każdy, 2 silniki Merceses 950HP każdy, 2 kompresory Coltrisub 190 l/min każdy, 2 zodiaki Yamaha, 25 ton wody słodkiej, 14 ton paliwa, radar, GPS, echosonder, kompas, IPERB, 2 butle z tlenem, 2 tratwy ratunkowe, kamizelki ratunkowe, gaśnice, komunikacja VHF, Nitrox.

 

 

 

 

 

Termin: 15 - 22 lipca 2012
 

Nasza wyprawa to nie tylko nurkowanie wrakowe, bowiem na trasie tej nie brakuje wspaniałych raf koralowych. Wraki same w sobie są wielkimi sztucznymi rafami koralowymi z niesłychanie bogata flora i fauną. Częstymi towarzyszami nurkowań są barakudy, rogatnice, żółwie czy delfiny. Rarytasem na tej trasie są również nurkowania nocne, podczas których zobaczymy niesłychane bogate życie tych okolic. Plan rejsu obejmuje nurkowania na najsłynniejszych wrakach północnej części Morza Czerwonego: legendarnym SS Thistlegorm, podwodnym "muzeum" z czasów II Wojny Światowej oraz na wrakach oraz na tzw. "Stalowej rafie"- Abu Nuhas gdzie obnurkujemy: Carnatic, Gianis D, Chrisoula i Timon K. Zaawansowani nurkowie mogą zanurkować do rzadko odwiedzanego, majestatycznego wraku z drugiej Wojny Światowej - Rosalie Moller, leżącego w cieśninie Gubal, w pobliżu SS Thistlegorm. Zaczynając rejs w Hurghadzie na zakończenie nurkujemy na wraku kutra El Mina.

"Thistlegorm" jest prawdopodobnie najbardziej znanym wrakiem na Morzu Czerwonym. Ten brytyjski statek był jedyną drogą pomocy przy dostarczaniu wojskowego wyposażenia dla brytyjskiego wojska w Afryce Północnej. Został jednak zatopiony 6 października 1941 roku, po niemieckim bombardowaniu. Teraz spoczywa poziomo na głębokości 30 m. Wyjątkowo atrakcyjny jest jego sprzęt: butle, motocykle, broń, ciężarówki, wagon i jedna lokomotywa.

Rafa na Abu Nuhas słynie z 4 wraków, które przyciągają uwagę nurków z całego świata. Znajduje się tam grecki wrak statku handlowego "Giannis D", który płynął dookoła rafy 19 marca 1983 roku i poszedł na dno w krótkim czasie po tym. Leży na głębokości 27 m, porośnięty jest twardymi i miękkimi koralowcami. Lepsza dla celów nurkowych jest połowa statku od strony rufy. Nurkowanie w tym wraku nie sprawia trudności, gdyż pełne jest łatwych wejść i wyjść. Wrak jest położony pod kątem 45 stopni, co może wprawiać w dezorientację - kiedy płyniesz klatką schodową w górę, masz wrażenie, że jednak płyniesz w dół.   
 

Inny statek, parowiec "Carnatic" zatonął we wrześniu 1869 roku na skutek załamania się pogody. Leży na głębokości 24 m, przełamany w taki sposób, że jego część rufowa i dziób zostały nienaruszone. Pokład opadł na skutek rozrastania się gęstej gąbki, jak równie płaskich korali, stając się w ten sposób bardzo fotogeniczny. Statek ma dostęp do światła, a co za tym idzie jest łatwy do penetracji.
 

"Dunraven" to parowiec, który służył do transportu przypraw korzennych oraz drewna. Płynął po rafie Shaab Mahmud w marcu 1876 roku w swoim ostatnim rejsie z Bombaju do Newcastle. Dwie części przełamanego na pół statku leżą osobno - część rufowa na głębokości 28 m, a dziób na 18m. Na rufie mona odnaleźć ster i śrubę napędową porośnięte koralami.

 

 Wyprawy nurkowe - Safari wrakowe - Egipt

 


Cena zawiera:                                                  

 • przelot na trasie Warszawa-Hurghada-Warszawa
 • transfery z/na lotnisko                                        
 • 6 noclegów na łodzi      
 • 3-5 nurkowań dziennie                                       
 • butle 12 oraz ich napełnianie powietrzem, balast (bez taśm i kieszeni)
 • zimne i gorące napoje w ilości nieograniczonej 
 • opiekę polskojęzycznych przewodników i instruktorów nurkowania
 • nocleg z 21 na 22 lipca w hotelu w Safadze
 • trzy posiłki dziennie, owoce i przekąski
 • ubezpieczenie nurkowe
 • pewna pogoda i doskonała atmosfera!

 


Cena nie obejmuje:

 • wizy egipskiej
 • napiwku dla załogi 10-20 €
 • butli 15 L
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego
 • podatku nurkowego 25 €
 • ew. opłaty wstępu do parku narodowego


 

 

Ramowy program:

15.07 – wylot z Warszawy, lądowanie w Hurghadzie, zakwaterowanie na Łodzi
16.07 – Shaab El Erg(r) x 1, Abu Nuhas (Carnatic i Gianis D) x 2, Shabb El Erg(n)
17.07 – Thisselgorm x 2, Sara x 1, Shaam el yacht
18.07 – Rossalie Moller x 2,El Gubal x 2
19.07 – El Mina x 1,Suzana x 1, Saadana x 1, Tobia Arboo
20.07 – Salem Express x 2, El Khafain x 1
21.07 – zakwaterowanie w hotelu w Safadze i czas wolny
22.07 – transfer z Safagi na lotnisko i powrót do Warszawy


Opcjonalnie możliwość podwyższenia swoich kwalifikacji nurkowych na kursie:

 • Wreck Diver
 • Skuter podwodny
 • Deep Diver
 • Nitrox Diver
 • SideMount Diver
   

  

Rezerwacja:

Organizatorem wyjazdu w myśl ustawy o usługach turystycznych jest Tukan Travel Sp.z o.o.
Na wszystkie nasze usługi wystawiamy faktury VAT. Wszystkich chętnych prosimy o rezerwację miejsc droga mailową: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl
lub pod nr kom. 601 321 557. Warunkiem zagwarantowania miejsca jest wpłata 3900 zł na konto:
City Bank: 68 1030 0019 0109 8530 0028 6698 z dopiskiem "Safari Wrakowe Lipiec + imię i nazwisko uczestnika".
Po wpłacie zaliczki każdy z uczestników otrzyma Ogólne Warunki Uczestnictwa, program i umowę zgłoszenia. Pozostała kwota płatna do końca czerwca.
 Obejrzyj fotorelacje z naszych poprzednich wypraw:
Thistlegorm
Gianis D
Salem Express
 
 


 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073