Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Bałtyk – wrak promu Jan Heweliusz i inne

 

Wrak promu Jan Heweliusz i inne wraki Bałtyku (m.in. Rozgwiazda) -  4-5 sierpnia 2012

 

wyprawy nurkowe - Bałtyk

 


Zapraszamy na nurkowania na pokładzie statku Doktor Lubecki  na wrakach w okolicach Kołobrzegu. Doktor Lubecki to jednostka o bardzo wysokim standardzie.
Zarówno wrak Heweliusza jak i Rozgwiazdy leżą w miarę płytko, odpowiednio 12-28m i 15-29m głębokości, tak więc nurkowie z jeszcze niedużym doświadczeniem mogą uczestniczyć w rejsie.

 

Termin: 4 - 5 sierpnia
Ilość miejsc: 17


 

W cenie:

 • pełne wyżywienie lub śniadanie + obiado-kolacja w zależności od warunków i czasu spędzonego na morzu,
 • paliwo do 10 godzin rejsu na dobę,
 • opłaty portowe,
 • licencja na organizowanie wypraw nurkowo-wrakowych,
 • dwa nurkowania dziennie na wraku*,
 • omówienie zasad bezpieczeństwa na pokładzie i w wodzie,
 • krótka historia wraku,
 • pełna obsługa i pomoc na pokładzie,
 • możliwość doposażenia w sprzęt nurkowy,
 • kawa, herbata, woda mineralna i inne napoje,
 • ładowanie butli powietrzem,
 • nocleg w kajutach (zalecane własne śpiwory),
 • profesjonalna załoga i miła atmosfera.

  * Rejs uważa się za „skonsumowany” jeśli chociaż jedno nurkowanie w czasie dnia się odbędzie. Program zależny od warunków pogodowych na Bałtyku.
   

Należy przyjechać z napełnionymi butlami. Istnieje możliwość naładowania butli po pierwszym nurkowaniu. Kompresor do ładowania butli znajdujący się na pokładzie statku ma wydajność 480 l/min.
Na pokładzie statku znajdują się: 8 kabin 2-osobowych, 1 kabina 4-osobowa, duży salon, messa, dwie łazienki, winda elektryczna, trap dla nurków, ponton z silnikiem.
 

 

wyprawy nurkowe - Bałtyk

 

Program:

 

Dzień 1: przyjazd do Kołobrzegu i zakwaterowanie na statku w godzinach wieczornych. Wypłynięcie o północy.
Dzień 2: dwa nurkowania na Heweliuszu, powrót na noc do Kołobrzegu.
Dzień 3: dwa nurkowania w okolicach Kołobrzegu (opis wraków na końcu oferty), powrót do portu ok godz. 17:00. Dodatkowe nurkowanie na wraku Rozgwiazda.

Prognoza pogodowa potwierdzona będzie na 48 godzin przed nurkowaniem. W przypadku złej pogody istnieje ryzyko odwołania wyprawy.


Zobacz relację z nurkowania na Heweliuszu z pokładu Doktora Lubeckiego:
http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/wraki/wrak-promu-mf-jan-heweliusz
 

Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania swojego uczestnictwa już dziś.
W przypadku braku uprawnień do nurkowania na wrakach zorganizujemy (odpowiednio wcześniej) szkolenie specjalne. Szczegóły na temat kursu znajdą Państwo pod adresem:

http://www.bestdivers.pl/szkolenia/specjalizacje-padi/specjalizacja-nurkowanie-wrakowe---wreck-diver
Alternatywnie szkolenie z zakresu nurkowania na wrakach będzie można odbyć podczaj wyprawy.

 

Rezerwacja:


Rudi tel.: (+48) 601 321 557
e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Rezerwacja równoznaczna jest z wpłatą zaliczki w wysokości 500 zł. Pozostałą kwotę tj. 490 zł należy wpłacić na dwa tygodnie przed wyprawą.
Dane do przelewu:
BANK PEKAO S.A.
49 1240 2887 1111 0010 0807 8172
RUDOLF STANKIEWICZ
 

 

wyprawy nurkowe - Bałtyk

 

 

Wraki:

 

Nurkowania na wrakach odbędą się maksymalnie do granicy +/- 30 metrów głębokości. Wraki w okolicach Kołobrzegu, które możemy na tej głębokości zobaczyć to:

PROM DESANTOWY - Niemiecki prom artyleryjski typu MFP (Marinefährprahm). Okręty tego typu spełniały trzy podstawowe funkcje: okrętu desantowego, okrętu minowego, okrętu wsparcia artyleryjskiego. Zaprojektowano je z myślą o działaniach na Bałtyku, Morzu Śródziemnym i kanale La Manche. Prom zatopiony został w 1945 r najprawdopodobniej po wejściu na minę. Należał on do podserii AM, czyli promów artyleryjsko-minowych. Długość 47m, szerokość 8,5m, maksymalna głębokość 12m.


"REVANGE" - Duży statek handlowy wysadzony w powietrze. Długość 40m. Doskonale zachowany silnik główny, wał, śruba, ster i koło sterowe.


"FRITZ" (NITOWIEC) - Frachtowiec z czasów II Wojny Światowej. Długość 50m, głębokość 17m.


"THOMSEN" - Niemiecki statek wojenny z czasów II Wojny Światowej. Dobrze zachowane działko przeciwlotnicze, dek rufowy, konstrukcja sterówki z kołem sterowym, maszt, dziób, ładownia, resztki amunicji uzbrojonej. Długość 40m, szerokość 7m, głębokość 27m.


"LABRADOR" - Szwedzki statek żaglowo-parowy wybudowany w 1904 roku. Port macierzysty –Sztokholm. Statek leży na piasku na prawej burcie. Dobrze zachowany dziób, rufa, lewa burta, resztki wyposażenia nawigacyjnego, maszt, windy kotwiczne, kotwice w kluzach, trzon sterowy oraz śruba napędowa. Długość 40m, szerokość 6m, głębokość 27m.


„RUGEN" - Statek szkolny Kriegsmarine (motorowo-żaglowy). W czasie II Wojny Światowej służył jako trałowiec i poszukiwacz min. Statek w bardzo dobrym stanie. Osiadł na stępce na czystym piasku. Długość 50m, szerokość 6m, głębokość 32m.


"SICILIA" – ogromny statek handlowy wybudowany z 1889 roku w Sztokholmie. Bardzo dobrze zachowana kotwica i śruba napędowa. W ładowniach statku znajduje się magnetyt. Długość 100m, szerokość 9m, głębokość 22m.


"REFULER" - Stare urządzenie hydrotechniczne typu pogłębiarka z 1912 roku z  wieloma pomieszczeniami i urządzeniami jak: windy, maszyny, kratownice, rury eksploracyjne. Bardzo ciekawy i fotogeniczny. Na dnie charakterystyczna żelazna kotwica z drewnianą poprzeczka. Długość 60m, szerokość 10m, głębokość 37m.


"WYCIECZKOWIEC” - Dobrze zachowane ładownie, windy kotwiczne z  kotwicami, kotły parowe, kabestan na  pokładzie. Długość 70m, szerokość 9m, głębokość 32m.


"DORSZOWIEC" (Trałowiec) – Długość 40m, głębokość 17m.


„ROZGWIAZDA” - http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/wraki/poglebiarka-rozgwiazda---baltyk
 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073