Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Honduras – nurkowanie na Karaibach

 Wyprawy nurkowe - Honduras

 

Zapraszamy na wrześniową wyprawę na Karaiby. Celem wyprawy jest odkrycie miejsc nurkowych okolic wyspy Roatan.

Termin: 12 - 22 wrzesień 2012 (11 dni)
Cena łącznie z nurkowaniami i dwudniowym pobytem w Mediolanie: 
Cena dla osób nienurkujących:Honudras - niezatłoczony, wciąż naturalny i tajemniczy. Od zachwycających zachodów słońca na wyspie Roatan do otulonych mgłą i soczyście zielonych gór Pico Bonito. Honduras to pulsująca życiem kraina pełna przygód i zapierającego dech piękna. To również samo centrum Ameryki Środkowej. Będziecie zachwyceni urokiem tego kraju i serdecznością jego mieszkańców. Odkryjcie wszystkie powody, dla których warto odwiedzić Honduras, aż zakochacie się w nim. Kraj ten przyciąga co roku tysiące turystów, nurków, archeologów i poszukiwaczy przygód.

 

Wyprawy nurkowe - HondurasOtoczony górami i lasami Honduras leży nad Morzem Karaibskim, w samym centrum Ameryki Środkowej. Liczy ok 7 mln mieszkańców, z których prawie 99% stanowią Metysi i Indianie. Znaczną część powierzchni kraju zajmują szczyty Kordylierów i wyżyny. Górzyste położenie przyczynia się do zróżnicowanego klimatu. Północny Honduras to długie, szerokie i piaszczyste plaże Morza Karaibskiego. Południowy Honduras oblewają wody Oceanu Spokojnego, od zachodu graniczy z Gwatemalą, a od wschodu z Nikaraguą.

 

 

Zobacz też: Relacja z wyprawy Honduras 2010

 

 

Zakwaterowanie:

 

Morgan Hotel & Beach Resort 4*
Jest to flagowy hotel grupy Henry Morgan i zarazem idealne miejsce do wypoczynku na Karaibach. Lobby i miejsca rozrywki to mix kolorów oraz białego i naturalnego drewna. Basen położony jest pomiędzy hotelem a plażą zatoki West Bay Beach, która zalicza sie do najpiękniejszych na świecie!

Na terenie hotelu goście mają do dyspozycji: 2 restauracje, 3 bary (beach bar, lobby bar, piano Bar), amfiteatr do animacji, salę konferencyjną, salę fitness, SPA i masaż, wypożyczalnię samochodów, bezprzewodowy internet, lokalne wycieczki, animacje i muzykę na żywo, basen, lekarza, sklep z pamiątkami i to co nas najbardziej interesuje CENTRUM NURKOWE na miejscu w hotelu.

Pokoje: 4 pokoje 2-osobowe, 1 pokój 3-osobowy. Wszystkie pokoje wyposażone są w balkon z hamakiem, klimatyzację, mini barek (lodówka), telewizję satelitarną, suszarkę, sejf, telefon.

Po nurkowaniach wieczorami do wyboru gości jest romantyczny wieczór na plaży, bądź kluby i bary na Roatan West End. Prawdziwy raj dla dyskotekowców. Hotel organizuje transport na wieczorne imprezy.
 
Wyżywienie: All inclusuve. Śniadania, obiady i kolacje podawane są w formie szwedzkiego stołu. Mieszanka kuchni karaibskiej i śródziemnomorskiej bazuje na obfitości świeżych ryb i tropikalnych owoców. W menu również kurczaki, wołowina oraz wieprzowina. Można również zjeść kolację z grilla na plaży.
 
Plaża: Duża, piaszczysta plaża. Do dyspozycji gości leżaki, parasole i ręczniki (do wyczerpania). Rafa koralowa oddalona jest zaledwie 200 m od brzegu.

 


 

Program imprezy:


Dzień 1: Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed wylotem samolotu. Wieczorem przylot samolotem liniowym do Mediolanu, zakwaterowanie w hotelu w historycznym centrum miasta. Wieczorem pierwsza integracja.
Dzień 2: W programie zwiedzanie Mediolanu. Następnie transfer na lotnisko i wieczorny wylot samolotem czarterowym do Hondurasu.
Dzień 3-8: Pobyt w hotelu i realizacja zaplanowanych nurkowań. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatnych).
Dzień 9: Transfer na lotnisko. Wylot samolotem czarterowym do Mediolanu. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem kolacja w restauracji w historycznym centrum miasta (dodatkowo płatna).
Dzień 10: Po śniadaniu transfer na lotnisko i powrót samolotem liniowym do Polski.

 

Wylot  z Okęcia 12.09.2012:  Warszawa - Mediolan - Roatan
Powrót na Okęcie 22.09.2012:  Roatan - Mediolan - Warszawa
Godziny przelotów zostaną podane wkrótce.
 

Pakiet wyjazdowy zawiera: 

 • przeloty samolotem,
 • ubezpieczenie,
 • opłaty paliwowe,
 • wszystkie transfery,
 • posiłki i noclegi zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie podróżne,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na program lądowy,
 • opiekę polskojęzycznego instruktora nurkowania,
 • unikatową koszulkę pamiątkową z wyprawy.


Pakiet nurkowy zawiera:

 • 5-dniowy pakiet nurkowy (10 nurkowań w najlepszy miejscach wyspy Roatan),
 • ubezpieczenie nurkowe,
 • balast  i odpowiedni zapas powietrza.


Cena nie zawiera:
kosztów ubezpieczenia od rezygnacji z imprezy turystycznej (3% ceny imprezy), wydatków własnych, opłat lotniskowych, dodatkowych wycieczek fakultatywnych, dodatkowych nurkowań np. z rekinami, nurkowania nocnego.

Wpłata zaliczki 3000 zł będzie potwierdzeniem uczestnictwa, po której wysyłamy umowę uczestnictwa i program imprezy. Pozostała kwota płatna do połowy sierpnia 2012 roku.
Wpłaty należy dokonywać  na konto: 68 1030 0019 0109 8530 0028 6698 z dopiskiem "Honduras 2012 +  imię i nazwisko".

Organizatorem wyjazdu w myśl ustawy o usługach turystycznych jest Tukan Travel Sp.z o.o.
Na wszystkie nasze usługi wystawiamy faktury VAT.

 

Rezerwacja:


Rudi Stankiewicz
tel.: 601 321 557
e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl, rudi@tukantravel.pl

 

 

Więcej praktycznych informacji:

 

DOKUMENTY - Paszport powinien mieć ważność co najmniej przez 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Hondurasu. Dla turystów przebywających do 90 dni wiza nie jest wymagana.
OPŁATY LOTNISKOWE - Opłaty lotniskowe (około 40 USD na osobę) należy uregulować w momencie wylotu (departure tax). Opłaty te różnią się w zależności od linii lotniczych i  mogą ulec zmianie bez wcześniejszej zapowiedzi.
WALUTA - Walutą narodową jest lempira, 1 USD = 19 HNL. Dolar jest najpopularniejszą obcą walutą, szeroko używaną. Euro nie jest akceptowane. Opłaty w  hotelach można uiścić gotówką lub za pomocą karty kredytowej.
JĘZYK - Językiem urzędowym jest język hiszpański. Angielski jest drugim z kolei używanym językiem.
CZAS LOKALNY - W stosunku do Polski różnica czasu to -8 godzin zimą, -7 latem.
KLIMAT - Tropikalny. Większa wilgotność pomiędzy październikiem a styczniem. Średnia temperatura 27 stopni. Warunki pogodowe na Karaibach mogą się zmienić dość gwałtownie. Szczególnie latem zaradzają się nagłe ulewy. Od stycznia do kwietnia klimat jest bardziej suchy, a od maja do października bardziej wilgotny.
SZCZEPIENIA - Nie wymagane są żadne konkretne szczepienia. Sugerowana jest szczepionka przeciw grypie. Zaleca się zabranie ze sobą środków przeciw komarom oraz kremy z filtrem.
TELEFON - Dzwoniąc z Hondurasu do Polski należy wykręcić numer kierunkowy 0048 + wybrany numer abonenta. Można korzystać z telefonów GSM.
NAPIĘCIE ELEKTRYCZNE - Napięcie wynosi 110 V. Gniazdka typu brytyjskiego, odmienne od europejskich - urządzenia elektryczne wymagają adapterów sieciowych.
HOTELE - Pokoje można zajmować nie wcześniej niż od godziny 16:00 dnia przyjazdu i trzeba opuścić do godziny 10:00 dnia wyjazdu.
AMBASADA - Najbliższa ambasada RP znajduje się z San Jose (Kostaryka).

 

Możliwości lokalnych wycieczek na wyspie Roatan:


Roatan Canopy Tour
„Spacer po drzewach”, „latający lis” lub „jazda na linach pomiędzy drzewami”. W zależności od kraju znajdziemy różne określenia na tę zabawę dla dużych dzieci. Jednak niezależnie od nazwy mamy gwarancję adrenaliny i uśmiechu na ustach. 
„Ja Tarzan, Ty Jane” - poczuj się jak legendarny bohater powieści Edgara Rice’a Borrougsa i podróżuj niczym tarzan na lianach nad baldachimem drzew. Poza linami znajdujdują się tam również platformy, małpie mosty i ściana do wspinaczki.
Cena: 45 USD
http://www.roatanpiratescanopy.com/zipline-info.htm


Pływanie z delfinami

Możecie doświadczyć niezapomnianych przeżyć pływając lub nurkując z kilkunastoma delfinami butlonosymi. Trener przedstawi charakterystykę tych fantastycznych zwierząt - ich budowę oraz zachowanie. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję zabawy z tymi sympatycznymi ssakami morskimi, podczas której będzie można je głaskać i całować.
Nurkowanie odbywa się z rurką. Maksymalna ilość uczestników: 12 osób. Czas trwania: 30 min. Uczestnicy muszą mieć powyżej 13 lat.
Cena: 103 USD
http://www.anthonyskey.com/en/dolphins/snorkel.html


Nurkowanie z rekinami
Na to powinniśmy się skusić. Miejsce z rekinami nazywa się Cara Cara, co po Hiszpańsku znaczy Twarzą w Twarz. Nurkowanie odbywa się na głębokości 18-21 metrów na pięknej rafie, pośród miękkich i twardych koralowców. Przejrzystość wody dochodzi do 30 metrów. Nurkowie schodzą pod wodę wzdłuż liny, która zapobiega zniesieniu przez prąd morski i obserwują instruktora, który karmi rekiny rybami. W miejsce karmienia spływa średnio 10 do 20 rekinów. Poza rekinami możemy podziwiać również wiele innych gatunków karaibskiej flory i fauny. Czas trwania: 30 min. http://www.sharkdiveroatan.com/


Park Gumbalimba

Połączenie rezerwatu, ogrodu botanicznego i parku rozrywki. Fantastyczne miejsce gdzie małpy same wskakują turystom na ramię, a papugi i inne egzotyczne ptaki latają wśród zwiedzających. Ponad 200 gatunków kolorowych roślin i drzew. Dodatkowo wodospady, fontanny i małpie mosty. A to wszystko tuż przy piaszczystej plaży, gdzie zmęczeni wrażeniami możemy poleżeć w cieniu na hamaku. Może to właśnie tutaj ukryty jest skarb piratów?
http://www.gumbalimbapark.com/index.html

 
Kapitan Van
Podziwiaj wyspę na własną rękę wypożyczając skuter, rower górski, bądź motocykl. Możliwy jest również objazd wyspy vanem z kierowcą.
http://www.captainvans.com/index.htm

 
Punta Gorda
Mała wioska na północy wyspy zamieszkiwana przez wspólnotę Garifuna, której mieszkanki tańczą oryginalny, lokalny taniec. Z racji braku infrastruktury jest to miejsce polecane nie tyle turystom, co podróżnikom. Kierując się z Punta Gorda na wschód zobaczymy wspaniałe, dzikie plaże.

 

 


 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073