Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie Honduras

Termin wyprawy: 28.03-10.04.2017

Roatan jest jedną z trzech i zarazem największą z wysp archipelagu Bahia w Hondurasie. Oblewają ją wody otoczone przez największą rafę koralową Morza Karaibskiego. Urzekają one różnorodnością flory i fauny, oraz doskonałą przejrzystością.

Nurkowanie Hondurashonduras_gwatemala_hondu

 

 

 

 

 

 

Wspaniała willa, miejsce, w którym na Roatanie będziemy mieszkać, z całą pewnością zapiszemy w naszej pamięci po stronie tych przeżyć, o których zapomnieć się nie da. Poza nurkowaniem czas wykorzystamy na pływanie w morzu, kajaki, a nawet leniuchowanie z drinkiem przy basenie. Do tego wszystkiego przygotowaliśmy wspaniały, kilkudniowy pobyt, połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszych i najciekawszych miejsc Gwatemali i Hondurasu. Zobaczymy wpisane na listę UNESCO, barokowe miasto Antigua, zwiedzimy też największe i najciekawsze pozostałości cywilizacji Majów: ruiny Copan.

Nurkowanie Honduras - wyspa Roatan i Gwatemala

Termin: 28.03 - 10.04.2017

Program

28.03.2017 - Dzień 1:

Przelot do Gwatemala City, transfer do położonego w środkowej Gwatemali miasta Antigua, nocleg w uroczym hotelu Menson di Maria.

29.03.2017 - Dzień 2:

Dzień przeznaczamy na zwiedzanie i spacery po brukowanych uliczkach, placach ozdobionych fontannami, podziwianie licznych kościołów i panoramę górujących nad miastem trzech wulkanów. Wszystko utrzymane w stylu hiszpańskiego baroku i dzięki swym zabytkom wpisane na listę UNESCO. Nocleg Menson di Maria.

honduras_gwatemala_hond  honduras_gwatemala_1

30.03.2017 - Dzień 3:

Kolejny dzień w uroczym miasteczku Antigua to min. wizyta w muzeum czekolady, będąca jedyną i doskonałą okazją do własnoręcznego wyprodukowania swojej własnej tabliczki tego wspaniałego przysmaku. Odwiedzimy też jedną z lokalnych plantacji kawy. Nocleg Menson di Maria.

31.03.2017 - Dzień 4:

Wymeldowanie z hotelu, całodzienny przejazd do Copan w Hondurasie, zakwaterowanie w znakomitym hotelu Marina Copan.

honduras_gwatemala_honduras

honduras_gwatemala_hondura

 

 

 

 

 

01.04.2017 - Dzień 5:

Zwiedzanie Copan i odkrywanie uroków jednego z najciekawszych kompleksów ruin antycznego miasta Majów, w którym najlepiej zachowały się: Akropol, Dziedziniec Schodów Hieroglificznych, oraz Wielki Plac. Popołudnie to czas wolny, lub dla chętnych krótka wizyta w ośrodku zajmującym się rehabilitacją papug, oraz absolutnie niezapomniane przeżycie, jakim jest conopy, czyli zjazdy na linach. Adrenalina i wspaniała zabawa gwarantowane. Hotel Marina Copan.

02. - 07.04.2017 - Dzień 6-11:

Około 7- godzinny przejazd do La Ceiba na prom, którym popłyniemy na wyspę Roatan. W czasie pobytu tutaj, mieszkać będziemy w północno - zachodniej części wyspy. Do naszej wyłącznej dyspozycji mieć będziemy bajecznie zlokalizowane i wyposażone wille. Każda posiada prywatny basen, z przepięknym widokiem na ocean.

honduras_gwatemala_hondur   honduras_gwatemala_hon

 

 

 

 

Cisza, spokój i wieczorny drink przy zachodzie słońca zachwyci każdego. Posiłki przygotowane będą specjalnie dla nas, z lokalnych produktów, ryb i owoców morza, przez nasze prywatne kucharki, według tajnych miejscowych przepisów i receptur. Na miejscu korzystać też będziemy z 2 samochodów, którymi wybierzemy się na zwiedzanie odleglejszych zakątków wyspy. Czas wolny wykorzystamy na czytanie książek i wycieczki kajakiem.

honduras_gwatemala_hohonduras_gwatemala_h
 

 

 

 

 

W trakcie naszego pobytu na Roatanie, zrealizujemy pakiet 10 nurkowań. Nurkować będziemy we wschodniej części Roatanu, gdzie nie spotkamy wielu innych nurków. Przepłyniemy też na południową stronę wyspy. Choć życie podwodne nie jest na Roatanie aż tak bujne, jak np. w Egipcie, to z pewnością zachwycą nas przepiękne ściany i wspaniałe, nie zniszczone rafy.

08.04.2017 - Dzień 12:

Przelot do Gwatemala City, wylot do Polski

09. - 10.04.2017 - Dzień 13-14:

wylot z wyspy i nocleg w Hondurasie, powrót do kraju i zakończenie wycieczki

Cena:

osoba nurkująca - 2480$

osoba nienurkująca - 2190$

Cena zawiera:

 • zwiedzanie Gwatemali własnym busem, według programuhonduras_gwatemala_13
 • zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych ze śniadaniem
 • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji
 • pobyt na Roatanie w prywatnej willi, pokoje 2 osobowe
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • pakiet 10 nurkowań w tym transport, butle i ołów
 • wycieczki po wyspie, kajaki itp.
 • ubezpieczenie turystyczne

Cena nie zawiera:

 • kosztu przelotów do Gwatemali i na Roatan ok. 3500-4500zł
 • wyżywienia innego niż wymienione
 • wizyty w centrum papug i conopy w Copan ok. 50$
 • napojów na Roatanie
 • opłat lotniskowych, bagażowych, wizowych, o ile niezbędne
 • napiwków
 • sprzętu nurkowego, można wypożyczyć za ok. 60$ za 5 dni
 • ubezpieczenia nurkowego

 

Klimat nurkowań w Hondurasie można przeczytać w naszej fotorelacji tu

 

Kontakt:

Rudi Stankiewicz

Tel. 601321557

Rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073