Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie Jezioro Budzisławskie – perła Wielkopolski

 Nurkowanie Jezioro Budzisławskie 

Nurkowanie Jezioro Budzisławskie

 
Jezioro Budzisławskie to zdecydowanie najczystsze jezioro Wielkopolski. W niektórych okresach przejrzystość wody sięga nawet 15 metrów. Zazwyczaj jest to 5-7 metrów, co oznacza, że jak na Polskie jezioro to naprawdę genialny zbiornik do nurkowania. Lokalna baza nurkowa doskonale przygotowała tor podwodny z różnymi atrakcjami np. fortepian, łódź, posąg Matki Boskiej. Wrzesień to najlepsza pora na nurkowanie w polskich wodach. Bujne łąki, obżarte szczupaki, ciepła woda i spokój nad jeziorem niezmąconym przez setki plażowiczów. Ostatnio byliśmy tam 27 Lipca. Pod wodą było ok. 7 m wizury, pierwszy raz w życiu widzieliśmy stada po 15 sztuk linów (wielka rzadkość).
 
 
Wspaniała szata roślinna, otaczający spokój, doskonałe miejsce na wypoczynek. To szansa odsapnąć od codziennego zgiełku i odkryć nowe miejsce nurkowe na mapie polskich nurkowisk. Dotychczas miejsce to było mało znane nurkom z Warszawy. Od chwili kiedy otworzono autostradę zaledwie 2,5 godziny jazdy dzielą ten zbiornik od centrum stolicy. No dobra może 3 godz z przerwą na posiłek.
Osoby z kamerami i aparatami fotograficznymi będą tam zachwycone!!!
 
Zresztą zobaczcie ten krótki film o nurkowaniu w jeziorze Budzisławskim 

 

Termin: 5-7 września 2014

 
 

Dojazd:

Z Warszawy autostradą na Poznań, na wysokości Konina lub Słupcy należy skręcić na Strzelno i dalej kierować się na Budzisław Kościelny. W Trębach Nowych należy skręcić na Tręby Stare skąd już tylko ok. 10 minut drogi.
 
 
 
Jadąc od północy (z okolic miejscowości Strzelno) lub od południa (z okolic miejscowości Słupca) najlepiej kierować się do drogi wojewódzkiej oznaczonej numerem 262. Z drogi tej należy odbić na Budzisław Kościelny (jadąc od strony północy na drogowskazie widnieje kierunek na Kleczew), a następnie na Tręby Stare. W Trębach Nowych należy skręcić przed tablica informacyjną "do bazy nurkowej Diver" aby ostatecznie dotrzeć po chwili do ośrodka wypoczynkowego (i jednocześnie bazy nurkowej) nad jeziorem. Jak będziemy trzymać kierunek na Budzisław Kościelny, na pewno nie zabłądzimy.
 
 

Zakwaterowanie:

Śpimy w jedynym ośrodku nad jeziorem - Ośrodku OSIR w Trębach Starych. Do dyspozycji mamy kilka domków 4-osobowych z pokojami dwuosobowymi. W każdym domku jest pościel, wc, aneks kuchenny. Ośrodek nie posiada własnej restauracji, ale na nasze potrzeby będzie otwarty bar przy ośrodku. Można tam zjeść rybę, zupę, hamburgera i bardziej konkretne dania. Słowem jest wszystko, czego nam trzeba.
 
 
 

Cena zawiera:

Dwa noclegi
Wejście na teren bazy nurkowej
Ładowanie butli powietrzem
Opiekę instruktorów nurkowania
Zabezpieczenie logistyczne nurkowań
 
 

Cena nie zawiera:

Wypożyczenia sprzętu na nurkowania rekreacyjne
Dojazdu (dobieramy się po kilka osób w autach)
Wyżywienia
 
 

Plan wyjazdu:

05.09 – wydawanie sprzętu do nurkowania w C.N. Bestdivers w godz 16.00-18.00
06.09 – śniadanie w pobliskim barze, nurkowania, przerwa obiadowa i ponowne nurkowania
07.09 – śniadanie, nurkowania i powrót do domu
08.09 – zwrot sprzętu do nurkowania w C.N. Bestdivers w godz. 16.00-18.00 (o ile nie zdążymy zwrócić go w niedzielę po znurkowaniach ( basen Delfin czynny do 22.00)
 
Więcej zdjęć w naszej fotorelacji. 
 

Kursy nurkowe organizowane podczas wyprawy:

Oprócz nurkowań rekreacyjnych oraz kursu podstawowego Padi OWD proponujemy:
Kurs Padi AOWD
Kurs nurkowania w suchym skafandrze Dry Suit Diver – przygotuj się na jesień i nurkowania podlodowe!
Kurs nurkowania z użyciem skutera podwodnego – idealny na dłuższe eksploracje!
 
 

Kontakt i rezerwacja:

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
 
rudi.stankiewicz@bestdivers.pl
tel. +48 601 321 557

 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073