Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Budzisławskie – perła Wielkopolski

Termin wyprawy: 26-28.05.2017

 budzislawskie_4_dsc08813

Jezioro Budzisławskie to zdecydowanie najczystsze jezioro Wielkopolski. Jeździmy tam od kilku lat i nic się nie zmienia, dalej czysto. Wiemy, o czym mówimy. W niektórych okresach przejrzystość wody sięga nawet 15 metrów!!!  Zazwyczaj jest to 5-7 metrów, co oznacza, że jak na Polskie jezioro to naprawdę genialny zbiornik do nurkowania. Lokalna baza nurkowa doskonale przygotowała tor podwodny z różnymi atrakcjami np. fortepian, łódź, posąg Matki Boskiej. Życie pod wodą zaczyna się właśnie budzić. Soczysta zieleń pod wodą też pnie się ku słońcu, a ryby zaczynają żerować, przez co w strefie przybrzeżnej jest jej dużo więcej.

budzislawskiem-1 budzislawskie_3_dsc08811

Wspaniała szata roślinna, otaczający spokój, doskonałe miejsce na wypoczynek. To szansa odsapnąć od codziennego zgiełku i odkryć nowe miejsce nurkowe na mapie polskich nurkowisk. Dotychczas miejsce to było mało znane nurkom z Warszawy. Od chwili, kiedy otworzono autostradę zaledwie 2,5 godziny jazdy dzielą ten zbiornik od centrum stolicy. Warto zaznaczyć, że niedaleko od miejsca gdzie będziemy mieszkać znajduje się sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, ok. 30 minut jazdy autem (taki mały Rzym w środku pola).

Osoby z kamerami i aparatami fotograficznymi będą tam zachwycone można, bowiem zrobić tam naprawdę ładne ujęcia pod wodą.

budzislawskie_5  budzislawskie_7  budzislawskie_6 

Zresztą zobaczcie ten krótki film o nurkowaniu w jeziorze Budzisławskim

Termin: 26-28.05. 2017

Dojazd:

budzislawskie_mapka  budzislawskie_mapka-2

Z Warszawy autostradą na Poznań, na wysokości Konina lub Słupcy należy skręcić na Strzelno i dalej kierować się na Budzisław Kościelny. W Trębach Nowych należy skręcić na Tręby Stare skąd już tylko ok. 10 minut drogi. Jadąc od północy (z okolic miejscowości Strzelno) lub od południa (z okolic miejscowości Słupca) najlepiej kierować się do drogi wojewódzkiej oznaczonej numerem 262. Z drogi tej należy odbić na Budzisław Kościelny (jadąc od strony północy na drogowskazie widnieje kierunek na Kleczew), a następnie na Tręby Stare. W Trębach Nowych należy skręcić przed tablicą informacyjną "do bazy nurkowej Diver", aby ostatecznie dotrzeć po chwili do ośrodka wypoczynkowego (i jednocześnie bazy nurkowej) nad jeziorem. Jak będziemy trzymać kierunek na Budzisław Kościelny, na pewno nie zabłądzimy. Tak czy owak GPS nas dowiezie do Osir Kleczew.

 budzislawskie_domek_brda_2  budzislawskie-1

Zakwaterowanie:

Śpimy w jedynym ośrodku nad jeziorem - Ośrodku OSIR w Trębach Starych. Do dyspozycji mamy kilka domków 6-osobowych z pokojami dwuosobowymi. W każdym domku jest pościel, wc, aneks kuchenny. Ośrodek nie posiada własnej restauracji, ale będzie otwarty bar przy ośrodku. Można tam zjeść rybę, zupę, hamburgera i bardziej konkretne dania. Niestety barek nie posiada w ofercie "menu śniadaniowego". Śniadania możemy sobie zrobić we własnym zakresie lub po prostu zjeść coś barowego w ów przybytku.

Cena:

osoba nurkująca -

nie nurek -

Cena zawiera:

  • dwa noclegi
  • korzystanie z infrastruktury bazy nurkowej
  • ładowanie butli powietrzem
  • opiekę instruktorów nurkowania
  • zabezpieczenie logistyczne nurkowań

Cena nie zawiera:

  • wypożyczenia sprzętu na nurkowania rekreacyjne
  • dojazdu (dobieramy się po kilka osób w autach)
  • wyżywienia

budzislawskie_domek_brda_1  budzislawskie_miroszow  Budzislawskie-2.jpg

Plan wyjazdu:

26.05. - wydawanie sprzętu do nurkowania w C.N. Bestdivers w godz. 16.00-18.00

27.05. - śniadanie we własnym zakresie lub w pobliskim barze, nurkowania, przerwa obiadowa i ponowne nurkowania, wieczorem integracja, wykłady dla tych na kursach

28.05. - śniadanie, nurkowania i powrót do domu I ZWROT SPRZĘTU DO NURKOWANIA

 BudzislawskieB-2.jpg  budzislawskiem-2

Zobacz też naszą fotorelację z poprzedniego wyjazdu

Kursy nurkowe organizowane podczas wyprawy:

oprócz nurkowań rekreacyjnych proponujemy:

budzislawskie_4_dsc08813

Kontakt i rezerwacja:

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

tel. +48 601 321 557

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073