Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Hańcza i okolice

Termin wyprawy: 15-17.07.2016

Lipiec to już pora, że serce samo wyrywa się na nurkowania. Okolice jeziora Hańcza to chyba najpiękniejsze miejsca nurkowe i krajobrazowe w Polsce. Nasz plan obejmuje nurkowania w Hańczy, ale także w akwarium czyli jeziorze Staw oraz spływ rzeką Czarna Hańcza. Po tym nurkowaniu będziesz równie zachwycony czy też zachwycona jako i zaskoczona ogromna ilością życia w polskich wodach.        

 • O tej porze roku można spokojnie nurkować w mokrych skafandrach.  Rośnie zainteresowanie nurkowaniami w suchym skafandrze tak, więc zachęcamy do spróbowania nurkowań w tym sprzęcie. W końcu poniżej 10 metrów i tak w każdym polskim jeziorze jest 6 stopni.

 

Zobacz jak wygląda spływ Czarną Hańczą 

 

A tu zobacz jaka jest krystaliczna woda w j. Staw 

  Suwalski Park Krajobrazowy obejmuje najpiękniejsze tereny północnej Suwalszczyzny. Pogłoski o próbie stworzenia tam parku narodowego byłyby nam wybitnie nie na rękę, bowiem równałoby się to z zakazem nurkowania (tak stało się z  Morskim Okiem). To enklawa krajobrazu górzystego, nazywany bywa przez odwiedzających "Bieszczadami z jeziorami". Malownicze polodowcowe krajobrazy odbijają się w toni krystalicznie czystych jezior, ukrytych przed światem w dużych zagłębieniach terenu. Dodatkowo osłoniętych przez bujne lasy rosnące na brzegach i wzniesieniach, z bogatą szatą roślinną (różne gatunki grzybów) i dziką fauną. Przejrzystość wody i wspaniała malownicza okolica to główne powody, dla których co roku tam wracamy.     Po sobotnich nurkowaniach tradycyjnie organizujemy ognisko z pieczeniem udźca baraniego i piwkiem na lepszy humor. To tu właśnie opowieści nurkowe kreują nowe marzenia niedoświadczonym jeszcze nurkom.  O nurkowaniach w towarzystwie nurkowym można gadać przecież bez przerwy 🙂  

Termin:  15-17.07.2016

 

Zakwaterowanie i dojazd:

Śpimy w Gospodarstwie Agroturystycznym SIENKIEWICZÓWKA w Błaskowiźnie (Adres Błaskowizna 9) u Ireny  Sienkiewicz. Agropensjonat położony jest na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Malownicza okolica otoczona górami, lasami i licznymi jeziorami jak również przepływająca w pobliżu rzeka Czarna Hańcza, stwarzają wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku zarówno latem jak i zimą. Na miejscu baza nurkowa tak, więc z ładowaniem butli nie będzie problemu.  

Namiary GPS: N 54°15'08.71" E 22°48'47.91"

 

Do dyspozycji:

 

 • Pokoje z ciepłą wodą
 • Znakomite wyżywienie domowe, także kuchnia myśliwska i wegetariańska.
 • Śniadania i kolacje w stylu stołu szwedzkiego, obiady tradycyjne
 • Parking
 • Miejsce na grilla
 • Plac zabaw dla dzieci
 • Sala telewizyjna i kominkowa
 • Dostęp do internetu
 • Rowery górskie

  Miejsca będą rezerwowane według kolejności zgłoszeń. Dla tych, którzy zdecydują się dołączyć do wyjazdu w ostatniej chwili, a miejsc już nie będzie, będziemy szukać miejsc noclegowych na kwaterach we wsi. W pokojach ręczniki, ciepła woda, wc z prysznicem. Jedziemy do miejscowości Błaskowizna 9 (jedyna droga we wsi doprowadzi nas do sklepu po prawej stronie). Przed sklepem trzeba skręcić w prawo i 100 m dalej jesteśmy na miejscu. W Suwałkach mamy kierować się na Rutka Tartak, po drodze w Jeleniewie na wysokości starego drewnianego kościółka po prawej stronie skręcamy w prawo na miejscowość Kruszki. Z Suwałk na miejsce ok. 25 km.      

Plan wyprawy:

 


15 Lipca odbiór sprzętu do nurkowania w Centrum Nurkowym Bestdivers w godzinach 16:00-18:00, wyjazd nad Hańczę


16 Lipca śniadanie, nurkowanie, obiad, nurkowanie, ognisko z pieczeniem udźca i piwem, ew. nurkowanie nocne,


17 Lipca 1- dla tych co robią kurs - śniadanie, nurkowania, powrót do domu 2- dla tych na nurkowania rekreacyjne – śniadanie, wyjazd i nurkowanie w j. Staw, a następnie drugie nurkowanie, spływ w rzece Czarna Hańcza, powrót do domu


18 Lipca zwrot sprzętu do nurkowania w Centrum Nurkowym Bestdivers w godzinach 16:00-18:00.


  Zerknij na przejrzystość wody w Hańczy o tej porze roku   

Podczas weekendu, oprócz dobrej zabawy, planujemy następujące nurkowania:

 

 

 • Zgłoszenia na powyższe kursy i inne (zgodnie z zapotrzebowaniem) przyjmujemy drogą mailową.

     

 Cena:


Osoba nurkująca


Osoba nienurkująca -


Dzieci spiące na własnym łóżku -


     

Cena zawiera:

 • dwa noclegi w Sienkiewiczówce,
 • śniadanie, obiad i ognisko z pieczeniem udźca i piwem w sobotę,
 • śniadanie w niedzielę,
 • ładowanie butli powietrzem,
 • nurkowania pod opieką kadry Bestdivers,
 • doskonałą zabawę i odstresowanie weekendowe,
 • nurkowania wg. powyższego planu.

     

Cena nie zawiera:

 • dojazdu (dobieramy się po kilka osób w autach, my to koordynujemy),
 • wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania (nie dotyczy kursów).

 


Fotorelacja z Hańczy


 

Kontakt i rezerwacja:

Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl Telefon: (+48) 601 321 557                  (+48) 698 529 073

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073