Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Leleskie – Mazury cud natury

 
Leleszki to maleńka wioska, położona na południowym brzegu jeziora Leleskiego, zaledwie 3 km od zabytkowego Pasymia. Urok tego miejsca przyciąga od lat ludzi, którzy chcą w ciszy i spokoju odpocząć od miejskiego gwaru. A my na dodatek będziemy eksplorować ten kawałek polskiej krainy pod wodą. Wieczorne ognisko i zapach lasów mazurskich na pewno zostanie długo w pamięci.
 

Termin: 4-6 Lipca 2014

 

Dojazd:

 

 
Jezioro Leleskie przylega do drogi krajowej nr 53 między Szczytnem, a Olsztynem. Najłatwiej dojechać nad zbiornik właśnie z tego odcinka drogi. Jezioro jest położone w połowie drogi między Pasymiem, a Gromem. Do samego jeziora można dostać się licznymi drogami gruntowymi odchodzącymi od szosy i od wsi Leleszki i Elganowo. My musimy dojechać do pensjonatu Leleszki. Adres: Leleszki 4
 

Nocleg:

 

Śpimy w pensjonacie o nazwie Leleszki. Pokoje są 2 i 3 osobowe. Wszystkie posiadają łazienkę, telewizor i zestaw audio. Pokoje są pastelowe, drewniane .Wykończenie i kolorowa pościel sprawią,  że dobry humor będziesz miał nawet w nocy. W czasie legendarnych już śniadań i obiadów nawet najtwardsi zwolennicy odchudzania będą musieli skapitulować przed przebogato zastawionym stołem. Gorące naleśniki z serem i konfiturą malinową własnej roboty są tu hitem znanym dla wszystkich, którzy już tu byli.
 
 

Na miejscu także:

  • Kąpielisko z łagodnym podejściem do jeziora co szczególnie podoba się małym dzieciom
  • Możliwość wypożyczenia łódek, kajaków i innego sprzętu wodnego
  • Wędkowanie na jeziorze 
  • Czeka nas wspólne biesiadowanie pod gołym niebem 
  • Stół do bilarda i ping-ponga
  • Bezpłatny dostęp do Internetu WI-FI
 

Plan wyjazdu:

 
4 Lipca - 16.00-18.00 wydawanie sprzętu do nurkowania w Bestdivers i wyjazd nad jezioro
5 Lipca - po śniadaniu nurkowania, obiad, nurkowania, kolacja i wieczorna integracja
6 Lipca - śniadanie i nurkowania, powrót do domu i zwrot sprzętu w Bestdivers (alternatywnie dnia następnego w godz 16.00-18.00)
 
 

 

Co będziemy robić podczas wyjazdu:

 

 

Dwa słowa o jeziorze:

 
Jezioro Leleskie ma wielu zwolenników nurkowania. Jego niepowtarzalna linia brzegowa, łagodne piaszczyste dno i dobre podejście z brzegów przyciąga zarówno amatorów kąpieli jak i miłośników nurkowania. Jezioro wraz z sąsiednim jeziorem Kalwa tworzy niezwykle urokliwy szlak kajakowy, a strefa ciszy jest najlepszą gwarancją dobrych warunków na wypoczynek. Jezioro ma długość ok. 4 km i szerokość ok. 1,5 km.  Zarośnięty półwysep dzieli jezioro na dwie części. Leleskie ma też 8 wysp, które są znakomitym celem wypraw nurkowych na oglądanie niezliczonej ilości ryb. Głębokość jeziora w najgłębszym miejscu nie przekracza 50 metrów, natomiast piaszczyste, bardzo urozmaicone dno oraz znakomita przejrzystość wody doceniają regularnie zjawiające się tu grupy nurkowe z całej Polski. Zazwyczaj wizura ma 4-6 metrów. Dno jeziora jest bardzo urozmaicone z licznymi górkami i głęboczkami. W płytszych partiach porośnięte bujnymi łąkami podwodnymi. W zatokach rosną: grążel żółty, grzybienie białe i żabiściek pływający. W tym jeziorze występuje także Osoka Aleosowata świadcząca na I klasie czystości wody. Na północnym wschodzie do jeziora wpada strumień odprowadzający wody z trzech małych jezior: Kruklinek, Elganowiec i Okrągłe. Te pływy kreują często przejrzystość wody. W zachodniej części znajduje się odpływ, prowadzący przez jezioro Kiepunek do jeziora Kalwa. Z najważniejszych gatunków ryb zobaczymy tu: sielawa, leszcz, płoć, okoń, szczupak, węgorz. 
 

Kontakt:

 

Rudi Stankiewicz
telefon: 601321557
e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl
 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073