Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Łęsk – serce Mazur

 

Wyprawy nurkowe - j. Łęsk

W głębi Mazur, w środku lasu, w rezerwacie przyrody o nazwie Kulka, znajduje się jedno z bardziej lubianych przez nurków jezior. Obfitość ryb oraz piaszczyste dno i stoki powodują, że wielu nurków chętnie tu wraca. Jezioro Łęsk słynie głównie z ciekawej ścianki iłowej na zachodnim cyplu. Przez ostatnich kilka lat ośrodek noclegowy był nieczynny. Od tego roku po długim remoncie znowu jest gdzie spać i dobrze zjeść. Dołącz do nas i odhacz kolejne miejsce nurkowe w swoim log book’u nurkowym, albo zakończ kurs nurkowania w sercu Mazur. Na wyjazd zapraszamy również rodziców z dziećmi.

 

Termin: 9 - 11 sierpnia 2013
 

Zakwaterowanie:

Położenie ośrodka w Kulce w strefie rezerwatu krajobrazowego, nad samym jeziorem z własną linią brzegową gwarantuje nam niesłychany wypoczynek na łonie natury. Jest to teren zamknięty. Śpimy w domkach letniskowych 2-3 pokojowych, w których może spać od 2 do nawet 6 osób. Każdy domek ma łazienkę. Obok domków letniskowych jest świetlica z restauracją, kawiarnią, salą TV. Na miejscu jest pościel, należy zabrać własne ręczniki. Uczestnicy będą kwaterowani w kolejności zgłaszania się na imprezę.

 

Cena:

Nurek –
Osoba nienurkująca –
Dzieci 3-10 lat –
Dzieci do 3 lat –

 

Cena zawiera:

 • dwa noclegi w domkach letniskowych
 • dwa śniadania, dwa obiady i kolację w sobotę
 • obsługę logistyczną nurkowań
 • obsługę profesjonalnej, doświadczonej kadry nurkowej
 • nurkowania bez limitów
 • ładowanie butli powietrzem
 • wejście na teren ośrodka (opłata bazy nurkowej)


Cena nie zawiera:

 • dojazdu (dobieramy się po kilka osób w autach)
 • wypożyczenie brakującego sprzętu do nurkowania (nie dotyczy kursów)
   

Wyprawy nurkowe - j. Łęsk

 

Plan wyjazdu:

09.08. – wydawanie sprzętu do nurkowania w C.N. Bestdivers w godz. 16.00-18.00, przyjazd do ośrodka, czas wolny
10.08 – śniadanie, nurkowanie, obiad, nurkowanie, czas wolny, ew. wykłady dla kursantów, kolacja, nurkowania nocne dla chętnych
11.08 – śniadanie, nurkowania, obiad, wyjazd do domu
12.08 – zwrot sprzętu do nurkowania w Bestdivers w godz. 16.00-18.00

 

Dojazd:

Jezioro Łęsk znajduje się  w odległości około 12 km od Szczytna.
Drogą wojewódzką nr 600 - Szczytno - Romany - Nowe Kiejkuty - Orżyny. Ze Szczytna kierujemy się na Mrągowo. Przed Orżynami skręcamy w prawo do ośrodka noclegowego w Kulce (Baza Nemo).
Dojeżdżając w nocy musimy uważnie śledzić znaki. Największe „chojraki” błądziły już z GPS-em.

 

Wyprawyn urkowe - j. Łęsk
 

Kursy i szkolenia, które będziemy realizować podczas wyjazdu:


 

Kontakt i rezerwacja:

W celu rezerwacji miejsca prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z podaniem celu wyjazdu i planowego dojazdu.

tel: (+48) 601 321 557
mail: bestdivers@bestdivers.pl

 

 

Galeria zdjęć: 

Kilka szczegółów o jeziorze Łęsk:

Powierzchnia - 116,5 ha; głębokość maksymalna - 39,5 m; długość - 4020 m; szerokość maksymalna - 415 m; objętość - 12879 m3; położenie lustra wody - 148,2 m n.p.m.

Jezioro Łęsk ma pierwszą klasę czystości. Brzegi jeziora są wysokie i strome, porośnięte wokół gęstym lasem. Jedynie w północnym krańcu jeziora ciągną się łąki i pola uprawne oraz leży wieś Orżyny. Wokół brzegów biegną dróżki, którymi można odbywać długie spacery. Łęsk jest typowo rynnowym jeziorem o dużej głębokości. Płycizna przybrzeżna jest bardzo krótka, a spadki dna schodzą stromo do osi podłużnej jeziora z obydwu jego stron. Jedynie przy krańcach południowych płycizna przybrzeżna jeziora jest szersza i ma łagodny spadek. Dno i partie przybrzeżne są przeważnie piaszczyste i żwirowato-piaszczysteTo ogromna zaleta dla nurków! Tylko w nielicznych płytszych miejscach jezioro Łęsk jest częściowo zamulone.

Woda w ciągu całego roku jest dość przejrzysta i dobrze natleniona. Roślinność wodna wynurzona występuje w partiach przybrzeżnych jeziora, wzdłuż jego brzegów i przy wyspie. Podobnie roślinność miękka, zanurzona występuje w ww. partiach. W wielu miejscach przy brzegach zalegają w wodzie powalone drzewa. Fauna składa się z następujących gatunków: leszcz, płoć, okoń, szczupak, krąp, ukleja, wzdręga, węgorz, miętus i innych mniej licznych. Choć jezioro ma charakter sielawowy, sieja i sielawa występuje tu śladowo. Niestety  przez wiele lat grabieżcza polityka rybacka spowodowała, że ryba ta prawie tu wyginęła.

 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073