Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Kamieniołom Zakrzówek + Koparki

Termin wyprawy: 22-24.09.2017

Dwa najlepsze kamieniołomy w Polsce do nurkowania. Nie ma ich wiele, ale zdecydowanie i niepodważalnie te dwa miejsca Zakrzówek i tzw koparki w Jaworznie to topowe miejsca dla polskich nurków. Jeszcze jest ciepło, zatem na co czekasz?

Podczas weekendowego wyjazdu w sobotę nurkujemy w Krakowie na Zakrzówku natomiast w niedziele przenosimy się na kamieniołom w Jaworznie Szczakowa tzw. Koparki. Sezon nurkowy zanurkowania w mokrych skafandrach w Polsce powoli się kończy, tak więc jeśli jeszcze nie zacząłeś nurkować w suchym skafandrze może czas i okazja aby się wreszcie nauczyć. Podczas tego wyjazdu będziemy prowadzić kurs nurkowania w suchaczu.

 

Cel wyjazdu - Nurkowania szkoleniowe i rekreacyjne

Podczas tego wyjazdu głównie koncentrujemy się na tych spóźnialskich, co to cały sezon nie mieli czasu skończyć kursu podstawowego PADI OWD, ale także można tu rozwinąć swoje umiejętności na wyższych stopniach nurkowych. Po prostu daj nam znać, co Ciebie interesuje, a my to zorganizujemy.

Dojazd

Dojechać na nocleg mamy pod adres Kraków ul. Szara 20, HOTEL PROKOCIM. Z Warszawy najlepiej dojechać tzw. trasą katowicką. Trasa przez Radom jest wciąż rozkopana i zajmie to dłużej.

 

Dodatkowe informacje o wyjezdzie

Zalew na Zakrzówku to bardzo dobrze przygotowany na przyjazd nurkujących gości. Toalety jak w Wersalu, barek z wyśmienitym jedzeniem. Na czas pobytu mamy zarezerwowaną wiatę, gdzie cała grupa trzyma swój sprzęt nurkowy. Parking, teren chroniony za bramą tak, więc postronni gapie nie kręcą się przy samochodach jak Ty jesteś pod wodą. Drugiego dnia nurkujemy na kamieniołomie Koparki, tam także mamy zarezerwowaną wiatę na hasło Bestdivers.

Cena zawiera:

  • dwa noclegi w Hotelu Prokocim (pokoje 2,3,4 osobowe)
  • dwa śniadania
  • wejście na teren bazy nurkowej w Krakowie i na Koparkach
  • ładowanie butli powietrzem
  • nurkowania na Zakrzówku i w kamieniołomie w Jaworznie
  • opiekę instruktorów nurkowania
  • sprzęt nurkowy dla osób robiących kursy

Cena nie zawiera:

  • transportu
  • wypożyczenia sprzętu do nurkowania

Koordynujemy transport dobierając po kilka osób w autach.

Nocleg:

Śpimy w hotelu Prokocim w Krakowie. Jeździmy tam od 10 lat, blisko Zakrzówka (10 minut drogi autem). Blisko Starego Miasta (ok.15 minut TAXI), a nawet blisko kopalni Wieliczka (10 minut jazdy autem).

Hotel_Prokocim_Krakow_01 Sale-Konferencyjne-Hotel-Prokocim-7162 
 
Hotel_Prokocim_Krakow_01 (2) Hotel_Prokocim_Krakow_01 Hotel-Prokocim-Krakow-888622

Dodatkowe informacje

Śpimy w hotelu Prokocim w Krakowie, ul. Szara 20, ręczniki są na wyposażeniu. W cenie mamy też śniadania. W pokojach prysznic z wc i tv. To co ważne, że od hotelu do Zakrzówka jedzie się ok 10 minut, tak samo na Stare Miasto. Obok hotelu jest przystanek tramwajowy, kościół, a dla tych, co zabiorą ze sobą osoby nienurkujące ważną informacją jest także to, iż od hotelu jedzie się 10 minut autem do kopalni w Wieliczce! Może zatem warto przy okazji?

Plan wyjazdu:

22.09.2017 Odbiór sprzętu do nurkowania w Bestdivers w godz 16.00-18.00 i wyjazd do Krakowa
23.09.2017 8.30 śniadanie i po śniadaniu jedziemy na nurkowania nad zalew na nurkowania, wieczorem wyjście na Stare Miasto na wspólną kolacje.
24.09.2017 Po śniadaniu wyjeżdżamy na kamieniołom w Jaworznie na ul. Płetwonurków gdzie znajduje się słynny kamieniołom Koparki (ok. 50 minut jazdy od hotelu). Po znurkowaniach powrót do domu i zwrot sprzętu w Bestdivers

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Zakrzówek

Koparki 

Kontakt i rezerwacje:

Rudi Stankiewicz tel. kom.: (+48) 601 321 557

E-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca:

Chyba nie trzeba polecać Krakowa jako atrakcyjnego miejsca turystycznego jednak głównym zamierzeniem jest eksploracja podwodna zalewu na Zakrzówku w którym pracował m.in. Jan Paweł II oraz kamieniołomu Koparki. Jako ciekawostkę wymienimy chociażby czakram wawelski. Miejsce niezwykłej mocy na Wawelu. Kamieniołom Koparki też ma swoją ciekawa historię. Zerknij do naszej fotorelacji

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073