Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Safari nurkowe Mazury – po najpiękniejszych zakątkach

Termin wyprawy: 31.05-03.06.2018

Zapraszamy na długi weekend czerwcowy na nurkowania w mazurskich jeziorach oraz spływ rzekami. Podczas naszej wyprawy masz szansę zobaczyć coś, co innym nurkom zajmuje nawet kilka lat. Od kilku lat otwieramy oczy nurkom na wspaniałą florę, faunę polskich wód.

Safari nurkowe Mazury

Safari nurkowe Mazury

Koniec maja to najlepszy okres na nurkowania w polskich akwenach ze względu na największą przejrzystość wody. Jezioro Narty osiąga wtedy 6-7 metrów wizury. Jest to również okres żerowania szczupaków i innych ryb po tarle.

Nurkowania odbywają się w obrębie do 80 km od bazy.

Przez te kilka dni, które spędzimy na Mazurach zanurkujemy w tych sprawdzonych, najlepszych polskich jeziorach na Mazurach, ale rzekę Łyna o której niewątpliwie też słyszałeś zobaczymy także tyle, że z pod wody. Jeśli przejrzystość będzie dobra niechybnie zrobimy także spływ rzeką Omulew. Słowem można naprawdę świetnie spędzić czas niekoniecznie wyjeżdżając na koniec świata, a przy tym nie ma najmniejszego problemu aby zabrać swoje małe pociechy i nienurkujących towarzyszy.

Zobacz jak piękna woda jest w Nartach w czerwcu

Cel wyjazdu

Wspaniałe ujęcia podwodne ryb i pejzaży podwodnych na aparatach FOTOGRAFICZNYCH I KAMERACH szczególnie w rzekach.

Dojazd

Miejscowość Narty nad jeziorem Świętajno zwanym też Narty leży między Szczytnem i Nidzicą, 180 km od Warszawy. Gospodarstwo Uroczysko znajduje się po drugiej stronie jeziora od głównej drogi (północno-zachodnia część jeziora). Dojazd z Warszawy zajmuje około 3 godzin. Sugerujemy przejazd przez Serock i Przasnysz.

Dodatkowe informacje o wyjezdzie

Mimo, iż jest to wyjazd na nurkowania rekreacyjne, czyli po to, aby korzystać już z naszych uprawnień nurkowych nic nie stoi na przeszkodzie aby osoby, które chcą rozwijać swoje umiejętności nurkowe dołączyły do nas na wyprawę!

Cena zawiera:

 • 3 noclegi
 • 3 śniadania
 • 3 obiady
 • ładowanie butli powietrzem
 • 2 nurkowania dziennie (ew. dodatkowe nocne)
 • obsługę logistyczną nurkowań
 • opiekę instruktora nurkowania

Cena nie zawiera:

 • dojazdu (tradycyjnie dobieramy się po kilka osób w aucie, koordynujemy to)
 • wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania na nurkowania rekreacyjne
 • opłaty za korzystanie z bazy nurkowej na j. Piłakno i Narty
 • opłaty za wstęp na pole namiotowe nad j. Gim

Dodatkowe koszty noclegu i wyżywienia:

 • Dzieci śpiące z rodzicami na łóżku z połówką jedzenia – 169 pln
 • Dzieci śpiące we własnym łóżku z połówką jedzenia – 339 pln

 

Nocleg:

  

Gospodarstwo Agroturystyczne „Uroczystko”, do którego się wybieramy, to przede wszystkim: czyste powietrze, cisza, wspaniały klimat Mazur i wyśmienita kuchnia gospodyni (własny ogród, przetwory, przepyszne dania główne i domowe ciasta). Gospodarstwo jest położone niedaleko Szczytna. To świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi.

Dodatkowe informacje

W gospodarstwie jest kilkanaście pokojów, 2-3,4, a nawet 12 osobowe. Kolejność zgłoszeń na wyprawę decyduje o wyborze miejsca. To nie hotel z takimi samymi pokojami. Dodatkowo są kuchnie, gdzie możemy coś sobie przygotować gdybyśmy chcieli. Jednak obfitość posiłków sprawia, że co najwyżej do zaparzenia kawy lub herbaty będzie potrzebne nam to miejsce.

 

Plan wyjazdu:

30.05.2018 16:00-18:00 wydawanie sprzętu do nurkowania na wyjazd w C.N. Bestdivers.
31.05.2018 31.05 – poranny wyjazd (ok 8:00), zakwaterowanie w Uroczysku, dwa nurkowania w j. Świętajno z ładowaniami butli i przerwą na obiad.
01.06.2018 śniadanie, spływ nurkowy rzeką Omulew lub wymiennie od wschodniej strony j. Narty, powrót do Uroczyska, ładowanie butli, obiad, drugie nurkowanie na j. Gim, ładowanie butli, wieczorny grill, nurkowanie nocne dla chętnych.
02.06.2018 śniadanie, nurkowanie w jeziorze Dłużek, powrót do Uroczyska, ładowanie butli, w międzyczasie obiad, drugie nurkowanie w rzece Łyna, powrót do Uroczyska
03.06.2018 śniadanie, wyjazd z Uroczyska na j. Piłakno, dwa nurkowania w j. Piłakno, powrót do domu.
04.06.2018 zdanie sprzętu nurkowego w C.N. Bestdivers w godz. 15:00-17:30.

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Jezioro Narty

Jezioro Dłużek

Rzeka Omulew

Jezioro Gim

Rzeka Łyna 

Zobacz dno jeziora w okolicach Uroczyska 

 

A co dla nienurkujących?

Od wielu lat jeżdżą z nami całe rodziny z dziećmi, bowiem mamy tam doskonałe warunki na wypoczynek m.in. dla dzieci. Nad j. Narty jest plaża z atrakcjami dla maluchów.  Nieopodal jest Szczytno. Jednak zdecydowanie polecamy, aby ten czas spędzić na łonie natury.

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073