Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Meksyk, Gwatemala, Belize

Meksyk-Belize-Gwatemala 2010


Zapraszamy na kolejną wyprawę na Jukatan. Tym razem, oprócz niewątpliwych atrakcji Meksyku (nurkowanie w Cenotach, zabytki Majow, kuchnia meksykańska), będziemy mieli okazję zanurkować w słynnym BLUE HOLE w Belize, jak również zwiedzić najwyższe piramidy majow TIKAL w Gwatemali. Jak zwykle program będzie urozmaicony więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Termin: 06.11. – 19.11.2010

PROGRAM WYPRAWY:

 

1 dzień 06.11 Sobota
08.15 rano przelot Gdańsk – Frankfurt – Cancun.
Nocny transfer do Belize w wygodnym autokarze z siedzeniami lotniczymi.

 

2 dzień 07.11 Niedziela
(śniadanie)
Transfer na wyspę. Zakwaterowanie w hotelu Banana Beach, San Pedro, wyspa Ambergris Caye http://www.bananabeach.com/  Odpoczynek, spacer po okolicy, chłonięcie lokalnej atmosfery. Walory turystyczne wyspy to przepiękne plaże z rafami koralowymi wraz z Rezerwatem Rafy Koralowej Belize, w którym występuje 70 gatunków korali twardych i 36 miękkich oraz 500 gatunków ryb.

 

3 dzień 08.11 Poniedziałek
(śniadanie/ lunch na łodzi)
Całodzienna wyprawa na rafę Lighthouse Reef z lunchem na łodzi. W programie 3 nurkowania z łodzi. Zanurkujemy w dwóch kultowych miejscach Morza Karaibskiego - Blue Hole i Lighthouse Reef. Blue Hole (dosłownie z ang. Błękitna Dziura) to wielka rozpadlina (jaskinia morska) rafy koralowej w Morzu Karaibskim. Blue Hole jest widoczny z kosmosu. Ma postać morskiej studni o głębokości ponad 140 m i średnicy 300 m. Został objęty patronatem UNESCO. Blue Hole w rzeczywistości jest wapiennym lejem krasowym. Przed podniesieniem się poziomu morza ten twór geologiczny był jaskinią lądową, w której zawalił się strop. Prawie pionowe ściany opadają na głębokość mniej więcej 35 metrów, gdzie studnia się rozszerza w ogromną salę z wielkimi stalaktytami, niektóre mają długość aż 15 m. Dno sali znajduje się na głębokości 145 m.

4 dzień 09.11 Wtorek
(śniadanie/ lunch na łodzi)
2 nurkowania z łodzi – Hol Chan Rezerwat
Na Ambergris Caye najpopularniejszym miejscem nurkowym jest rezerwat Hol Chan. To istne podwodne akwarium znajduje się na głębokości od 2 do 10 metrów. Miejsce stwarza każdemu możliwość pływania wśród wspaniałych formacji koralowców w towarzystwie tropikalnych ryb wszelkich typów i rozmiarów. Tunel pomiędzy koralowcami prowadzi w morze, służąc jako „autostrada" dla wielu większych ryb, w tym barakud i paru gatunków spokojnych i
nieagresywnych rekinów. Specjalną atrakcją jest Sand Bar, czasami nazywany Aleją Rekinow i Mant. Gromadzą się tu setki płaszczek, zwykle w towarzystwie mniejszych rekinow. Położony na głębokości paru metrów Sand Bar oferuje świetne możliwości dla podwodnych fotografów.

 

5 dzień 10.11 Środa
( śniadanie/ lunch)
Całodzienna wycieczka do Tikal, Gwatemala, gdzie czeka nas zwiedzanie najwyższych piramid kontynentu w zagubionym w Dżungli mieście Majow. Tikal, które w latach 600-900 naszej ery przeżywało szczyt rozwoju, między IX, a początkiem X w. podzieliło los innych miast Majów - opustoszało po odejściu ludności. Wspaniałe budowle pochłonął las. Na powierzchni ok. 20 km2 stało kiedyś 3000 budynków: okrytych słomą chat po 70-metrową piramidę sakralną. Archeolodzy znaleźli tu całe tony okruchów ceramicznych, resztek naczyń i narzędzi używanych
przez mieszkańców, których w okresie świetności było tu ponoć 11 tys. Zobaczymy Akropolis, Plac Siedmiu
Świątyń, Świątynię Inskrypcji, Wielką Piramidę. Po południu lub wieczorem wrócimy do Belize.

 

6 dzień 11.11 Czwartek
(śniadanie/ kolacja all inclusive)
Po śniadaniu płyniemy taksówką wodną na ląd i autokarem do Chetumal na granicy z Meksykiem. Po drodze do Playa Del Carmem zatrzymamy się w Tulum – gdzie będziemy zwiedzać ruiny prekolumbijskiego miasta Majow, które stanowi jedną z atrakcji turystycznych Wybrzeża Majów. Cena: 30 USD. Po południu zakwaterowanie w luksusowym hotelu Blue Bay Grand Esmeralda ***** w Playa del Carmen. Miejscowość leży przy Wielkiej Rafie Barierowej
ciągnącej się przez 320 km od połnocnego końca Jukatanu aż do wybrzeży Belize i Hondurasu.

 

7 dzień 12.11 Piątek
Po trudach podroży zasłużony odpoczynek w Playa del Carmen. PlaŜa, atrakcje wodne, zakupy, sport dla chętnych, wieczór integracyjny. Forma All inclusive obejmuje wszystkie posiłki i wszystkie napoje wraz z markowymi trunkami alkoholowymi. Będziemy mogli posmakować np. prawdziwego Mochito czy Margarity.

 

8 dzień 13.11 Sobota
Całodzienna wycieczka fakultatywna do wodnego ekoparku Xel-Ha, gdzie zobaczymy ogromne bogactwo stworzeń morskich w tym manaty i różne gatunki ptaków. Do naszej dyspozycji: wszelkiego rodzaju atrakcje wodne jak pływanie w jaskiniach, skoki do wody, pływanie na dętkach pod mangrowcami, wypoczynek na plaży. Cena 110 USD zawiera:
przejazd autokarem, wszystkie atrakcje ekoparku w tym kąpiele (należy zabrać strój kąpielowy i ręcznik)
Płatne dodatkowo: pływanie z delfinami 180USD/os (osobiście polecam bo wrażenia niesamowite), wydatki własne.

 

9 dzień 14.11 Niedziela
Po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w Cenotach czyli w zalanych wodą jaskiniach, gdzie woda jest doskonale przejrzysta i komfortowo ciepła (26 - 27 stopni). Niesamowite formacje stalaktytów i stalagmitów tworzą fantastyczny krajobraz, który na zawsze pozostaje w pamięci odwiedzających. W cenotach jest woda słodka w górnych częściach a w dolnych dochodzimy do warstwy zwanej heliokliną gdzie woda słodka miesza się z morską tworząc niesamowite zjawisko rozmywania się obrazów. Ze względów bezpieczeństwa nurkowanie będzie prowadzone przez lokalnych przewodników po ściśle wyznaczonych szlakach. W programie Cenote Dos Ojos - Jeden z najpiękniejszych Cenotow do nurkowania. Wejście to dwa otwarte oczka wodne.

 

10 dzień 15.11 Poniedziałek
Całodzienna wycieczka fakultatywna do Chichen Itza jednego z obecnych siedmiu cudów świata. Kompleks należy do największych i najlepiej odrestaurowanych miast Majów w Meksyku. Zobaczymy tu spektakularną piramidę Kukulcana, Zespół Tysiąca Kolumn, Świątynię Wojowników z figurą Chacmool, okazałe kolumny tworzące wejście do świątyni, ścianę czaszek, platformę wojowników oraz największe w Ameryce Środkowej boisko do gry w Pelotę, przy którym znajdują się słynne płaskorzeźby wyryte w kamiennych płytach.

Cena 110 USD zawiera: przejazd luksusowym autokarem, ok 2,5 godzinne zwiedzanie Chichen Itza, przejazd do IkKil na obiad i kąpiele w cenocie (należy zabrać strój kąpielowy i ręcznik), przejazd do kolonialnego miasteczka Valladolid (spacer, zdjęcia), przekąskę w trakcie jazdy, wodę butelkowaną w tracie jazdy, przejazd autostradą, bilety wstępu do Ik Kil i Chichen Itza, obiad w formie bufetu, podatki.

 

11 dzień 16.11 Wtorek
Po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w Cenotach. W programie Grande Cenote - szeroko otwarty, jasny cenot
ze wspaniałą widocznością pozwalającą nurkom oglądać przepiękne formacje jaskiniowe i małe ryby. Doskonały dla fotografów podwodnych. Światło lamp idealnie odbija się od jasnych skał, dzięki czemu wspaniale można uchwcić głębię.Wejście do Grande Cenote to prawdziwie rajski obrazek.


 

 

12 dzień 17.11 Środa
Całodzienna wycieczka fakultatywna do Xcaret. Jest to uroczy ekopark zlokalizowany przy ruinach osady
Indian. Na miejscu moŜna spacerować, zejść do mrocznego podziemnego świata Majów, pływać łodziami zatopioną w tropikalnej roślinności rzeką, lub wpław pokonać podziemną rzekę z mnóstwem atrakcji. Wieczorem o godzinie 18.00 rozpocznie się wspaniały show z udziałem niemalże 300 tancerzy i aktorów. Będzie to piękna opowieść o historii Meksyku. Cena 150USD zawiera oprócz wejścia do parku obiad w jednej z restauracji typu bufet, dwa napoje lub jeden drink, wynajem sprzętu do snorkelingu, ręcznika i szafki. Po powrocie impreza i podsumowanie wyjazdu.

 

13 dzień 18.11 Czwartek
Odpoczynek, plażowanie, ostatnia okazja na zakupy pamiątek, sporty wodne, wymeldowanie z hotelu. Po południu transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Frankfurtu potem do Gdańska

 

14 dzień 19.11 Piątek
Przylot do Gdańska ok. 19.30. Zakończenie wyprawy.
Oczywiście spotykamy się na imprezie powyjazdowej gdzie oglądamy filmy i zdjęcia z wyjazdu.
 

   

Organizatorem wyprawy do Meksyku jest Tukan Travel

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073