Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowania z jesiotrami – Pojezierze Drawskie

 

 

Czy wiesz, że w Polsce można nurkować w klimatach nurkowych wysp Bora Bora? Jeśli nie wierzysz, że to możliwe, koniecznie obejrzyj poniższy filmik:

 

Czy nie przypomina Ci on filmów Discovery, na których nurkowie oglądają ryby na kolanach?
Nie ma szans, abyśmy ekipą Bestdivers to przegapili! Jeśli chcesz z nami tego doświadczyć, to zapraszamy na wyprawę nad jezioro Płocie, popularne zwane Płotki koło miejscowości Piła. Główne atrakcje jeziora Płotki to zatopione dinozaury, nurkowanie z jesiotrami, zatopiony wrak mercedesa i niesłychanie bogaty jak na polskie jezioro litoral.
 

Dodatkową atrakcją wyprawy będzie spływ rzeką Drawa. To jedna z najczystszych rzek Polski, a od Piły to już przysłowiowy rzut beretem.

 

Termin: 26 - 28 lipca 2013

 

Zakwaterowanie:

Nocujemy w ośrodku Geovita nad j. Płotki, gdzie zarezerwowane mamy 20 miejsc noclegowych. W ośrodku jest sauna, jacuzzi, tenis stołowy, boisko, masaż. Aby dojechać do ośrodka, należy z obwodnicy w Pile skręcić w prawo i pokonać dystans 3 km.

 

Wyprawy nurkowe - Pojezierze DrawskieWyprawy nurkowe - Pojezierze Drawskie

Wyprawy nurkowe - Pojezierze DrawskieWyprawy nurkowe - Pojezierze Drawskie

 

Plan wyprawy:

26 lipca – wydawanie sprzętu do nurkowania w C.N. Bestdivers w godz. 16.00-18.00, wyjazd na jezioro (standardowo dobieramy się po kilka osób w autach), wieczorny przyjazd,

- jadąc przez Płońsk, Bydgoszcz trasa zajmuje 5-6 godzin (370 km z Warszawy)
- jadąc autostradą na Poznań i dalej na Piłę trasa zajmuje 4-5 godzin, ale jest dalej o 70 km i drożej o 40 zł (opłaty na autostradzie)

27 lipca – po śniadaniu zjazd autami nad j. Płocie (200 m od ośrodka), nurkowania, powrót piechotą na obiad, nurkowania, integracja wieczorna, dla chętnych nurkowania nocne

28 lipca – po śniadaniu wczesny wyjazd nad rzekę Drawa i tam spływ rzeką w okolicach miejscowości Prostynia (między Kaliszem Pomorskim a miejscowością Recz), dojazd nad rzekę zajmuje 1 godzinę (80 km od naszego ośrodka), powrót nad jezioro na drugie nurkowanie, powrót do domu
29 lipca – zwrot sprzętu do nurkowania w C.N. Bestdivers w godz.16.00-18.30
 

Jeśli warunki pogodowe nie pozwolą nurkować w Drawie (obfite opady deszczu) zostajemy na nurkowaniach nad j. Płocie. Osoby, które będą robiły kursy podstawowe zostają nad j. Płocie także na drugi dzień nurkowań.
 

Nad jeziorem nie można poruszać się samochodami, tak wiec sprzęt nurkowy będzie dowieziony nad samo jezioro do bazy nurkowej Melexem. Dźwigać nie musimy!

 

Dojazd:

Możemy obrać dwie trasy. Autostradą do Poznania i wówczas na Piłę (jazda wyniesie ok. 4 h). Druga trasa jest na Bydgoszcz (krótsza o 40 km, ale jazda trwa ok. 5 h).
 

Wyprawy nurkowe - Pojezierze DrawskieWyprawy nurkowe - Pojezierze DrawskieWyprawy nurkowe - Pojezierze DrawskieWyprawy nurkowe - Pojezierze Drawskie

 

Cena:

Nurek –
Osoba towarzysząca –
 

Cena zawiera:

 • nurkowania nad j. Płotki (bez ograniczeń)
 • spływ rzeką Drawa (o ile pogoda pozwoli)
 • wejście na teren bazy nurkowej nad j. Płocie
 • ładowanie butli powietrzem
 • obsługę logistyczną nurkowań
 • obsługę wykwalifikowanej kadry podczas nurkowań
 • doskonałe warunki tzw. after dive podczas nurkowań nad j. Płocie (grill, TV, czyste toalety, sala wykładowa, ławki itp.)
 • dwa noclegi w ośrodku Geovita nad j. Płocie (200 m od wody)
 • dwa śniadania i obiad w sobotę

* wieczorny grill we własnym zakresie (do Piły od jeziora jest 5 km)

Cena nie zawiera:

 • dojazdu
 • wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania


 

Co będziemy tam robić:

 

Wyprawy nurkowe - Pojezierze DrawskieWyprawy nurkowe - Pojezierze DrawskieWyprawy nurkowe - Pojezierze DrawskieWyprawy nurkowe - Pojezierze Drawskie

Obejrzyj jeszcze jeden filmik z nurkowania w jeziorze Płotki.

 

Kontakt i rezerwacja:

Osoby chętne na wyjazd prosimy o zgłoszenia mailowe lub telefoniczne.

Rudi Stankiewicz rudi.stankiewicz@bestdivers.pl
tel. (+48) 601 321 557
Biuro  (+48) 698 529 073


 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073