Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie Budapeszt – Ale, o co chodzi? Kobanya Mine!

Termin wyprawy: 21-23.04.2017

Zapraszamy na weekend w Budapeszcie połączony z nurkowaniem. Doświadczeni nurkowie wiedzą, albo coś tam słyszeli o niesamowitych nurkowaniach pod Budapesztem.

Nurkowanie Budapeszt  Budapeszt_(19)_Kobanya_kopalnia

Nurkowanie Budapeszt

Ci niedoświadczeni jeszcze, nie wiedzą o tym, że raptem 9 godzin jazdy od stolicy Polski mamy nurkowania o światowej sławie w kopalni Kobanya, a także w jaskini gdzie temperatura wody sięga 26 stopni! Ba, nie trzeba mieć uprawnień jaskiniowych! Potraktuj to jak nurkowania w meksykańskich Cenotach coś jak nurkowanie w jaskini casa cenote

albo bardziej  jak nurkowanie w jaskini dream gate cenote

Cel wyjazdu

eksploracja fenomenalnego miejsca nurkowego w centrum Budapesztu

Wyjazd dedykowany jest dla każdego nurka, który chciałby zanurkować w takiej perełce jak Kobanya. Powtarzam, miejsce o sławie w skali światowej! Nie potrzebny będzie Wam zestaw podwójny typu twin-set czy sidemount aczkolwiek Ci, którzy mają takowy oczywiście niech zabierają, bowiem dla tych bardziej doświadczonych będzie także możliwość zanurkowania w miejscach bardziej zaawansowanych, ale dalej bez potrzeby posiadania uprawnień nurka jaskiniowego.

 Budapeszt_(18)_Kobania_kopalnya 

Nurkowania prowadzone będą w korytarzach oraz komnatach gdzie są tzw. kieszenie powietrzne, czyli w każdej chwili można się wynurzyć na powierzchnię. Z każdego miejsca bezpiecznie można się wynurzyć i po powierzchni wrócić do miejsca wyjścia, czyli dla tych nie wtajemniczonych planujemy nurkowania typu Cavern (po polsku trzeba by to nazwać nurkowania grotowe), nie cave (do tych trzeba uprawnień jaskiniowych). Na nurkowania zabieramy butle 15l, obowiązkowo 2 latarki i zdecydowanie suchy skafander (woda ma 12 stopni w kopalni).

Gdyby zebrała się grupa zaawansowana, to specjalnie dla niej będzie indywidualny przewodnik na trasy bardziej wymagające, a nawet być może w zanurkujemy termalnej jaskini Molnar Janos (przewodnik określi czy umiejętności nadają się na nurkowanie w jaskini). To miejsce to rewelacja, ale tu trzeba już doświadczenia.

Uwaga!

Nie ma najmniejszego problemu, aby zabrać ze sobą nienurkująca osobę towarzyszącą. W końcu po nurkowaniu mamy sporo czasu na zwiedzanie Budapesztu!

Dojazd

Budapeszt_(15)_dojazd Budapeszt_(12)_dojazd Budapeszt_(13)_dojazdDobieramy się po kilka osób w autach. Wyjeżdżamy w piątek ok. 6.00. Przy takim planie mamy jeszcze wieczór w Budapeszcie, aby coś pozwiedzać. Dojechać mamy do hotelu Nap adres: 1105 Budapeszt, Vaspálya u. 17-21, Węgry. W sobotę po śniadaniu jedziemy na nurkowania. Z Warszawy jedzie się ok. 9 godzin już wliczając przerwy na posiłki.

Budapeszt_(17)_dojazd Budapeszt_(14)_dojazd Budapeszt_(16)_dojazd 

Dodatkowe informacje o wyjeździe

Co to jest Kobanya Mine?

Kobanya mine to stara, nieeksploatowana już kopalnia, która obecnie zalana jest wodą o przejrzystości do 30 m, temp. 12 stopni. Wydobywano w niej wapień, z którego zbudowano Budapeszt. Znajduje się w niej 6 km suchych korytarzy oraz 4 miejsca gdzie można wejść na nurkowanie. Nurkowanie odbywa się w zalanych korytarzach i olbrzymich komorach typu gigantyczna klatka schodowa. Nieliczni wiedzą, że do niedawna mieliśmy coś takiego pod Warszawą, zobacz tu Nurkowanie w Moszna Wieś

W środku Kobanya Mine zobaczymy sporo pozostałości z czasów eksploatacji jeszcze czynnej kopalni. Są tam miejsca, dostępne dla osób nie posiadających certyfikatu jaskiniowego (wymagana jest jednak umiejętność pływania żabką i odpowiednia pływalność), oraz takie gdzie trzeba mieć uprawnienia Cave Diver.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w hotelu w Budapeszcie, w pokoju 2 osobowym (2 noce)
 • śniadania w hotelu
 • nurkowanie w sobotę i niedzielę typu Cavern, czyli dla każdego
 • ładowanie butli powietrzem
 • wstęp na teren kopalni
 • opieka lokalnego przewodnika i instruktora Bestdivers
 • popołudniowe zwiedzanie Budapesztu siłą rzeczy
 • pamiątkę od Bestdivers z wyprawy

Cena nie zawiera:

 • dojazdu (dopieramy się po kilka osób w autach, przy 4 os. w aucie wyjdzie ok. 300 zł.os)
 • wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania
 • nurkowania w jaskini Molnar Janos

Nocleg:

Śpimy w niedawno wyremontowanym hotelu  Nap. Nasza Baza noclegowa usytuowana jest  10 min autem  od centrum miasta i tyleż samo od miejsca, gdzie będziemy nurkować.

Budapeszt_(03)_hotel_pokoje Budapeszt_(06)_hotel_pokoje Budapeszt_(07)_hotel_pokoje

Hotel oferuje urocze, dobrze wyposażone pokoje wraz ze śniadaniami.

Dzielnica Kobanya w Budapeszcie to świetny wybór dla osób, które interesują się zwiedzaniem starego miasta, jedzeniem i zabytkami, a my będziemy mieli to pod nosem!

W hotelu parking i WiFi bezpłatnie.

Plan wyjazdu:

20.04.2017 odbiór sprzętu do nurkowania w C.N. Bestdivers dla tych, którzy coś potrzebują
21.04.2017 wyjazd o godzinie 6.00, zakwaterowanie w hotelu, wyjście wieczorne na zwiedzanie Budapesztu.
22.04.2017 po śniadaniu wyjazd na nurkowanie, powrót do hotelu i wyjście na zwiedzanie Budapesztu
23.04.2017 poranne nurkowanie po śniadaniu i powrót do domu

Kilka filmów na zachętę, abyś wiedział(a) ,o co chodzi

 

Kontakt i rezerwacje:

Rudi Stankiewicz

Tel. 601321557

Mail: Rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073