Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie Islandia – Silfra, nurkowanie i zwiedzanie

Termin wyprawy: 18-25.06.2018

Wyprawa Islandia 2017 - Nurkowanie Islandia

Wyprawa na nurkowanie w 2016 roku przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Kompletnie nie zdajemy sobie sprawy jak niesamowite miejsce mamy niemalże pod nosem 4 godziny lotu od Warszawy. Tak więc zdecydowanie wracamy tam, bo nie da się porównać tego miejsca do żadnego. Zapraszamy na wyprawę nurkowo-turystyczną w miejsce gdzie wrażenia przerosną Twoje oczekiwania.   Będziemy nurkować w najczystszym miejscu świata w kanionie Silfra zasilanego wodą z lodowca. Można by chyba śmiało rzec, że będziesz w wodzie, która pamięta czasy dinozaurów.      

 

Nurkowanie Islandia

W Silfra przejrzystość wody to ok. 150-200 metrów. Twój mózg na nowo będzie się uczył postrzegania świata pod wodą!

Wyprawa Islandia 2017 - Nurkowanie Islandia

Na tę wyprawę możemy zabrać maksymalnie 9 osób nurkujących. Polecamy pośpiech w decyzji tym bardziej, że udało nam się całkiem niedrogo zorganizować ten wyjazd. Dla przykładu, jedno nurkowanie w Silfra kosztuje normalnie 300 EUR.

 

Zobacz ten film. My oczywiście będziemy tam latem, gdy wszystko kwitnie.

 

Termin: 18-25.06.2018

 

Będąc na Islandii nie sposób przejechać obojętnie obok wodospadów, gdzie kręcili film Prometeusz czy gejzerów i gorących źródeł u zbocza lodowca. Na tygodniowy wyjazd wybraliśmy wg. nas najciekawsze atrakcje w zasięgu Reykjaviku. Pamiętaj, że o tej porze roku nie ma nocy, mamy naprawdę wiele czasu na zwiedzanie!  

 

Wyprawa Islandia 2017 Wyprawa Islandia 2017

Przybliżony plan wyjazdu:

 

 • 18.06.2018 – przylot do Raykjaviku o godzinie 23:50, odbiór wcześniej zarezerwowanych aut, dojazd na apartamenty, lekka integracja i spać.
 • 19.06.2018 – ok. 10.00  wyjazd na nurkowanie w Davidsgial (jezioro gdzie jest 100 metrów wizury), plus wycieczka na gorącą rzekę. Ok 4 godzinna wycieczka w góry zakończona kąpielą w gorącej rzece wypływającej spod wulkanu (należy zabrać stroje kąpielowe).
 • 20.06.2018 - ok 10 rano wyjazd z Reykjaviku na nurkowanie w Silfrze (to właśnie w tym miejscu jest ok. 150 m. wizury pod wodą). 1 lub 2 nurkowania a następnie do końca dnia zwiedzanie tzw. Golden Cirkle ( Geysir, wodospad Gullfoss, park Thingvellir).
 • 21.06.2018 – ok. 10.00 wyjazd na nurkowanie.  Jedziemy na Biatnagjall (szczelina blisko oceanu z halokliną, szczątkami wieloryba, jaskinią), a następnie wycieczka do końca dnia, można zrobić dodatkowe 100 km i zobaczyć wodospad Seljalandsfoss (ok. 100 m wysokości). Niedaleko za tym wodospadem jest już wulkan, który wybuchł w 2010 roku, a zaraz dalej czarna plaża w Vik.
 • 22.06.2018 - ok.10.00 wyjazd na nurkowania, dziś Kleifrvaten jezioro. Po nurkowaniach dowolna wycieczka wedle zapotrzebowania. Polecamy Blue Lagoon (największa atrakcja turystyczna okolic Raykjaviku).
 • 23.06.2018 – ok.10.00 wyjazd na nurkowanie w Oceanie, a następnie wycieczka m.in. do jaskini lawowej Raufarholishellir (obowiązkowo dwie latarki trzeba mieć, jedna czołówka byłoby idealnie i dobre buty trekingowe plus rękawice).
 • 24.06.2018 – dla chętnych wycieczka na Weiscke. Lodowiec  Langjokull. To właśnie Silfra zasilana jest jego wodami  (wycieczka „Into the Glacier” kosztuje 100-120 EUR), wydrążony tunel w lodowcu, wycieczka na cały dzień. Jedyne takie miejsce na świecie. Wieczorem zwrot aut na lotnisku.
 • 25.06.2018 - wylot tuż po północy

Wyprawa Islandia 2017 Wyprawa Islandia 2017

Wyprawa Islandia 2017

 

 

 

 

Przelot: część grupy leci Wizzair'em

Wylot: z Warszawy 18.06 o godz. 21:35, w Reykjavik 23:50

Powrót: 25.06 o godz 00:30, w Warszawie o 6:35  

Ci którzy zdecydują się później najprawdopodobniej przez Oslo (bilety Wizzar podrożały 4 krotnie w okresie ostatnich 3 miesięcy)

Cena: w zależności od ceny przelotu

 • Osoba nurkująca: 
 • Osoba nienurkująca:

Cena zawiera:

 • przelot z bagażem 20 kg oraz podręcznym 10 kg i jeszcze torebka na laptop czy aparat
 •  samochód na czas pobytu (3-4 os w aucie)
 •  nocleg w apartamentach wysokiej klasy
 •  opiekę polskojęzycznego przewodnika na miejscu
 •  nurkowanie w najlepszych miejscach Islandii
 •  opiekę polskojęzycznego instruktora nurkowania
 •  nieprawdopodobne emocje i zdjęcia
 •  upominek z wyprawy
 •  butle i pasy balastowe (butle pojedyncze DIN)

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia na miejscu
 • paliwa do auta (obowiązuje zrzutka na ilość pasażerów w aucie)
 • kosztów atrakcji turystycznych np. wstęp do parku narodowego, na basen czy tunel w lodowcu, dodatkowych kosztów związanych z wypożyczeniem auta np. opłata za niestandardową godzinę zwrotu auta, za uszkodzenie auta, ubezpieczenie, opcje dodatkowe w pojedzie, dodatkowy kierowca itp.

Zakwaterowanie:

Śpimy w apartamentach standardu Islandia/Norwegia, gdzie jest w sumie 6 i 5 miejsc noclegowych. Apartamenty wyposażone są we wszystkie niezbędne wyposażenie do spania, przygotowania posiłku, zachowania czystości. Apartamenty są ciepłe, komfortowe acz nie jest to HOTEL Bristol. Mają wszystko, co potrzeba, a szczególnie upodobaliśmy sobie w zeszłym roku puchowe kołdry. Nasza noclegownia jest tuż przy centrum Reykjaviku jednak w zacisznym miejscu. Z domu mamy kilkaset metrów do sklepów, restauracji, głównych atrakcji stolicy Islandii.    

Wyprawa Islandia 2017 Wyprawa Islandia 2017 Wyprawa Islandia 2017 Wyprawa Islandia 2017 Wyprawa Islandia 2017  

 

 

 

 

 

 

 

Logistyka wyjazdu, ważne uwagi:

Po przylocie, na lotnisku odbieramy 3 samochody typu  Dacia Duster (już zarezerwowane i opłacone) i jedziemy do naszych apartamentów.

 • Mamy wynajęte apartamenty w odległości ok. 2-3 km od siebie. Część grupy śpi w jednym, druga część w drugim. 
 • Po wyspie przemieszczamy się samochodami (dojdzie koszt paliwa ok. 1000 zł do podziału). 3-4 osoby w aucie.

Posiłki. Oczywiście nikt nie broni jadać w restauracjach, ale jak wyczuwasz i coś tam wiesz, Islandia nie jest tanim krajem, tak więc przynajmniej śniadania i kolacje będziemy na pewno przygotowywali sobie na apartamentach.  Na Islandii jest sieć tanich sklepów Bonus, ceny podobne jak w naszej Biedronce. Wbrew powszechnie znanej opinii piwo w restauracjach nie jest jakoś strasznie drogie.

Pierwszego dnia zrobimy sobie zakupy do apartamentów i pichcimy wedle zachcianek i kto co lubi. Jadąc dalej na wycieczkę dobrym pomysłem będzie zabranie kanapek i termosu ze sobą. Jako, że mamy w przelocie bardzo dużo kilogramów to spokojnie możesz zabrać ze sobą sporo prowiantu typu kabanosy, kasze, konserwy (zaoszczędzisz na tym manewrze ok. 1000 zł).

Bagaż na przelot. Zarezerwowane są bilety z jednym bagażem głównym o wadze 20 kg, podręczny 10 kg i jeszcze jedna mała torebka typu: aparat fotograficzny, torebka damska, laptop. Tak więc, starczy na suchy skafander i ciepłą odzież. Na kwaterach ręczniki są. Nurkować będziemy z butlami stalowymi 12 lub 15 litrowymi do wyboru.

Wyprawa Islandia 2017 Wyprawa Islandia 2017 Wyprawa Islandia 2017

 

 

 

 

Dodatkowe informacje:

 • O tej porze roku nie ma nocy, zwiedzać można na prawdę do późnych godzin.
 • Będziemy w strefie arktycznej, zatem ciepła odzież, buty, coś przeciw deszczowi mocno rekomendujemy zabrać.

Na Islandii jest mnóstwo miejsc ze źródłami, jeziorkami, rzeczkami termalnymi tak więc wybierając się na zwiedzanie wyspy pamiętaj, aby zabrać ręcznik i strój kąpielowy. Myślę, że byłoby niepowetowaną stratą dla Ciebie nie siedzenie w rzece o temp. 30 stopni u zbocza lodowca.

Naturalnie na nurkowania jedziemy tylko w suchym skafandrach i grubych ocieplaczach. Woda ma 2-4 stopnie Celsjusza w polodowcowych miejscach.

 

Nurkowanie Islandia Nurkowanie IslandiaNurkowanie Islandia

 

 

 

Nurkowanie Islandia Nurkowanie Islandia Nurkowanie Islandia

 

 

 

 

 

 

Na niektóre miejsca nurkowe, trzeba będzie dojść dosyć długi kawałek!

Będzie możliwość zanurkowania w Oceanie aczkolwiek woda ma ok. 10 m przejrzystości i pamiętaj, iż jest to środek oceanu. Warunki muszą być idealne. Gdyby zdarzyło się ,że na oceanie jest sztorm pojedziemy np. na jezioro.

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy warto zainwestować w dobry aparat czy kupić GoPro? Tak, to jest to miejsce gdzie zdecydowanie wyjdą Ci zbijające z nóg zdjęcia! Weszła nowa Kapera GoPro 5, która różni się od swojego poprzednika tym, że wreszcie ma stabilizację obrazu.

 • Islandia należy do strefy Schengen, a na wyspie obowiązuje Korona Islandzka

W przypadku nurkowania w jeziorze Kleifervatn, gdyby warunki pogodowe były bardzo niesprzyjające, zanurkujemy w oceanie.

Plan może być oczywiście trochę zmodyfikowany jak aura pogodowa bardzo nie będzie sprzyjać albo inne warunki będą niesprzyjające. Hołdujemy zasadzie – bezpieczeństwo ponad wszystko.

 

Nurkowanie Islandia Nurkowanie Islandia Nurkowanie Islandia Nurkowanie na Islandii Nurkowanie Islandia Nurkowanie Islandia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koniecznie zobacz i przeczytaj nasze fotorelacje

 

 

Kontakt i rezerwacja:

Rudi Stankiewicz

Tel. 601321557

Rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073