Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie Jezioro Łęsk – Serce Mazur, piękna ścianka iłowa

Termin wyprawy: 23-25.09.2016

Nurkowanie Jezioro Łęsk       W głębi Mazur, w środku lasu, tam gdzie komórki przestają odbierać, w rezerwacie przyrody o nazwie Kulka, znajduje się jedno z bardziej lubianych przez nurków jezior. Obfitość ryb oraz piaszczyste dno i stoki powodują, że wielu nurków chętnie tu wraca. Jezioro Łęsk słynie z ciekawej ścianki iłowej, coś jak na Hańczy ale nie do końca. Na pewno jest to najbliższa ścianka Warszawy. Dołącz do nas i odhacz kolejne miejsce nurkowe w swoim log book’u nurkowym, albo zakończ kurs nurkowania w sercu Mazur.

Termin: 23-25.09.2016

Zakwaterowanie:

Położenie ośrodka w Kulce w strefie rezerwatu krajobrazowego, nad samym jeziorem z własną linią brzegową gwarantuje nam niesłychany wypoczynek na łonie natury. Jest to teren zamknięty. Śpimy w pensjonacie, w którym jest kilka pokojów 2-3-4 a nawet 7 osobowych. Świetlica z restauracją, kawiarnią, salą TV po znurkowaniach zapewni relaks przy kawie. Na miejscu jest pościel, należy zabrać własne ręczniki. Uczestnicy będą kwaterowani w kolejności zgłaszania się na imprezę.  

Cena:

 • Nurek
 • Osoba nienurkująca

 

Cena zawiera:

 • dwa noclegi w pensjonacie,
 • dwa śniadania,
 • kolację w sobotę,
 • obiad w sobotę,
 • obsługę logistyczną nurkowań,
 • obsługę profesjonalnej, doświadczonej kadry nurkowej,
 • nurkowania bez limitów,
 • ładowanie butli powietrzem,
 • wejście na teren ośrodka (opłata bazy nurkowej)

 

Cena nie zawiera:

 • dojazdu (dobieramy się po kilka osób w autach),
 • wypożyczenie brakującego sprzętu do nurkowania (nie dotyczy kursów).

 


Nurkowanie Jezioro Łęsk - Plan wyjazdu:


 

23.09. – wydawanie sprzętu do nurkowania w C.N. Bestdivers w godz. 16.00-18.00, przyjazd do ośrodka, czas Wolny,integracja

24.09 – śniadanie, nurkowanie, obiad, nurkowanie, czas wolny, ew. wykłady dla kursantów, kolacja, nurkowania nocne dla chętnych

25.09 – śniadanie, nurkowania, obiad, wyjazd do domu i zwrot sprzętu nurkowego w Bestdivers


Dojazd:

Jezioro Łęsk znajduje się w odległości około 12 km od Szczytna. Drogą wojewódzką nr 600 - Szczytno - Romany - Nowe Kiejkuty - Orżyny. Ze Szczytna kierujemy się na Mrągowo. Przed Orżynami skręcamy w prawo do ośrodka noclegowego w Kulce (Baza Nemo). Najpierw będzie zjazd na Ośrodek Kulka (to nie ten), potem będzie zjazd na Kulka (to dalej nie ten) i trzeci zjazd będzie na Baza Nemo (to właśnie tu skręć).

LeskWyprawa (5)

 

Kursy i szkolenia, które będziemy realizować podczas wyjazdu:

Kontakt i rezerwacja:

W celu rezerwacji miejsca prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. tel: (+48) 601 321 557 mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl bestdivers@bestdivers.pl

 

Jezioro Łęsk Nurkowanie

Kilka szczegółów o jeziorze Łęsk:

 

 • Przede wszystkim jezioro jest przepływowe. Woda z jeden strony potrafi mieć 7 m przejrzystości, podczas gdy na końcu 2-3 metry. To w tym jeziorze, co roku organizujemy nurkowania podlodowe w styczniu. Może Cie to zainteresuje to zerknij tu  Powierzchnia jeziora - 116,5 ha; głębokość maksymalna - 39,5 m; długość - 4020 m; szerokość maksymalna - 415 m; objętość - 12879 m3; położenie lustra wody - 148,2 m n.p.m.

 

 • Jezioro Łęsk ma pierwszą klasę czystości (nie mylić z przejrzystością). Brzegi jeziora są wysokie i strome, porośnięte wokół gęstym lasem. To właśnie te drzewa wpadają do wody czasami powodując wspaniałą scenerie podwodną dla nas – nurków. Jedynie w północnym krańcu jeziora ciągną się łąki i pola uprawne oraz leży wieś Orżyny. Wokół brzegów biegną dróżki, którymi można odbywać długie spacery. Łęsk jest typowo rynnowym jeziorem o dużej głębokości. Płycizna przybrzeżna jest bardzo krótka, a spadki dna schodzą stromo do osi podłużnej jeziora z obydwu jego stron. Jedynie przy krańcach południowych płycizna przybrzeżna jeziora jest szersza i ma łagodny spadek. Dno i partie przybrzeżne są przeważnie piaszczyste i żwirowato-piaszczyste.To ogromna zaleta dla nurków! Tylko w nielicznych płytszych miejscach jezioro Łęsk jest częściowo zamulone.

 

 • Woda w ciągu całego roku jest dość przejrzysta i dobrze natleniona. Roślinność wodna wynurzona występuje w partiach przybrzeżnych jeziora, wzdłuż jego brzegów i przy wyspie. Podobnie roślinność miękka, zanurzona występuje w ww. partiach. W wielu miejscach przy brzegach zalegają w wodzie powalone drzewa.To właśnie tam szukajmy stojących szczupakach w konarach drzew. Fauna składa się z następujących gatunków: leszcz, płoć, okoń, szczupak, krąp, ukleja, wzdręga, węgorz, miętus i innych mniej licznych. Choć jezioro ma charakter sielawowy, sieja i sielawa występuje tu śladowo. Wyłapali sieciami rybacy.

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073