Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie podlodowe na Mazurach

Termin wyprawy: 16-17.02.2019

LeskPan (2)

 

Od 5 lat zimą jeździmy w serce Mazur na nurkowania podlodowe. Urok, cisza, świeże powietrze i wspaniała kuchnia na miejscu to jedne z wielu powodów dla których tam jeździmy. Ośrodek gdzie śpimy leży nad samym jeziorem Łęsk. Jest dosłownie 50 metrów od przerębla do ciepłego prysznica. To bodajże petarda jeśli chodzi o logistykę nurkowania podlodowego!

 W głębi Mazur, w środku lasu, w rezerwacie przyrody o nazwie Kulka, znajduje się jedno z bardziej lubianych przez nurków jezior (najbliższa ścianka Warszawy). Zimą przejrzystość wody sięga 10 metrów.

 

LeskM (2)

 

Zobacz nasz film z podlodowego 

 

Zimą zazwyczaj mamy lepszą widoczność w zbiornikach, występuje też mniej zawiesiny, co ma spore znacznie przy fotografowaniu. Organizacja i nurkowania pod lodem są wreszcie działaniem wpływającym na rozwój naszych umiejętności i wiedzy o nurkowaniu. Możesz też sprawdzić swoją psychikę i sprzęt jak i czy działają w najtrudniejszych warunkach. Zaletą miejsca gdzie będziemy jest też tzw „bania” z podgrzewaną wodą z widokiem na jezioro. Nieodzowny element wyjazdu w połączeniu z hartowaniem ciała w przeręblu. Będziesz zaskoczony, że wejście do przerębla po gorącej bani wcale nie jest tak straszne jak wygląda na obrazkach. Ba! Jesteśmy pewni, że kilka razy wejdziesz do wody.

LeskB (4)

 

Bania to okrągła, drewniana wanna z kominkiem pod spodem. Woda nagrzewana jest do ok. 50 stopni. Siedzimy tam patrząc na jezioro. Nawet jak jest mróz i pada śnieg – nam będzie gorąco. Co jakiś czas wychodzimy z balii i nacieramy się śniegiem lub idziemy do przerębla. Po 2 razie nie będziesz czuł w ogóle chłodu wracając z przerębla po śniegu gołymi stopami. To niesamowite uczucie i zjawisko! W zeszłym roku zrobiliśmy 5 rundy bania-przerebel. Czy pobijemy rekord w tym? To możesz być TY. Tak wiec nie zapomnij zabrać kąpielówek.

 

Termin: 16-17.02.2019

 

Wymagania wstępne do przystąpienia do kursu Ice Diver:

 • minimum PADI AOWD

 

Wymagania sprzętowe:

 • standardowy sprzęt nurkowy (suchy skafander zdecydowanie)
 • uprząż do mocowania liny
 • śruba podlodowa
 • kołowrotek

 

….jeśli nie posiadasz sprzętu, a chcesz pojechać – nie martw się, wypożyczymy Ci go.

 

Więcej o kursie Nurek Podlodowy, czytaj tu...więcej 

 

LeskB (3)

 

Cena:

 • Nurek na nurki rec czyli już z uprawnieniami  -

 

 • Os. towarzysząca nienurkująca

 

 • Nurek na kurs podlodowy

 

LeskPan (1)

 

Cena zawiera:

 • 1 nocleg z soboty na niedzielę w ośrodku Kulka
 • śniadanie w niedzielę
 • obiad i kolację w sobotę
 • ładowanie butli powietrzem
 • sprzęt niezbędny do nurkowań podlodowych (śruby, liny, kołowrotki)
 • zabezpieczenie nurkowań podlodowych przez wyszkoloną kadrę
 • wejścia na teren bazy nurkowej w sobotę i niedzielę
 • przygotowanie przerębla
 • niezapomniana integracja wieczorna
 • *Kąpiel w bani (obowiązkowy punkt w sobotę na wieczór)

 

Jeśli nie masz odwagi kąpać się na zmianę w Bani (temp wody ok. 50 stopni) i przeręblu, sam pobyt w  bani nad brzegiem jeziora będzie dla Ciebie niezatartym wspomnieniem.

 

DCIM109GOPROGOPR2537.JPG DCIM108GOPROGOPR1329.JPG

 

 

 

 

 

Cena nie zawiera:

 • dojazdu (jak zwykle dobieramy się po kilka osób w autach)
 • wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania dla osób jadących na rekreację

 

DCIM109GOPROG0512181.JPG

 

 Plan wyjazdu:

 

 • 15.02 – odbiór sprzętu w C.N.Bestdivers w godz 16.00-18.00

 

 • 16.02 – wyjazd na Mazury o 7.00 rano (dobieramy się po kilka osób w autach), po dojechaniu organizacja nurkowań, obiad, znowu nurkowanie, wieczorem kolacja i integracja.

 

 • 17.02 – po śniadaniu nurkowania i ok. 15.00 powrót do domu

 

Zwrot sprzętu: w tym samym dniu, ew. dnia następnego

 

Lesk2 (5)Na nurkowanie podlodowe możemy zabrać minimalną ilość osób podyktowaną standardami szkoleniowymi. W związku z tym ilość uczestników tego programu jest naprawdę ograniczona. Dodatkowo dochodzi odporność na zimno osoby szkolącej (w końcu instruktor to nie terminator). Dlatego zachęcamy do jak najszybszej rezerwacji miejsc. Możemy zorganizować kurs dla max 8 osób.

 

Jeśli ktoś nie jest gotów na kurs nurkowania podlodowego, zorganizujemy dla niego pojedyncze nurkowanie podlodowe pod bezpośrednim nadzorem instruktora. Dla zdjęcia warto zdecydowanie podjąć się temu wyzwaniu! Koszt takiego nurkowania to 200 zł.

 

  Dojazd:

 

Jezioro Łęsk znajduje się  w odległości około 12 km od Szczytna.

Drogą wojewódzką nr 600 - Szczytno - Romany - Nowe Kiejkuty - Orżyny. Ze Szczytna kierujemy się na Mrągowo. Przed Orżynami skręcamy w prawo do ośrodka noclegowego w Kulce (Baza Nemo). Najpierw będzie zjazd na Ośrodek Kulka (tonie ten), potem będzie zjazd na Kulka (to dalej nie ten) i trzeci zjazd będzie na Baza Nemo (to właśnie tu skręć).

 

>>Więcej informacji na temat przygotowania nurkowania podlodowego w tym miejscu <<

 

 

Rozwijaj swoje umiejętności i przeżyj kolejną niesamowitą przygodę. Nagramy też film z tej eskapady! Nie stój w miejscu. Rozwijanie umiejętności doskonale przygotowuje Cie do późniejszych nurkowań gdy to TY sam decydujesz co i gdzie.

 

!Uwaga!

Gdyby zdarzyło się, że lodu nie będzie (mało prawdopodobne) i tak jedziemy na nurkowania rekreacyjne.

 

Kontakt i rezerwacja:

 

Rudi Stankiewicz

telefon: 601 321 557

e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073