Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie podlodowe na Mazurach – Jezioro Łęsk

 
Lód twardy, gruby, zima piękna, a na Mazurach jeszcze dodatkowo niesłychanie malownicza. Po raz kolejny zapraszamy na szkolenie Nurkowania Podlodowego - PADI Ice Diver Specialty oraz nurkowania rekreacyjne. Tym razem w sercu Mazur. W głębi Mazur, w środku lasu, w rezerwacie przyrody o nazwie Kulka, znajduje się jedno z bardziej lubianych przez nurków jezior. Obfitość ryb oraz piaszczyste dno i stoki powodują, że wielu nurków chętnie tu wraca. Jezioro Łęsk słynie głównie z ciekawej ścianki iłowej na zachodnim cyplu. Zimą przejrzystość wody sięga 10 metrów. Faktycznie potwierdzamy to każdego roku, kiedy jeździmy tam pod lód.
 
 
Zobacz nasz film z podlodowego

 
 
Zimą  mamy lepszą widoczność w zbiornikach, występuje też mniej zawiesiny, co ma spore znacznie przy fotografowaniu. Organizacja i nurkowania pod lodem są wreszcie działaniem wpływającym na rozwój naszych
umiejętności i wiedzy o nurkowaniu. Możesz też sprawdzić swoją psychikę i sprzęt jak i czy działają w najtrudniejszych warunkach.Zaletą miejsca gdzie będziemy jest też tzw „bania” z podgrzewana wodą z widokiem na jezioro. Nieodzowny element wyjazdu w połączeniu z hartowaniem ciała w przeręblu. Musisz mieć to zdjęcie!
 
 
 
Bania to okrągła, drewniana wanna z kominkiem pod spodem. Woda nagrzewana jest do ok. 50 stopni. Siedzimy tam patrząc na jezioro. Nawet jak jest mróz i pada śnieg – nam będzie gorąco. Co jakiś czas wychodzimy z balii i nacieramy się śniegiem lub idziemy do przerębla. Po 2 razie nie będziesz czuł w ogóle chłodu wracając z przerębla po śniegu gołymi stopami. To niesamowite uczucie i zjawisko! W zeszłym roku zrobiliśmy 5 rundy bania-przerebel. Czy pobijemy rekord w tym? To możesz być TY. Tak wiec nie zapomnij zabrać kąpielówek.
 
 

Termin:

 

Wymagania wstępne do przystąpienia do kursu Ice Diver:

 • minimum PADI AOWD
 
 
 
 

Wymagania sprzętowe:

 • standardowy sprzęt nurkowy (suchy skafander zdecydowanie)
 • uprząż do mocowania liny
 • śruba podlodowa
 • kołowrotek
 
….jeśli nie posiadasz sprzętu, a chcesz pojechać – nie martw się, wypożyczymy Ci go.
 
 
Więcej o kursie Nurek Podlodowy, czytaj tu...więcej
 
 
 

Cena:

Nurek na nurki rec czyli już z uprawnieniami 
Os. towarzysząca nienurkująca
Nurek na kurs podlodowy
 
 

Cena zawiera:

 • 1 nocleg z soboty na niedzielę w ośrodku Kulka
 • śniadanie w niedzielę
 • obiad i kolację w sobotę
 • ładowanie butli powietrzem
 • sprzęt niezbędny do nurkowań podlodowych (śruby, liny, kołowrotki)
 • zabezpieczenie nurkowań podlodowych przez wyszkoloną kadrę
 • wejścia na teren bazy nurkowej w sobotę i niedzielę
 • przygotowanie przerębla
 • niezapomniana integracja wieczorna
*Kąpiel w bani (obowiązkowy punkt w sobotę na wieczór)
 
Jeśli nie masz odwagi kapać się na zmianę w Bani(temp wody ok. 50 stopni) i przeręblu, sam pobyt w  bani nad brzegiem jeziora będzie dla Ciebie niezatartym wspomnieniem.
 
 
 
 

Cena nie zawiera:

 • dojazdu (jak zwykle dobieramy się po kilka osób w autach)
 • wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania dla osób jadących na rekreację
 
 
 
 

Plan wyjazdu:

 
20.01 – odbiór sprzętu w C.N.Bestdivers w godz 16.00-18.00
21.01 – wyjazd na Mazury o 7.00 rano (dobieramy się po kilka osób w autach), po dojechaniu organizacja nurkowań, obiad, znowu Nurkowanie, wieczorem kolacja i integracja.
22.01 – po śniadaniu nurkowania i ok. 15.00 powrót do domu
 
Zwrot sprzętu: w tym samym dniu, ew. dnia następnego
 
 
Na nurkowanie podlodowe możemy zabrać minimalną ilość osób podyktowaną standardami PADI i w związku z tym ilość uczestników tego programu jest naprawdę ograniczona. Dodatkowo dochodzi odporność na zimno osoby szkolącej (w końcu instruktor to nie terminator). Dlatego zachęcamy do jak najszybszej rezerwacji miejsc. Możemy zorganizować kurs dla max 8 osób.
 
Jeśli ktoś nie jest gotów na kurs nurkowania podlodowego, zorganizujemy dla niego pojedyncze nurkowanie podlodowe pod bezpośrednim nadzorem instruktora. Dla zdjęcia warto zdecydowanie podjąć się temu wyzwaniu! Koszt takiego nurkowania to 100 zł.
 
 
 

 Dojazd:

 
Jezioro Łęsk znajduje się  w odległości około 12 km od Szczytna.
Drogą wojewódzką nr 600 - Szczytno - Romany - Nowe Kiejkuty - Orżyny. Ze Szczytna kierujemy się na Mrągowo. Przed Orżynami skręcamy w prawo do ośrodka noclegowego w Kulce (Baza Nemo). Najpier będzie zjazd na Ośrodek Kulka (tonie ten), potem będzie zjazd na Kulka (to dalej nie ten) i trzeci zjazd będzie na Baza Nemo (to właśnie tu skręć).
 
>>Więcej informacji na temat przygotowania nurkowania podlodowego w tym miejscu <<
 
 
Rozwijaj swoje umiejętności i przeżyj kolejną niesamowitą przygodę Nagramy też film z tej eskapady! Nie stój w miejscu. Rozwijanie umiejętności doskonale przygotowuje Cie do późniejszych nurkowań gdy to TY sam decydujesz co i gdzie.
 
 
Uwaga!
Gdyby zdarzyło się, że lodu nie będzie (mało prawdopodobne) i tak jedziemy na nurkowania rekreacyjne.
 
 

Kontakt i rezerwacja:

 
Rudi Stankiewicz
telefon: 601 321 557
e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073