Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie z sumami – Nurkowanie Biebrza spływ

Termin wyprawy: 24-25.06.2017

W 2016 roku po raz pierwszy organizowaliśmy nurkowania w rzece Biebrza. Nurkowania przeszły nasze oczekiwania. Było tak rewelacyjnie, że zdecydowanie będziemy powtarzać tę imprezę - szczerze i gorąco zachęcamy, aby wybrać się z nami!

Nurkowanie Biebrza

Niewiele osób wie, że rok 2015 był rokiem suma. Jeszcze mniej widziało go na własne oczy… chyba, że na talerzu, a już garstka miała okazję podziwiać tę majestatyczną rybę pod wodą. 

Podczas tej wyprawy masz na to rzadką okazję. Mamy możliwość zabrania ze sobą jednorazowo tylko 8 osób do wody. Nurkowanie w Biebrzy wymaga  specjalnego pozwolenia i asysty lokalnego przewodnika. Jednak spotkanie z sumami to nie jedyna atrakcja wyprawy nad Biebrzę. W Biebrzańskim Parku Narodowym znajdzie coś dla siebie i miłośnik historii, i amator grzybobrania. To będzie zatem niezwykła przygoda nurkowa połączona ze zwiedzaniem pierwszego dnia weekendu  jednego z piękniejszych zakamarków Polski. 

Nie jest to wyjazd na nurkowania szkoleniowe, lecz spływ nurkowy pod wodą w rzece Biebrza. Niemniej jednak możesz zaliczyć to nurkowanie do jednego z nurkowań w ramach programu PADI AOWD (nurkowanie w prądzie). Nurków ze znikomym doświadczeniem nurkowym także gorąco zapraszamy. 

Nurkowanie Biebrza
Termin: 24-25.06.2017

Plan wyjazdu:

23.06 

Wydawanie sprzętu do nurkowania dla osób, które potrzebują coś wypożyczyć w C.N. Bestdivers w godz. 16.00-18.00

24.06 

Poranny (8.00 rano) wyjazd do Biebrzańskiego Parku Narodowego, zakwaterowanie i wyjście w teren do lasu z przewodnikiem. W planie mamy odwiedzanie torfowisk z bagnem halucynogennym, żerowisko łosia i wilków, eksplorację poniemieckich bunkrów w okolicach Osowca. Wieczorem dla chętnych możliwość obserwacji łosi na żerowisku. W międzyczasie poznawanie  niesamowitych ciekawostek na temat polskiej fauny w Biebrzańskim Parku Narodowym (drapieżne, trujące i zdrowotne rośliny, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia lub tylko czytaliśmy w książkach o ziołolecznictwie). Powrót na kwatery i obiadokolacja. Wieczorna integracja, czas wolny.

25.06

Śniadanie, wykwaterowanie i spływ rzeką Biebrza (czas około 3,5h). Po spływie można wreszcie odpocząć na brzegu rzeki grillując sobie obiad. Powrót do domu oraz zwrot sprzętu do C.N. Bestdivers.

Cena:

Osoby biorące udział w spływie

Osoby nienurkujące

Cena zawiera:

 • obowiązkowego przewodnika na spływ rzeką Biebrzą
 • przewodnika w sobotę na zwiedzanie najciekawszych zakątków Biebrzańskiego Parku Narodowego
 • nocleg z soboty na niedzielę
 • obiadokolację w sobotę (wielka wieczerza jak na Wigilię, nie obżeraj się wcześniej!)
 • śniadanie w niedzielę (ponownie wypas jak na weselu, co najmniej!)
 • zezwolenia na nurkowanie w Biebrzańskim Parku Narodowym
 • bilet wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego
 • tratwę na czas spływu

Cena nie zawiera:

 • dojazdu (łączymy się po kilka osób w autach, my to koordynujemy)
 • wypożyczenia brakującego sprzętu nurkowego 

Liczba miejsc noclegowych - 8 lub 16*

W wodzie, ze względu na ograniczenia Parku Narodowego może płynąć maksymalnie 8 osób. Druga ósemka w tym czasie płynie na tratwie. W połowie drogi grupa się zamienia. Spływ do połowy dystansu w rzece trwa ok. 1,5 h.

Gdzie mamy dojechać: biebrzamapkipodmiana-2

Dojechać mamy do kwater pod adresem - Dolistowo Stare 46, znajduje się ok. 60 km od Białegostoku, w kierunku Knyszyna.

Jadąc od Warszawy trasą nr 8 należy skręcić w miejscowości Stare Jeżewo na drogę nr 671. Trasa wiedzie przez miejscowości Tykocin, Knyszyn. Drogą na Korycin dojeżdżamy do rozjazdu na Kalinówkę Kościelną, w której skręcamy na Jaświły. Z Jaświł do Dolistowa Starego jest 8 km. Droga nieco skomplikowana, stare trasy GPS poprowadzą gorszą drogą. Czas dojazdu z Warszawy ok. 3,5 h.

Nocleg:

biebrzakwatery-1Pokoje są świeżo wykończone, niektóre z osobistymi łazienkami, niektóre ze wspólną. Jest kuchnia z wyposażeniem, gdzie można sobie coś upichcić, jednak obfitość posiłków powoduje, że nie ma takiej potrzeby.

Mamy do dyspozycji:

 • pokój z łożem małżeńskim
 • pokój z dwoma podwójnymi łożami i ew. dostawka
 • pokój z podwójnym łóżkiem i dwoma pojedynczymi
 • pokój z podwójnym łóżkiem i pojedynczym i ew. dostawka

Wyżywienie:

Gospodyni serwuje regionalne potrawy, z produktów pochodzących z własnego gospodarstwa, jak i pochodzących z terenów Zielonych Płuc Polski. Na kwaterach jest WiFi.

Dla bezmięsnych: wegetarianie, weganie tudzież inne odmiany bezkwikowców – prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, aby gospodyni mogła uwzględnić Wasze preferencje kulinarne.

Ważne informacje:

W czerwcu woda zaczyna być klarowna w rzekach ze względu na już rozwiniętą florę pod wodą (rośliny wychwytują pył z wody), jednak deszcze mogą zmienić wizurę, czasami dość znacząco!

Należy zabrać środki na komary. Na meszki polecamy olejek migdałowy (skutecznie je odstrasza).

Podczas spływu będziemy ok. 3,5 h w wodzie (woda o tej porze ma ok. 19-20 stopni).

Przeciętna głębokość rzeki to ok. 2 m, ale są i fragmenty, gdzie będzie 5-6 metrów.

Każdy musi zabrać dużą butlę, aby gazu starczyło na cały spływ.

Obowiązkowo zabieramy fajki do maski.

W przypadku większej liczby osób niż 8, dodatkowe osoby będą dokwaterowane w miejscach obok naszych stancji, w tej samej miejscowości Dolistowo Stare.

Osoby nienurkujące naturalnie też mogą dołączyć do wyprawy.

 

Tu przeczytaj relację z wyprawy w 2016 roku

 

Kontakt i rezerwacja:

Rudi Stankiewicz

tel. 601321557

mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073