Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Rejs nurkowy wyspy Eolskie – piękna wyprawa po Włoskich wyspach

  Wyjazd dedykowany jest nurkom, którzy chcieliby nie tylko zanurkować w ciekawych miejscach na Morzu Śródziemnym, ale także potrzymać koło steru, odwiedzić ciekawe miejsca na lądzie, czy też takie dostępne tylko z łodzi jak wyspa Stromboli z ciągle aktywnym wulkanem. Osoby nienurkujące też mogą oczywiście dołączyć.    

Rejs nurkowy wyspy Eolskie

Będziemy nurkować u stóp wulkanu, a pod wodą zobaczysz wulkaniczną aktywność. Takich miejsc się nie zapomina!   Niezapomniany rejs po Morzu Tyrreńskim zakłada zwiedzanie wysp Liparyjskich od północnej strony Sycylii. Są to przepiękne wyspy, które swoją egzotyką zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów, a nurkowania zaskakują nawet najbardziej opływanych nurków. Dodajmy do tego widok aktywnego wulkanu i Twoje zaskoczenie, gdy zobaczysz bogactwo życia pod wodą przy wulkanicznej wyspie Stromboli, żeby zdać sobie sprawę, że ujrzysz coś fenomenalnego!            


Koniecznie przeczytaj naszą relację z rejsu z przed 15 lat! 


   

 

Termin: 3-10.07.2016

Aktualna dostępna ilość wolnych miejsc –2

    Trasa rejsu: Millazzo (Sycylia)-archipelag wysp eolskich (Liparyjskich) – Milazzo Odwiedzimy wyspy: Stromboli, Strombolicchio,Panarea, Lipari, Vulcano, Salina.    

Przelot:

Lecimy z Warszawy do Katanii we Włoszech na Sycylii i tak samo wracamy. Wylot dnia 3 Lipca o godz 7:44, w Katanii lądujemy o 10:35 Powrót dnia 10 Lipca o 11:10, w Warszawie lądujemy 13:50 W cenę przelotu wliczony jest bagaż 32kg + podręczny typu torebka, lap top, aparat fotograficzny. Tak więc nie musisz się martwić za ciężkim sprzętem nurkowym!    

Wyżywienie:

Zakupy i posiłki robimy wspólnie jak to na jachtach bywa. Wyznaczamy dyżury i podział obowiązków.  Oczywiście będzie też restaurowanie we włoskich knajpkach. W końcu jesteśmy na wakacjach.    

Proponowany plan wyprawy:

3.07 – przylot do Katanii, transfer na jacht w Millazzo, zakupy na jacht, 4.07 –rejs na Stromboli, nurkowanie , wycieczka na wulkan (aktywny wulkan Stromboli, możliwy do zobaczenia jest tylko z przewodnikiem koszt 28 EUR, warto!!!), 5.07 – dwa nurkowania , zwiedzanie, 6.07 – dwa nurkowania, zwiedzanie, nurkowanie nocne, 7.07 –dwa nurkowania, zwiedzanie, 8.07 – dwa nurkowania, rejs powrotny na Sycylie, 9.07 – zwiedzanie Millazzo, suszenie sprzętu, 10.07 – transfer do Katanii oraz lot powrotny do Warszawy.   *trasę rejsu wybieramy w ostatniej chwili. Uzależnione jest to od pogody jednak charakter wyprawy zostanie zachowany.     

Jacht S/Y Hi Ocean One, na którym będziemy pływać:

Jacht Hi Ocean One typu Fram 60 (rocznik 2007) został zbudowany w polskiej stoczni FRAM i wyposażony przez prywatnego inwestora. Jest to solidna jednostka typu slup o stalowym kadłubie. Jego zalety szczególnie docenią osoby, dla których ważny jest komfort, radość z żeglowania i bezpieczeństwo. Jacht przystosowany jest dla 18 osób jednak ze względu na komfort zbieramy tylko 10 osób. Trzy osoby będą załogą.          

Komfort załogi (wnętrze jachtu)

 

 • Jacht wyposażony jest w 5 oddzielnych, zamykanych wygodnych kabin. Kabiny wykończone są okładziną drewnianą oraz elementami sztucznej skóry. Na jachcie znajdują się:

 

 • Kabina dziobowa - posiada cztery komfortowe koje oraz poprzeczną koję dodatkową. Każdy z Uczestników rejsu ma do dyspozycji szafki i półki na rzeczy osobiste. Kabina doświetlona jest licznymi okienkami.

 

 • Dwie kabiny klasy Premium na śródokręciu posiadają podwójną koję, sofę, liczne szafki oraz szafę, barek i przedsionek. Kabiny te mają bezpośrednie, niezależne wejścia do łazienek umieszczonych na śródokręciu. Są one doświetlone okienkami burtowymi i lukiem w suficie przedsionka. Istnieje również możliwość zamiany sofy w koję i zmianę tych kabin w wygodne kabiny trzyosobowe. W tym wariancie są doskonałym miejscem podróży dla małżeństw z dzieckiem.

 

 • Dwuosobowa kabina klasy Premium na rufie z przestronną, dwuosobową koją, licznymi szafkami na rzeczy osobiste pasażerów. Kajuta ta jest doskonale doświetlona licznymi okienkami i lukiem sufitowym i jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie łazienki rufowej.

 

 • Trzyosobowa kabina dla załogi stałej na rufie.

 

 • Na jachcie znajdują się 3 łazienki z toaletą oraz prysznicem z ciepłą wodą. Łazienki mają umywalki i pełnowymiarowe toalety z elektrycznym systemem spuszczania wody. Łazienki na śródokręciu wyłożone są mozaiką glazurowaną lub glazurą a blaty są granitowe. Odsalarka wody morskiej zamontowana na jachcie pozwala na stosunkowo dużą niezależność jachtu od konieczności tankowania wody słodkiej, co znacznie zwiększa jego autonomiczność.

 

 • Do dyspozycji pasażerów jest największe pomieszczenie na jachcie – przestronna mesa z wygodnymi kanapami i rozkładanym stołem, radiem z systemem audio, telewizorem i odtwarzaczem dvd. Na jachcie znajduje się antena satelitarną do odbioru sygnału telewizyjnego. System audio ma możliwość przełączenia na głośniki zewnętrzne w kokpicie. Mesa jest doświetlona dużymi, panoramicznymi oknami. Umożliwia ona wygodne spędzanie w niej czasu przez wszystkich uczestników rejsu. Mesa połączona jest z jachtową kuchnią – kambuzem, który wyposażony jest w kuchenkę gazową z piekarnikiem, zlew z bieżącą wodą, lodówkę, zmywarkę do naczyń i podręczną zamrażarkę.

 

 • Poza tym na jachcie znajduje się duża zamrażarka oraz pralko-suszarka, deska do prasowania i żelazko.

   


Długość całkowita: 18,62m

Szerokość: 5,20 m

Zanurzenie: 2,40 m

Wysokość boczna 3,90 m

Wyporność: 40000 kg

Zbiornik wody: 1200 l

Zbiornik paliwa: 4000 l

Powierzchnia żagli: 150 m2

Załoga: max: 17 osób

Radość z żeglowania (pokład)


  Na jachcie zabudowano zamykaną i ogrzewaną sterówkę. Sterówka ma duże okna, które umożliwiają obserwację otoczenia jachtu we wszystkich kierunkach. Znajdują się w niej wszystkie niezbędne urządzenia służące do nawigacji i sterowania jachtem. Zalety takiego rozwiązania docenią w szczególności żeglarze na zimnych akwenach morskich lub żeglujący w trudnych warunkach atmosferycznych.   Za sterówką został zbudowany wygodny kokpit. Jest on wyposażony w rozkładany teakowy stół i siedzenia. W jednym z siedzeń kokpitu zamontowano komorę chłodniczą do przechowywania warzyw. Kokpit ma bezpośrednie wyjście na przestronny pokład rufowy - tak jak cały pokład jachtu wyłożony drewnem teakowym. Odpowiednie mocowanie want sprawia, że poruszanie się po jachcie od dziobu do rufy nie sprawia najmniejszych trudności. Dla bezpieczeństwa cały pokład został otoczony solidnym relingiem ze stali nierdzewnej.   Zejście do kąpieli lub nurkowania ułatwia hydraulicznie opuszczana platforma na rufie jachtu, która może byś używana do zwykłych kąpieli jak i do wygodnego zejścia pod wodę dla nurków. Po kąpieli można skorzystać z zewnętrznego prysznica zamontowanego na rufie jachtu.  

Wyposażenie dla nurków i wędkarzy

 • sprężarka do ładowania butli
 • uchwyty na butle
 • hydrauliczna opuszczana platforma rufowa
 • balast
 • sonda do poszukiwania ryb

 

Ożaglowanie i prowadzenie jachtu

Jacht Hi Ocean One jest jednostką typu slup, co oznacza, że posiada jeden maszt i trzy żagle – genuę, foka i grota. Łącznie mają one powierzchnię ok. 150 m2, co pozwala na szybką i sprawną żeglugę. Genua i fok wyposażone są w rolery, dzięki którym żagle można wygodnie rozwinąć i zwinąć bez wychodzenia z kokpitu. Grot jest rolowany do masztu, co sprawia że rozwijanie, refowanie i zwijanie żagla jest bardzo proste. Hi Ocean One jest wyposażony w elektryczne kabestany, które znacznie ułatwiają pracę z linami. Całość osprzętu – kabestany, bloki, stoppery są tak przygotowane, by ich użytkowanie podczas żeglowania było maksymalnie proste i bezpieczne. Wszystkie liny sprowadzone są do kokiptu, by ułatwić obsługę żagli niezależnie od warunków.   Sterowanie odbywa się z wygodnego fotela w sterówce za pomocą poręcznego koła sterowego, które może być w każdym momencie zastąpione przez elektronicznego autopilota, który bardzo dokładnie prowadzi jacht a który jest jeszcze dodatkowo sterowany pilotem - zatem drobnych zmian kursu można dokonywać z każdego miejsca jachtu.   Na jachcie zamontowano silnik o mocy 280 KM, który pozwala na sprawną żeglugę z prędkością 9 węzłów. Do skomplikowanych manewrów można korzystać ze steru strumieniowego umieszczonego w dziobowej części jachtu. Duża pojemność zbiornika paliwa (5000 l) pozwala na ogromną autonomiczność żeglugi (ok. 4000 mil morskich).  

Nawigacja

Jacht Hi Ocean One zaopatrzono w pełny zestaw elektronicznych pomocy nawigacyjnych takich jak:  

 • dwa chartplotery (mapy elektroniczne), czyli urządzenia z zestawem najnowszych elektronicznych map morskich, połączone z GPS. Jeden z nich umieszczony jest w mesie;
 • radar;
 • autopilot z pilotem;
 • echosondę;
 • log;
 • wiatromierz;
 • radio VHF DSC;
 • ręczne radia VHF do łączności między jachtem a załogą na lądzie;
 • Navtex - urządzenie do odbioru prognoz i map pogodowych;
 • telefon satelitarny.

 

Cena:

 

 

Cena obejmuje:

 • 7 dni pobytu na jachcie podczas rejsu wg podanego planu
 • pakiet 10 nurkowań
 • butlę i pas balastowy w pakiecie nurkowym (ładowanie tylko powietrzem)
 • przelot z/do Warszawy, w cenę przelotu wliczony jest bagaż 32 kg!
 • ubezpieczenie NNW
 • obsługę polskojęzycznego instruktora nurkowania
 • obsługę polskojęzycznego skippera
 • zdjęcie na tle aktywnego wulkanu

 

Cena nie obejmuje:

 • ubezpieczenia nurkowego (polecamy DAN)
 • opłat za nurkowanie w rezerwatach, jeśli się tam zdecydujemy popłynąć
 • wypożyczenia sprzętu do nurkowania (butle i pas są w pakiecie nurkowym)
 • transferu z lotniska i powrotem*
 • opłat portowych, wyżywienia, opłat za paliwo, sprzątanie**

   * z lotniska do mariny w Milazzo jeżdżą autokary, podróż trwa 1:30h, koszt ok. 15 EUR **na miejscu odbywa się zbiórka do kasy jachtowej, z której pieniądze przeznaczone są na wyżywienie, paliwo, opłaty portowe – ok 120 EUR za osobę na tydzień rejsu. Bywały rejsy, że ta kwota wynosiła 75 EUR. Ile będziemy chcieli wydać zależy od nas. 20 Eur.os musimy także przeznaczyć na sprzątanie po naszym rejsie.    

Podczas wyjazdu będzie można odbyć następujące szkolenia:

 

Kontakt i rezerwacja:

Rudi Stankiewicz tel.: (+48) 601 321 557 e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl     Potwierdzeniem rezerwacji rejsu jest wpłata 1000 zł na konto podane poniżej oraz zgłoszenie mailowe lub telefoniczne. Dane do przelewu: nr konta: 20 1940 1076 3023 6905 0000 0000, UNDERWATER TRAVEL, Rudolf Stankiewicz, 72-600 Świnoujście, ul. Piłsudskiego 5/2.      

Opis miejsc, które odwiedzimy:

  Stromboli – aktywny wulkan zarówno na powierzchni jak i pod nią. To tu właśnie mieliśmy najbardziej fascynujące nurkowanie 15 lat temu Strombolicchio – mała wysepka, skała wystająca z morza. Pod wodą nieprawdopodobne ogrody purpurowych Gorgoni Lipari – największa wyspa archipelagu Vulkano – wygasły wulkan, który też warto zobaczyć Salina – druga, co do wielkości wyspa, która jest rosnącym wulkanem. Historia tej wyspy w przyszłości maluje się podobnie jak Pompeje Formiche – to skały wystające z wody, które często mają swoją nazwą, ale trudno nazwać je wyspami. Więcej opisane jest w relacji na początku oferty.

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073