Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę
займ на карту займ на карту срочно без отказа

Nurkowanie Daedalus Egipt i Brothers Islands safari

Termin wyprawy: 28.09 - 05.10.2017

Jeśli nie interesuje Cię nurkowanie z rekinami, delfinami, a często z mantami w jednym z 10. najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, a wg. nas najlepszego miejsca nurkowego w Morzu Czerwonym, nie czytaj dalej ten oferty.

Nurkowanie Daedalus Egipt   St.JonesDaedalus-_FuryShoals-22

Nurkowanie Daedalus Egipt i Brothers Islands - The best of Red Sea safari nurkowe

Rafy Daedalus, wyspy Brothers Islands, wrak Salem Expres to atrakcje jesiennych nurkowań w południowej części Morza Czerwonego. Opisy miejsc nurkowych znajdziesz na końcu oferty.

Nurkowanie w Australii, czy w Tajlandii nie da Ci takich wrażeń jak podczas tych nurkowań!

Obejrzyj ten krótki film aby stwierdzić czy warto zobaczyć to coś, co innym będzie dane tylko z perspektywy fotela siedząc przez TV 

 

Termin: 28.09. - 05.10.2017

 

Zakwaterowanie, czyli czym będziemy pływać:

daedalus_06_ice_pricess daedalus_10_ice_princess daedalus_12_ice_princess

Łódź Ice Princess to jedna z najbardziej znanych łodzi nurkowych typu SAFARI na Morzu Czerwonym. Sprawdzona w bojach, a kapitan i załoga zna miejsca Nurkowe jak mało kto. 12 podwójnych kajut z klimatyzacją i łazienką oraz minibarem, klimatyzowany salon z oddzielną jadalnią, 14 ton wody słodkiej. Długość 34 m, szerokość 7,5 m. Na statku DVD, TV, radio, CD. Łódź wyposażona jest w 2 silniki 1200 HP firmy MAN, 2 generatory prądotwórcze 60 kw firmy Perkins, 2 RIB-y z niezależnymi silnikami, kamizelki ratunkowe, tratwy, tlen na pokładzie. Nawigacja GPS, echosonda, radar, kompas. Dla wyeliminowania ryzyka powrotu do portu - 2 kompresory Coltri do ładowania butli, komunikacja VHS radio, 2 pokłady słoneczne, butle i pasy balastowe dla wszystkich uczestników rejsu, nitrox extra płatny dla tych z uprawieniami.

Załoga: przewodnicy nurkowi, 1 kapitan, 2 kucharzy, 2 kelnerów, 1 mechanik, 7 marynarzy.

Licencje: strefa 1 i 2 (obejmujące cały obszar Morza Czerwonego).

daedalus_07_ice_princess   daedalus_08_ice_princess

Cena: 

Cena obejmuje:

 • przelot na trasie Warszawa – Hurghada - Warszawa
 • transfer z/na lotnisko w Hurghadzie
 • 7 dni na łodzi z pełnym wyżywieniem i napojami
 • do 4 nurkowań dziennie w jednym z 10 najlepszych miejsc nurkowych na świecie
 • butle, balast, obsługa
 • usługi lokalnych przewodników
 • opiekę polskiego instruktora
 • ubezpieczenie podróżne
 • pewną pogodę, doskonałe nurkowania oraz oglądanie rekinów na rafie Daedalus i Wyspach Braci
 • upominek od Bestdivers z okazji wyprawy

 

Cena nie obejmuje:

 • wizy egipskiej - 25 USD (płatnej na lotnisku w Hurghadzie)
 • napiwków dla załogi po safari - zwyczajowo ok. 35 EUR
 • wypożyczenia sprzętu (w pakiecie jest butla i pas balastowy)
 • opłaty za wpłynięcie do Narodowego Parku Brothers i Daedalus – w sumie 90 EUR
 • ubezpieczenia nurkowego Hestia lub rekomendowanego przez nas DAN
 • obowiązkowa od 2016 roku opłata reef protection i paliwowa – 30 EUR

 

Program wyjazdu*:

28.09 - przelot do Hurghady, transfer na łódź, nocny transfer na rafę Daedalus

29.09 - rafy Daedalus

30.09 - rafy Daedalus

safari-daedalus-09

01.10 - rafy Daedalus i transfer na Brothers Islands

02.10 - Brothers Islands

03.10 - Brothers Islands i transfer w okolice Safagi

04.10 - poranne nurkowanie w okolicach Safagi, prawdopodobnie wrak Salem Express i wracamy do Hurghady

05.10 - transfer na lotnisko i powrót do Warszawy

* ze względów pogodowych czy innych, na które nie mamy wpływu trasa SAFARI może być nieco zmodyfikowana jednak charakter wyprawy będzie zachowany.

Przelot:

Informacje o przelocie będą uzupełnione tak szybko jak tylko je uzyskamy

 

Podczas wyjazdu będzie można odbyć następujące szkolenia:

 

Przeczytaj też nasz artykuł "Rekiny - bać się czy podziwiać?"

Tu kilka naszych filmów i fotorelacji z SAFARI nurkowych z miejsc, gdzie ponownie wracamy:

Safari Daedalus 2015

Safari Deadalus 2014

Fotorelacje z Egiptu http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/morze-czerwone/

 

Kontakt i rezerwacja:

Rudi Stankiewicz

e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl; tel.: (+48) 601 321 557

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową.

W celu rezerwacji należy dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 1500 zł. Pozostała kwota płatna do końca sierpnia 2017.

st-jonesdaedalus-_fury-shoalsdlugie-1


Opis miejsc nurkowych nadchodzącego safari:

Rafa Daedalus - 100% oglądalności rekinów 

St.JonesDaedalus-_FuryShoals-27.jpg   safari-daedalus-26   daedalus_01_s-2

Nie zdarzył nam się ani jeden wyjazd, kiedy nie nurkowaliśmy tam z rekinami. Daedalus jest odizolowaną rafą wyrastającą z głębokości 500 m w połowie drogi miedzy Arabią Saudyjska, a wybrzeżem Egiptu. Doskonałe miejsce na obserwacje zarówno twardych jak i miękkich koralowców z niesłychaną ilością stad ryb i pelagicznych gatunków rekinów jak np. hamerhead’y. Pionowe ściany rafy opadają na wschód, południe i północ do głębokości 70 metrów oferując doskonałe nurkowania. Przejrzystość wody dosłownie powali Cie na kolana. Nic więc dziwnego, że często bywalcy Bestdivers wracają tam po kilka razy w swoim życiu. Południowa strona rafy jest dość dobrze chroniona przez silne zachodnie wiatry i to właśnie w tej części cumują łodzie safari. Na nurkowania wypływa się na pontonach, tam zwanych zodiakami. Tu widuje się rekiny rafowe, rekiny młoty i rekiny kosogony. Te ostatnie widuje się tylko w 2 może 4 miejscach na świecie regularnie. To jest jedno z tych miejsc. Zachodnia część rafy okupowana jest przez błazenki i często nazywana "anemone city" z racji niesłychanej ilości tych ukwiałów porastającej tą część rafy. Północna część oraz północno-zachodnia to dla wielu nurków najlepsze miejsce tej okolicy Morza Czerwonego gdzie widuje się szare rekiny rafowe, bardzo często rekiny młoty (zazwyczaj na głębokości 35 metrów, ale widywano pojedyncze osobniki także na głębokości 5 metrów). Płynąc w dół w kierunku wschodnim dostrzeżemy kolejne nieprawdopodobne urwisko tzw. drop-off, gdzie widuje się kosogony (ang threshershark). Charakterystycznym dwa razy dłuższym ogonem rekin uderza w stado ryb ogłuszając kilka sztuk. Taki sposób polowania wykształciły tylko te rekiny.

safari-daedalus-03   safari-daedalus-04   safari-daedalus-25

Gatunki rekinów okupujących rafy Daedalus:

Scalloped Hammerhead - rekin młot, niemal zawsze można je wypatrzeć jednak trzeba mieć na to sposób

Treshershark - kosogon, bardzo nieśmiały, a jednak często widywany na Daedalus. Jednak widuje się go zawsze głęboko.

Grey Reef Shark - szary rekin rafowy, niemal zawsze widywany

White Tip Reef Shark - najbardziej znany na całym świecie rekin rafowy, nie ma możliwości, aby go nie zobaczyć

Whale Shark - rekin wielorybi, rzadki gatunek, czasami widywany w tej okolicy

Silky Shark - rekin jedwabisty, piękny błękitny gatunek, widywany raczej rzadko, a jeśli już to zawsze w toni wodnej

 

Więcej na http://www.redsea-diving.info.

 

Brothers Islands (Al Akhawein Islands)  - wyspy Braci

St.JonesDaedalus-_FuryShoals-30.jpg

Brothers Islands, czyli po naszemu powiedzielibyśmy wyspy Braci, to nie tylko jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w Morzu Czerwonym, ale również jedno z top 10 na świecie. Egipski rząd uznał znaczenie ekologiczne wysp i objął to miejsce w 1983 roku specjalną ochroną. Brothers to dwie skaliste wyspy wznoszące się z głębi morza ok 70 km od El Quseir. Wyspy dzieli zaledwie kilometr, a ich strome ściany zapewniają wspaniałe nurkowania. Obfitość kolorowych, miękkich korali i jakże wspaniałych Gorgonii oraz bogactwo życia morskiego szczególnie dużych gatunków pelagicznych (rekinów) sprawia, że nurkowania w tym miejscu są niezapomnianym wrażeniem do końca życia. Musiałbyś mieć wielkiego pecha żeby nie zobaczyć tu rekina Longimanusa (jedyny ciekawski gatunek rekina, który nie boi się w ogóle obecności nurków). Wyspy są omiatane przez silne zmienne prądy, dlatego bojka dekompresyjna (SMB) jest wymagana na wszystkich nurkowaniach. Nurkowania warto odbywać z przewodnikiem znającym te wody i zachowania prądów morskich, dlatego nie ma możliwości nurkowania samemu i w nocy. Ze względu na głębokość i prądy morskie nurkowanie na Wyspach Braci powinni odbywać doświadczeni nurkowie. Nurkowie początkujący powinni bardzo uważnie słuchać wskazówek przed wejściem do wody. Po takim safari nurek początkujący, ale nie tylko, zdobywa ogromne doświadczenie. Głębokie nurkowania i wraki leżące tam na dość znacznych głębokościach powinny zostać w gestii bardzo doświadczonych nurków ze specjalizacją PADI Deep Diver

Przystanki dekompresyjne należy wykonywać na płytkiej wodzie na plato, tam gdzie nie ma ryzyka zniesienia na otwarte morze.

 

Jako, że Brothers Islands znajdują się na środku Morza Czerwonego, są one narażone na silny wiatr i duże fale. A więc ze względów pogodowych zaleca się zabranie ze sobą środków na chorobę morską. Najlepszy to Dramina (specyfik spotykany tylko w Egipcie).

Daedalus_02_Vertical-2.jpg

Little Brother ma prawie okrągły kształt i 100 metrów średnicy. Jego ściany z miękkimi i twardymi koralami oraz gorgoniami pokazują esencję życia morskiego i słyną z populacji kilku gatunków rekinów. Nie przegap plato w północno-zachodniej części wyspy. Ważna wskazówka: Plato na głębokości 40 m narażone jest na bardzo silny prąd i to powoduje, że jest to najlepsza strona do oglądania rekinów i innych dużych ryb takich jak manty, ławice tuńczyka, (ang. snappers), napoleony. Widuje się również szare rekiny rafowe, młoty, jedwabiste, Silvertips, oceaniczne białe (Carcharhinus longimanus), a nawet rzadkie rekiny Treshershark.

Innym miejscem do nurkowania jest północno-wschodnia ściana, która spada pionowo ukazując wiele szczelin i gigantyczne Gorgonie. Tutaj można wypatrzeć wiele barakud, muren, napoleonów, szarych rekinów rafowych i innych. Główną zasługą tego wybitnego życia morskiego na Brothers Islands są stałe prądy, które przynoszą wiele składników odżywczych żyjącym tam drapieżnikom.

 

Big Brother znajduje się w północnej części względem "małego brata". Rafa ma ok 400 m długości i 60 m szerokości. Latarnia na zachodnim brzegu jest bardzo pomocna w nawigacji dla statków towarowych i promów pływających po Morzu Czerwonym. Bezpośrednio przy miejscu cumowania na południu schodzi się na schodkowe plato do głębokości 35-55 m. Uwaga, to najlepsze miejsce do nurkowania w Morzu Czerwonym! To nie tylko opinia przewodników nurkowań, ale i uczestników wypraw. Niemalże dziewicze rafy z niesłychanie przejrzystą wodą, gdzie można zobaczyć Hammerheads, a także Oceanic Reef Shark, liczące czasami tysiące sztuk ławice ryb z rodzaju Jackfish, wielkie barakudy, a przy odrobinie szczęścia natknąć się można na bardzo nieśmiałego Treshershark, czyli po naszemu Kosogona. Jest tylko jedno miejsce na świecie, gdzie jak znawcy biologii mórz zgodnie twierdzą, można w zawsze spotkać tego rekina. Są to Filipiny. Widząc więc Kosogona na Wyspach Braci możemy mówić o ogromnym szczęściu.  Jednak wielu nurków widuje te rekiny w tym miejscu! Nam udało się za każdym razem, kiedy odwiedzaliśmy Brothers Islands.

safari-daedalus-10   safari-daedalus-27   St.JonesDaedalus-_FuryShoals-18.jpg

Fascynaci nurkowań wrakowych mają okazję odwiedzić dwa słynne wraki wysp Big Brothers. To statki towarowe - Aida II w północno-zachodniej części i  Numidyjski na północnym krańcu. Oba wraki porośnięte są miękkimi i twardymi koralowcami, które same w sobie są niezwykle ciekawą atrakcją.

 

Okolice Safagi

Okolice Safagi są już dobrze obnurkowane przez ekipę Bestdivers. Więcej na temat nurkowań w tamtych okolicach można znaleźć tu.

 

GALERIA:

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073
взять займ на карту займ на карту срочно без отказа