Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Safari nurkowe Egipt

 

Safari wrakowe – Egipt

 

Safari nurkowe

Zapraszamy na safari wrakowe na trasie Hurghada - Safaga - Synaj - Hurghada. Celem wyjazdu jest Twoje zdjęcie na tle najsławniejszych wraków Morza Czerwonego - SS Thistlegorm i Salem Express!

Nasza wyprawa to nie tylko nurkowania wrakowe, bowiem na trasie tej nie brakuje wspaniałych raf koralowych. Wraki same w sobie są wielkimi sztucznymi rafami koralowymi z niesłychanie bogatą flora i fauną. Częstymi towarzyszami nurkowań są barakudy, rogatnice, żółwie czy delfiny. Rarytasem na tej trasie są również nurkowania nocne, podczas których zobaczymy niesłychane bogate życie tych okolic. Plan rejsu obejmuje nurkowania na najsłynniejszych wrakach północnej części Morza Czerwonego: legendarnym SS Thistlegorm, podwodnym "muzeum" z czasów II Wojny Światowej oraz na tzw. "Stalowej rafie"- Abu Nuhas, gdzie obnurkujemy: Carnatic, Gianis D, Chrisoula. Zanurkujemy na rzadko odwiedzanym, majestatycznym wraku z II Wojny Światowej - Rosalie Moller, leżącego w cieśninie Gubal, w pobliżu SS Thistlegorm. Zaczynając rejs w Hurghadzie po drodze odwiedzimy też Salem Express i rzadko odwiedzany wrak Al Khafain. Na zakończenie nurkujemy na wraku wojskowego kutra El Mina.

 

 Safari Wrakowe Egipt Safari Wra

 

Wszyscy uczestnicy Safari nieposiadający uprawnień nurka wrakowego mogą podczas wyprawy odbyć kurs PADI Wreck Diver w super PROMOCYJNEJ cenie 290 zł (cena nie obejmuje certyfikatu) 

 

Termin:  24.04 – 1.05.2015 

 

Zakwaterowanie:

 

Łódź Ice Princess z 2006 roku, po kompletnym remoncie w 2012 roku. 12 podwójnych kajut z klimatyzacją i łazianką oraz minibarem, klimatyzowany salon z oddzielną jadalnią, 14 ton wody słodkiej. Długość 34 m, szerokość 7,5 m. Na statku DVD, TV, radio, CD. Łódź wyposażona jest w 2 silniki 1200 HP firmy MAN, 2 generatory  prądotwórcze 60 kw firmy Perkins, 2 RIB-y z niezależnymi silnikami, kamizelki ratunkowe, tratwy, tlen na pokładzie. Nawigacja GPS, echosonda, radar, kompas. Dla wyeliminowania ryzyka powrotu do portu - 2 kompresory Coltri do ładowania butli, komunikacja VHS radio, 2 pokłady słoneczne, butle i pasy balastowe dla wszystkich uczestników rejsu, nitrox extra płatny dla tych z uprawieniami.

 

Safari wrakowe – Egipt Safari wrakowe – Egipt

 

 

Cena zawiera:      

                                         

 • przelot na trasie Warszawa-Hurghada-Warszawa (możliwy dolot też z innych miast)
 • transfery z/na lotnisko                                       
 • 6 noclegów na łodzi     
 • 6 dni nurkowań po 3-4 nurkowania dziennie                                      
 • butle 12 l oraz ich napełnianie powietrzem, balast
 • trzy posiłki dziennie, owoce i przekąski
 • zimne i gorące napoje w ilości nieograniczonej
 • opiekę polskojęzycznych przewodników i instruktorów nurkowania
 • ubezpieczenie podróżne
 • pewną pogodę i doskonałą atmosferę!

 

 

Safari wrakowe – Egipt Safari wrakowe – Egipt Safari wrakowe – Egipt

 

Cena nie zawiera:

 • wizy egipskiej 25 usd
 • napiwku dla załogi  35 €
 • butli 15 L (35 € za cały wyjazd) – dla chętnych
 • wypożyczenia brakującego sprzętu nurkowego
 • podatku rafowego 25 € (pobierany przed odpłynięciem łodzi)
 • bilet wstępu na nurkowanie w parku narodowym Ras Mohamed na Synaju - 15 Eur
 • Nitrox (45 € za cały wyjazd) – dla chętnych
 • jeśli ostatniej nocy nie da się zostać na łodzi to koszt noclegu w hotelu ok. 15 €

 

 

Ramowy program wyprawy:

 

24.04 - wylot z Warszawy (lub innego miasta), lądowanie w Hurghadzie, zakwaterowanie na Łodzi

25.04 – rejs w kierunku Salem Express , nurkowania na rafie Sahl Hashish, Middle Reef

26.04 – Panorama reef, Salem Express, Al Khafain

27.04 – wraki Abu Nuhas (Giannis D, Carnatic, Chrisula K) 

28.04 – wrak Thislegorm (3 nurkowania)

29.04 – wrak Dunraven, Rossalie Moler i rafa przy wyspie Small Giftun 

30.04 –  rafa Amu Gamar gdzie nurkuje się z delfinami i ew wrak El Mina ( w zależności od lotu dzień później), powrot do portu, czas wolny

1.05 –  czas wolny, transfer na lotnisko i powrót do domu 

 

 

* W zależności jak będzie ustalony lot. Zazwyczaj udaje się zostać na łodzi na ostatnia noc, ale jak grupa po nas będzie miała lot wcześniejszy to będziemy musieli przenieść się do hotelu.

* trasa SAFARI może być nieznacznie zmodyfikowana gdyby warunki pogodowe nie pozwoliły na niektóre nurkowania

 

Safari wrakowe – Egipt

 

Istnieje możliwość podwyższenia swoich kwalifikacji nurkowych na kursie:

 

 

 

 

Rezerwacja i kontakt:

 

Wszystkich chętnych prosimy o rezerwację miejsc droga mailową: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

lub telefonicznie pod nr tel.: 601 321 557. Warunkiem zagwarantowania miejsca jest wpłata 1500 zł zadatku. Pozostała kwota płatna do dnia 3 kwietnia 2015 r.

 

 

Fotorelacje z naszych poprzednich wypraw:

 

 

 

Niektóre z wraków, które zobaczymy:

 

Thistlegorm jest prawdopodobnie najbardziej znanym wrakiem na Morzu Czerwonym. Ten brytyjski statek był jedyną drogą pomocy przy dostarczaniu wojskowego wyposażenia dla brytyjskiego wojska w Afryce Północnej. Został zatopiony 6 października 1941 roku, po niemieckim bombardowaniu. Teraz spoczywa poziomo na głębokości 30 m. Wyjątkowo atrakcyjny jest jego sprzęt: butle, motocykle, broń, ciężarówki, wagon i jedna lokomotywa.

 

Rafa na Abu Nuhas słynie z 4 wraków, które przyciągają uwagę nurków z całego świata. Znajduje się tam grecki wrak statku handlowego Giannis D, który poszedł na dno 19 marca 1983 roku. Leży na głębokości 27 m, porośnięty jest twardymi i miękkimi koralowcami. Lepsza dla celów nurkowych jest połowa statku od strony rufy. Nurkowanie w tym wraku nie sprawia trudności, gdyż pełne jest łatwych wejść i wyjść. Wrak jest położony pod kątem 45 stopni, co może wprawiać w dezorientację - kiedy płyniesz klatką schodową w górę, masz wrażenie, że jednak płyniesz w dół.    

 

Parowiec Carnatic zatonął we wrześniu 1869 roku na skutek złych warunków pogodowych. Leży na głębokości 24 m, przełamany w taki sposób, że jego część rufowa i dziób zostały nienaruszone. Pokład opadł na skutek rozrastania się gęstej gąbki, jak również płaskich korali, stając się w ten sposób bardzo fotogeniczny. Statek ma dostęp do światła, a co za tym idzie jest łatwy w penetracji.

 

Dunraven to parowiec, który służył do transportu przypraw korzennych oraz drewna. Płynął po rafie Shaab Mahmud w marcu 1876 roku w swoim ostatnim rejsie z Bombaju do Newcastle. Dwie części przełamanego na pół statku leżą osobno - część rufowa na głębokości 28 m, a dziób na 18 m. Na rufie mona odnaleźć ster i śrubę napędową porośnięte koralami.

 

Al Khafain - będziesz zachwycony jego widokiem. 2 listopada 2005 roku w północną część rafy Shaab Sheer uderzył prom długości 115 m. Rankiem prom wypłynął z Hurghady do Jeddah z załogą, ale bez pasażerów. Na wysokości wyspy Giftun na pokładzie wybuchł pożar. Zginął jeden członek załogi, reszta opuściła płonący prom w szalupach. Prom na początku płynął na silnikach, aż w końcu zaczął dryfować i uderzył w rafę na wysokości Safagi. Prom leży niespełna 1 km od sławnego wraku Salem Expres, jednak ze względu na swoje położenie jest dużo rzadziej odwiedzany przez nurków. Po uderzeniu w rafę wrak obrócił się stępką do góry i osiadł na głębokości 20 m na kominie i masztach. 5 dni później na wrak dotarł Peter Collings. Podczas nurkowania zastał go w nietypowej pozycji, określając go jako częściowo pływający. Stał na kominie i powoli wypełniał się wodą. „Słyszałem jak prom umiera” mówił Peter, który w czasie nurkowania słyszał zgrzyty deformowanych stalowych elementów promu.

 

ZDJĘCIA:

 

 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073