Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Safari po jeziorach mazurskich – Boże Ciało

  Safai po Mazurach Boże ciało 2015 - Nurkowanie w Polsce na Mazurach

 

Nurkowanie w Polsce na Mazurach - Safari po jeziorach mazurskich w Boże Ciało

Dlaczego w czerwcu warto nurkować na Mazurach? Zobacz tą krótka zajawkę.

Nie ma chyba człowieka, którego ciekawość nie pchałaby w nowe, nieznane, ciekawe miejsca na ziemi.

Safari po jeziorach mazurskich to doskonała okazja aby zobaczyć kawałek najpiękniejszych miejsc na Mazurach, a przy okazji sprawdzić jak to wygląda pod wodą.

 

Safari Mazury 2015 Boże Ciało Safari Mazury 2015 Boże Ciało

 

Od trzech lat impreza ta cieszy się nadzwyczaj dużą popularnością. Jest to wyjazd dedykowany na nurkowania rekreacyjne i odkrywanie nowych miejsc na mapie nurkowej. Nie prowadzimy podczas tego wyjazdu podstawowego kursu nurkowania. 

Podczas tego wyjazdu korzystamy z przywileju bycia nurkiem i cieszymy się zdobywaniem doświadczenia w nowych miejscach.

Wierzcie lub nie ale miejsca, które Wam pokażemy swoją sceneria i otoczką miejscami powalają na kolana. Podczas tego przedłużonego weekendu zanurkujemy w 6 jeziorach i dwóch rzekach!

 

 

Do tego urok miejsca w którym będziemy mieszkać i doskonałe jedzenie, a także warunki na pobyt z cała rodziną sprawią, iż będzie to bardzo dobrze spędzony czas.

 

Termin: 4-7.06.2015

 

Safari Mazury 2015 Boże Ciało Safari Mazury 2015 Boże Ciało

 

Plan wyjazdu

 •  3.06 Odbiór sprzętu do nurkowania w Centrum nurkowym Bestdivers ul. Kasprzaka 1/3 w godz 16.00-18.00 dla tych którzy coś potrzebują wypożyczyć
 • 4.06 Poranny wyjazd na Mazury, zakwaterowanie w Uroczysku, nurkowanie w j. Narty, obiad, ładowanie butli, wyjazd na nurkowanie nr dwa w jeziorze Głęboczek
 • 5.06 Śniadanie, wyjazd na nurkowanie w jeziorze Gim, powrót na obiad i ładowanie butli, drugie nurkowanie w rzece Omulew (gdyby przejrzystość wody była słaba w j.Narty)
 • 6.06 Śniadanie, wyjazd na nurkowanie w jeziorze Czerwonka, powrót na obiad i ładowanie butli, drugie nurkowanie w j.Dłużek, dla chętnych nurkowanie nocne tego samego dnia
 • 7.06 Śniadanie, wyjazd na nurkowanie w rzece Krytynia, obiad we własnym zakresie, dla chętnych nurkowanie w jeziorze Mojtyny, powrót do domu 
 • 8.06 Zwrot sprzętu do nurkowania w Bestdivers w godzinach 16.00-18.00

 

Zakwaterowanie:

 

Śpimy w Uroczysku nad jeziorem Świętajno (inna nazwa j.Narty, są dwa jeziora Świętajno na Mazurach).

Pokoje będą rezerwowane wg. kolejności zgłoszeń. To nie hotel tylko gospodarstwo agroturystyczne tak wiec możliwości zakwaterowania są ograniczone. Wyśmienita kuchnia, wspaniałe otoczenie. Do wody z Uroczyska jest ok. 100 metrów. Na spacer do lasu także 100 metrów. Do sklepu spożywczego 2 km.

 

Safari Mazury 2015 Boże Ciało

 

Wyżywienie:

 

Rano mamy śniadanie, po pierwszym nurkowaniu ( z wyjątkiem ostatniego dnia) obiad. Kolacje robimy sobie we własnym zakresie na grillu w specjalnie do tego przygotowanym miejscu na terenie Uroczyska.

 

 

Dojazd:

 

Z Warszawy jedziemy na Niedzicę, stamtąd na Szczytno, za miejscowością Jedwabno dosłownie 2-3 km jest miejscowość Narty. Gdy miniemy zieloną tablice informacyjna z napisem Narty ok. 150 km za nią skręcamy z głównej drogi w lewo na Kol. Burdąg (gdy przejedziesz ten zjazd wjedziesz do miejscowości Narty, trzeba zawrócić). Po zjeździe z głównej drogi mamy do przejechania ok. 2 km polono leśną drogą. Najpierw mijamy po prawej stronie ośrodek zacisze, następnie po lewej obóz Surf Narty, zaraz za nim zjedziemy nad samo jezioro Narty, stamtąd jeszcze ok. 600 metrów jedyną polna drogą do Uroczyska. Po drodze wypatruj tablic informacyjnych „Uroczysko”.

Na próżno będziesz szukał tego miejsca w Internecie.

 

Safari Mazury 2015 Boże Ciało Safari Mazury 2015 Boże Ciało

 

Logistyka:

Dopieramy się po kilka osób w autach na podróż na Mazury. Butle nurkowe będą ładowane na miejscu w Uroczysku przenośnymi sprężarkami, które przywieziemy ze sobą. Kolacje robimy sobie sami na grillu. Na pierwsze nurkowanie należy przyjechać z naładowana butlą.

 

Cena zawiera:

 • 3 śniadania
 • 3 obiady
 • 3 noclegi
 • Nurkowania wg opisanego programu
 • Opiekę logistyczną całej wyprawy
 • Opiekę instruktora nurkowania

 

Cena nie zawiera:

 • Wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania
 • Kosztów dojazdu
 • kolacji

 

Jeszcze jeden artykuł poglądowy o tamtych okolicach dla ciekawskich:

http://www.bestdivers.pl/dlaczego-my---o-bestdivers/publikacje-w-mediach/mazury---cud-natury-2/

 

Safari Mazury 2015 Boże Ciało Safari Mazury 2015 Boże Ciało

 

Kursy, które można zrobić podczas wyjazdu:

Fotografia podwodna

AOWD

Skuter podwodny

Nurkowanie nocne

Doskonała pływalność

 

Uwaga! Ze względu na złe warunki  pogodowe, plan może ulec zmianie. W przypadku deszczu nurkowanie w rzece może być zastąpione nurkowaniami w jeziorach. Miejsca wybrane na nurkowania są sprawdzone oprócz j.Dłużek w tamtej części. Mamy tą rzadką okazję zbadać kilka miejsc nurkowych na Mazurach – wykorzystajmy to jak najlepiej!

 

Kontakt i rezerwacja:

Rudi 

Tel. 601321557

Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073