Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Wyprawa safari nurkowe weekend majowy w Chorwacji

Termin wyprawy: 28.04-05.05.2018

Safari nurkowe w Chorwacji   Safari nurkowe weekend majowy w Chorwacji  - zapraszamy na rewelacyjnie wypadający weekend majowy 2017 w Chorwacji  ( 2 dni wolne od pracy! 9 dni wolnego i musisz wziąć tylko 3 dni urlopu!). Safari nurkowe na łodziach w Chorwacji są zwykle duuuuużo droższe niż safari w Egipcie. Dzięki dużo wcześniejszej rezerwacji udało nam się załatwić bardzo dobrą cenę także dla polskiego nurka. Oczywiście osoby nienurkujące też mogą dołączyć do tej wyprawy i też będą zachwycone. Mamy też sporo zwiedzania po drodze!   Safari nurkowe w Chorwacji   safari nurkowe weekend majowyPłyniemy na tygodniowe SAFARI z Zadaru na trasę Kvarner (szczegóły poniżej). Odwiedzimy najpiękniejsze zakątki pod i nad wodą w kierunku północnym od Zadaru. Jest pewne, że to będzie najlepsza wyprawa do Chorwacji na nurkowania, jakiej kiedykolwiek zaznasz. Nie przegap tej okazji.       Termin: 29.04-6.05.2017        

Trasa:

Zadar-Mali Lošinj-Cres-Krk-Rab-Pag-Zadar

 • Dzień pierwszy (sobota 29.04):

Zakwaterowanie na statku od godz 12.30. Po wypłynięciu z Sukosan, gdzie łódź na nas czeka płyniemy do wyspy Molat. Tego dnia nie nurkujemy. Przy Molat łódz stoi przez noc i w niedzielę płyniemy do wyspy Permuda, przez wielu Chorwatów to miejsce jest zwane najlepszym miejscem do nurkowania, mowa o Katedrala, zerknij http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/jaskinie/cathedrala-cave-permuda---chorwacja/

 • Dzień drugi (niedziela 30.04):

Z Molat łódź zabiera nas na wyspę Permuda. Groty i jaskinie tego miejsca są zarówno dla początkujących nurków jak i zaawansowanych. Miejsce jest tak wspaniałe, że nawet dwa nurkowania możemy spokojnie tu zrobić i warto! Zdecydowanie Permuda jest najpiękniejszym miejscem do nurkowania w całej Dalmacji. Po drugim nurkowaniu łódź płynie do wyspy Mali Lośinj i tam w porcie zostajemy przez noc.

 • Dzień trzeci (poniedziałek 1.05):

Z Mali Lośinj płyniemy w kierunku wysp Srakane I Unije, które sa połozone na północny zachód od Mali Lośinj. Po dwóch znurkowaniach płyniemy do wyspy Cres gdzie łódź zostaje na noc. Tu możemy też zrobić nurkowanie nocne, które mamy w pakiecie nurkowym.

 • Dzień czwarty (wtorek 2.05):

Z rana wypływamy z Cres I płyniemy zachodnią częścią wyspy gdzie po drodze robimy dwa nurkowania. Jedno z miejsc nurkowych to wrak Lina. Po drugim nurkowaniu płyniemy do wyspy Krk gdzie zostajemy na noc.

 • Dzień piąty (środa 3.05):

Po porannym wypłynięciu z wyspy Krk kierujemy sie  z powrotem na południe, tym razem do wyspy Rab. Po drodze miedzy Krk , a Rab jest kilka miejsc nurkowych w pobliżu wysp Plavnik i Prvić. Po nurkowaniach płyniemy na Rab i tam łódź zostaje przez noc.

 • Dzień szósty (czwartek 4.05):

Po porannym wypłynięciu kierujemy się na wyspę Pag. Miasto Novalja na Pagu jest portem gdzie łódź zostaje na szóstą noc. Okolice wyspy Pag to doskonałe tereny do nurkowań. Wybierzemy najlepsze w zależności od warunków pogodowych.

 • Dzień siódmy (piątek 5.05):

Po drodze do portu macierzystego w Sukośan robimy dwa nurkowania w okolicach wysp Sestrunj I Rivanj. W piątkową noc safari o nazwie Kvarner kończy się. Tego dnia można na wieczór jechać już do domu albo w sobotę rano do godz 9.30 musimy opuścić łódź nurkową.     Ważna informacja: Safari to ma dosyć dynamiczna trasę gdyż chcemy odwiedzić dużo ciekawych miejsc. Jednak pamiętajmy, że w Chorwacji mogą wiać wiatry o nazwie Bura. Ten wiatr wieje zawsze od strony lądu. Zrywa się nagle i równie szybko przechodzi. O tej porze roku jest małe prawdopodobieństwo na ten wiatr, ale zawsze jest. Może się zdarzyć, że nie zanurkujemy w kilku zaplanowanych miejscach nurkowych. Gdyby zdążyło się ze Bura wieje, zastąpimy okolice wysp Krk, Rab i Pag innymi miejscami głównie po to, aby nie bujało i było bezpiecznie.  

 

Cena:

 

Safari nurkowe w Chorwacji - Cena zawiera:

 • 2 nurkowania dziennie + 1 nocne ( w sumie 13 nurkowań)
 • Butle 12 l i pasy balastowe z ołowiem
 • Pełne wyżywienie
 • Kawę, wodę i herbatę na cały czas trwania rejsu
 • Przewodnika pod wodą
 • Opiekę polskojęzycznego instruktora nurkowania
 • Rejs wg. proponowanego schematu
 • Zakwaterowanie w dwuosobowych klimatyzowanych kabinach
 • Dodatkowa opłatę na niestandardową trasę
 • Dodatkowa opłatę za możliwość wniesienia i spożywania własnego alkoholu
 • Upominek z rejsu od Bestdivers
 • Doskonale nurkowania i wspaniały wypoczynek
 • Opłaty portowe
 • Taxy klimatyczne

 

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu - jak zwykle dobieramy się po kilka osób w autach aby koszt transportu wyszedł taniej,
 • Dodatkowych nurkowań (20 Eur/nurkowanie, musi być minimum 10 osób chętnych),
 • Wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania
 • Ubezpieczenia nurkowego - polecamy Dan

 

Opis łodzi:

M/Y “Varnjak I” to 27 metrowa łódź stalowa przystosowana dla nurków także technicznych. Poklad dla nurków wyposażony jest we wszelkiego rodzaju udogodnienia typy siedzenia, skrzynki na sprzęt. Platforma na zejście do wody zadowoli nawet nurków technicznych z ciężkim sprzętem. Na łodzi jest 10 klimatyzowanych kabin z łazienką każda. Łódź pomieści komfortowo 20 osób.   Na łodzi są trzy pokłady:   Pokład górny – 4 kabiny i tzw Sun deck do opalania i wypoczynku Pokład główny – pokład dla nurków, platforma, klimatyzowany salon, bar, kuchnia, toalety, prysznic Pokład dolny – 6 kabin dla gości     Łódź wybudowana w 2012 roku, 27 m długości, 7 m szerokości, dwa silniki, trzy sprężarki do ładowania butli, szybki ponton Rib na dowiezienie nurków w miejsce gdzie łódź nie może wpłynąć, na pokładzie zestaw tlenowy dla bezpieczeństwa. Dodatkowo łódź ma możliwość nabicia butli helem, tlenem i nitroxem (dodatkowo płatne). Na łodzi są także analizatory do trimixu i nitroxu, a także jest buster do ładowania tlenem. Łódź posiada na pokładzie:     16 butli 12 l, 6 butli 15 l, 15 butli 11 l aluminiowych (np. do stage), 6 x 11 l aluminiowe twinsety już z obciążeniem. Za butle 15 l, twin sety i stage jest dodatkowa opłata (zapytaj nas).          

Gdzie trzeba dojechać:

Sukošan ulica XXXIV 47, 23206, Sukošan, Croatia   Łódź Varnjak I przycumowana jest na początku nabrzeża. Samochody mogą być zaparkowane na strzeżonym parkingu przy porcie (14 eur/miesiąc , bilety są miesięczne)    

Podczas wyprawy można zrobić następujące kursy:

  Rekreacyjne    

 • AOWD                                                                                        
 • Deep Diver                                                                            
 • Sidemount                                                                                        
 • Skuter podwodny
 • Doskonałą pływalność
 • Nawigacja podwodna

Techniczne

   

Dodatkowe informacje:

Chociaż o tej porze roku w Chorwacji będzie już ciepło (ok. 20-24 stopnie) polecamy zabrać grube skafandry 7 mm z dociepleniem albo nawet suche skafandry ze względu na dużą ilość nurkowań. Woda będzie miała temperaturę ok. 19 stopni przy powierzchni. Osoby wrażliwe na bujanie proszę zabrać ze sobą coś na chorobę lokomocyjną.Obowiązkowo zabieramy ciepłą czapkę na uszy i okulary przeciwsłoneczne. Podczas postojów łodzi w portach będziemy mogli zwiedzać okolice, dodatkowa gotówka się przyda.  

Jeśli jeszcze Cie nie było w Chorwacji poczytaj nasze relacje z poprzednich wyjazdów

 

Kontakt i rezerwacja:

Rudi Stankiewicz Tel. 601 321 557 Mail. Rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073