Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Sylwester nad Hańczą

Wyprawy nurkowe - j. HańczaWyprawy nurkowe - j. Hańcza


Narty i nurkowanie - czy to możliwe? Pewnie że tak, bo dla każdego coś miłego. Niezależnie od tego czy pojedziesz nurkować, zwiedzać okolice, odpoczywać, czy jeździć na nartach, możesz wspaniale spędzić Sylwestra w uroczej okolicy i jak zawsze w doborowym towarzystwie. Świeże powietrze Suwalszczyzny energetyzuje jak niegdzie indziej!

 

Zapraszamy na Sylwestra w przepięknej okolicy Suwalskiego Parku Krajobrazowego. W planie wyjazdu nurkowania na j. Hańcza i narty w okolicy Wigierskiego Parku Krajobrazowego (kilka kilometrów od Suwałk).

 

Termin: 29 grudnia - 1 stycznia 2014
 

Zakwaterowanie:

Gospodarstwo Agroturystyczne SIENKIEWICZÓWKA w Błaskowiźnie położone jest na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego nad najgłębszym w Polsce jeziorem Hańcza. Malownicza okolica otoczona górami, lasami i licznymi jeziorami jak również przepływająca w pobliżu Czarna Hańcza, stwarzają wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku. Doskonałe warunki także na przyjazd z dziećmi.
 

Pokoje - łącznie 18 miejsc noclegowych. 5 pokoi dwuosobowych, trzyosobowy, czteroosobowy, apartament. Pokoje posiadają własne łazienki i balkony.
 

Znakomite wyżywienie domowe - także kuchnia myśliwska i wegetariańska. Śniadania i kolacje w stylu stołu szwedzkiego, obiady tradycyjne. Jak już ktoś był w okolicach Hańczy wie, że posiłki są wręcz ogromne, nie do przejedzenia, a  przy tym bardzo smaczne…mm palce lizać!

 

Wyprawy nurkowe - j. HańczaWyprawy nurkowe - j. HańczaWyprawy nurkowe - j. HańczaWyprawy nurkowe - j. Hańcza

 

Co dla tych co nie nurkują:

Wyciąg narciarski Szelment
Do dyspozycji gości przygotowanych jest sześć oświetlanych narciarskich tras zjazdowych, pięć wyciągów o długości od 300 do 400 metrów oraz jeden 100-metrowy wyciąg dla dzieci. 2 wyciągi talerzykowe równoległe o długości 300 m, różnicy poziomów 60 m, przepustowości po 800 osób na godzinę. Zjazdy: z prawej strony bardzo trudny dł. ok. 350 m; z lewej strony zjazdy dłuższe i nieco łagodniejsze. Wyciąg talerzykowy o długości 240 m, różnicy poziomów 55 m, przepustowości 800 os./godz. Zjazdy trudne przy wyciągu, łatwiejsze na trasach okrężnych. Wyciąg talerzykowy długości 370 m, różnicy poziomów 47 m, przepustowości 800 os./godz. Trasa niebieska, dł. ok. 400m, dostosowana do osób średnio jeżdżących. Wyciąg szkolny o dł. 100 m i przepustowości 500 osób na godzinę. Przenośnik taśmowy (G) o dł. 90 m i przepustowości 500 osób na godzinę.

Wszystkie trasy są sztucznie zaśnieżane, ratrakowane i oświetlone.
Wyciągi czynne: w dni powszednie od 10 do 21, w sobotę i niedzielę od 9 do 21.

Wyciąg narciarski Dąbrówka
Dąbrówka położona jest w pobliżu Suwałk (ok. 3 km. od centrum), w bezpośrednim sąsiedztwie Wigierskiego Parku Narodowego. Jest to piękna i malownicza okolica z licznymi jeziorami ( m.in.Wigry, Krzywe, Dowcień), rzekami (m.in. Czarna Hańcza, Marycha, Szeszupa)i puszczańskimi lasami z pełnym bogactwem flory i fauny. Oprócz walorów krajobrazowych okolica posiada ogromne walory rekreacyjne: organizowane są tu spływy kajakowe, rajdy rowerowe, regaty, jazda konna, paintball, uprawiana jest czynna turystyka piesza, amatorzy grzybobrania mają tu ogromne pole do popisu. Dla miłosników wędkarstwa znajdzie się tu wiele miejsc, gdzie mogą czynnie wypoczywać. Okolica zachęca tym bardziej, że jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie Litwy i na każdym kroku można tu obserwować różnorodność kulturową - polecamy szczególnie całe bogactwo smacznych dań litewskich.

Okolice Hańczy same w sobie są doskonałym miejscem na turystykę. Chociażby mosty w Stańczykach (najwyższe mosty w Polsce).
 

Atrakcje dla osób nurkujących:

 • jeśli będzie już lód (co jest raczej mało prawdopodobne) będziemy nurkować pod lodem,
 • jeśli ktoś chce nauczyć się nurkować w suchym skafandrze, będzie miał taką możliwość,
 • jeśli jedziesz ponurkować rekreacyjnie to właśnie 1 stycznia możesz być pierwszą osobą która zanurkuje w 2014 roku na Hańczy. I wcale nie trzeba bić rekordów żeby być pierwszym.

 

Przejrzystość wody w tym okresie będzie wynosić około 10-12 metrów.

 

Wyprawy nurkowe - j. HańczaWyprawy nurkowe - j. Hańcza

Wyprawy nurkowe - j. HańczaWyprawy nurkowe - j. Hańcza

 

Cena:

Osoba dorosła -
Dzieci do 12 roku –
Dzieci do 3 roku –
Nurkowie –

Cena zawiera:

 • 3 noclegi  (4 dni na miejscu)
 • pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje)
 • zabawa sylwestrowa w wyżywieniem (należy zaopatrzyć się tylko w alkohol)
 • nieograniczona ilośc nurkowań
 • ładowanie butli powietrzem
 • opłate za korzystanie z bazy nurkowej
 • obsługe logistyczną nurkowań
 • upominek noworoczny od Bestdivers

 

Plan wyjazdu:

29.12 – przyjazd do gospodarstwa (jeśli przyjedziesz za dnia można startować na narty lub nurkować), obiadokolacja wieczorem
30.12 – narty, nurkowanie, zwiedzanie (pełne wyżywienie w ciągu dnia: śniadanie, obiad, kolacja)
31.12 – narty, zwiedzanie okolic, nurkowanie, wieczorna zabawa sylwestrowa (pełne wyżywienie w ciągu dnia: śniadanie, obiad, kolacja sylwestrowa)
01.01 –  śniadanie wydawane w godz. 10.00-13.00, czas wolny, wyjazd do domu wg własnych preferencji
 

 

Wyprawy nurkowe - j. HańczaWyprawy nurkowe - j. Hańcza

Wyprawy nurkowe - j. HańczaWyprawy nurkowe - j. Hańcza

 

W domu zostawiamy smutki, troski – jedziemy wejść w Nowy Rok z pełnym entuzjazmem i nadzieją na lepsze jutro. Będzie możliwość przedłużenia pobytu jeśli okaże się, że warunki narciarskie czy nurkowe są wyśmienite. Nie czekaj z decyzją, możesz kilka dni spędzić na świeżym powietrzu, nie musisz kisić się w mieście.
 

Rezerwacja i kontakt:

rudi.stankiewicz@bestdivers.pl
tel. 601 321 557


 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073