Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Weekend majowy w Chorwacji – Wyspa Brać

Zapraszamy do spędzenia urlopu nurkowego na jedynej w swoim rodzaju chorwackiej wyspie Brać, uznanej przez amerykański Magazyn „ISLANDS” za jedną z 10 najlepszych wysp do życia na świecie!
  Wyprawy nurkowe - Chorwacja
 

Wyspa Brać to największa wyspa środkowej Dalmacji. Na urodzajnej glebie uprawia się tam oliwki, winogrona, owoce południowe. Wyspa słynie z marmurów, których użyto m.in. do budowy rzymskiego pałacu Dioklecjana w Splicie. Na wyspie nie ma turystycznego zgiełku, a pejzaż nie zmienił się od setek lat. To jedno z niewielu miejsc w Chorwacji, którego nie dotknął kataklizm wojny. To właśnie na Braczu znajduje się słynna ruchoma plaża Zlatni Rat.
 

Naszą bazą wypadową jest miasto Supetar - stolica wyspy, a jednocześnie główny ośrodek turystyczny. Miasto daje mnóstwo możliwości wypoczynku. Pachnące piniowe lasy, gaje oliwne, słoneczne plaże oraz przysmaki lokalnej kuchni z domowym winem sprawią, że będą to wymarzone wakacje i niezapomniane nurkowania.
 
 

Termin: 27 kwietnia - 4 maja 2013

Nurkowania:

Wspaniałe podwodne klify opadające na głębokość kilkudziesięciu metrów, korale, gorgonie, podwodne wyspy, a także wraki statków i podwodne jaskinie - to wszystko możesz zobaczyć nurkując z nami. Na nurkowania pływamy morską, dzielną 14-metrową, specjalnie dla nurków przygotowaną łodzią typu CALAFURIA. Podczas każdego wypłynięcia robimy dwa nurkowania.
Ponieważ ogromne znaczenie przywiązujemy do bezpieczeństwa, na  łodzi znajduje się zestaw tlenowy oraz środki komunikacji radiowej VHF i telefonicznej GSM.
Najbliższe 2 komory dekompresyjne znajdują się w Splicie tj. w odległości około 20 min. motorówką z wyspy.
 
Na miejscu, w bazie nurkowej do dyspozycji mamy: wiatę do suszenia mokrych rzeczy, wygodne miejsce do płukania, prysznic ze słodką wodą, salę wykładową do pogawędek, przeglądania zdjęć i trochę cienia, gdzie spokojnie na koniec dnia można usiąść i podzielić się wrażeniami po nurkowaniu.

 

Wyprawy nurkowe - Chorwacja
 

Nocleg:

Zarezerwowane mamy dla naszej grupy 4 apartamenty 4-osobowe. Apartamenty z tarasami, klimatyzacją i tv. Do morza i bazy 5 min. spacerem. Do sklepu 1 min., do portu i deptaku 10 min. Apartament posiada dwie sypialnie, kuchnię i łazienkę.

 

 

Cena:

Nurek –
Osoba nienurkująca –
 
Ilość miejsc noclegowych: 16
Ilość miejsc dla osób nurkujących: 12
 
Cena zawiera:

  • pakiet 5 dni nurkowych z łodzi,
  • 7 noclegów na kwaterach u Chorwatów,
  • pamiątkowy upominek z wyprawy od Bestdivers.

 
 Cena nie zawiera:

  • wyżywienia (w każdym apartamencie jest aneks kuchenny, w miasteczku wiele restauracji),
  • kosztów dojazdu (dobieramy się po kilka osób w autach, koszt podróży to ok 600 zł/os.),
  • wypożyczenia sprzętu nurkowego (w pakiecie są butle i pasy balastowe).

 

 

Program wyjazdu:

Dzień 1: 27.04 - przyjazd na wyspę,
Dzień 2: 28.04 - dwa nurkowania,
Dzień 3: 29.04 - dwa nurkowania,
Dzień 4: 30.04 - dwa nurkowania, ew. nurkowanie nocne dla chętnych (dodatkowo płatne),
Dzień 5: 01.05 - dwa nurkowania,
Dzień 6: 02.05 - dwa nurkowania,
Dzień 7: 03.05 - dzień wolny na zwiedzanie dalszych zakątków wyspy,
Dzień 8: 04.05 - wyjazd do domu.
 
 

Jak dojechać:

Trasa: Cieszyn – Brno – Wiedeń – Maribor – Zagreb - Split
 

Odkąd oddano do użytku autostradę, wiodącą od chorwackiej granicy aż do samego Splitu, dojazd samochodem stał się wygodny i szybki. Przy planowaniu trasy należy wziąć pod uwagę fakt, że w szczycie sezonu na autostradzie w Chorwacji w godzinach dziennych, zwłaszcza w soboty (najczęstsze zmiany turnusów) często tworzą się korki. W tym wypadku najlepiej planować przejazd tak, aby być w Splicie w sobotę rano. Następnie prom. Będąc w Splicie trzeba dotrzeć do przeprawy promowej (TRAJEKT) w porcie (LUKA) i przepłynąć na wyspę Brać do Supetaru (50 minut płynięcia). W chwili obecnej jedynym operatorem linii promowej łączącej oba miasta jest JADROLINIJA. Prom SPLIT – SUPETAR – w zależności od sezonu kosztuje - samochód osobowy ok. 150 kun, za osobę ok. 30 kun.
 
 

Podczas wyjazdu można zrobić kursy nurkowania:

 
 

Kontakt i rezerwacja:

Aby zarezerwować miejsce, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 800 zł po wcześniejszym kontakcie z nami. Pozostała kwota płatna do 10 kwietnia.
Wpłat należy dokonać na konto: Rudolf Stankiewicz  49 1240 2887 1111 0010 0807 8172 z dopiskiem "Chorwacja Brać +  imię i nazwisko".
 

e-mail: bestdivers@bestdivers.pl
tel: (+48) 601 321 557


 
Więcej na temat nurkowań na wyspie Brać w naszej fotorelacji.

 

Galeria zdjęć:

 

  

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073