Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Chorwacja – Wyspa Brać

Zapraszamy do spędzenia urlopu nurkowego na jedynej w swoim rodzaju chorwackiej wyspie Brać, uznanej przez amerykański Magazyn „ISLANDS” za jedną z 10 najlepszych wysp do życia na świecie!

 

 

 

 

Wyspa Brać to największa wyspa środkowej Dalmacji. Na urodzajnej glebie uprawia się tam oliwki, winogrona, owoce południowe. Wyspa słynie z marmurów, których użyto m.in. do budowy rzymskiego pałacu Dioklecjana w Splicie. Na wyspie nie ma turystycznego zgiełku, a pejzaż nie zmienił się od setek lat. To jedno z niewielu miejsc w Chorwacji, którego nie dotknął kataklizm wojny. To właśnie na Braczu znajduje się słynna ruchoma plaża Zlatni Rat.

Naszą bazą wypadową jest miasto Supetar - stolica wyspy, a jednocześnie główny ośrodek turystyczny. Miasto daje mnóstwo możliwości wypoczynku. Pachnące piniowe lasy, gaje oliwne, słoneczne plaże oraz przysmaki lokalnej kuchni z domowym winem sprawią, że będą to wymarzone wakacje i niezapomniane nurkowania.

 

Termin: 28 kwietnia - 5 maja 2012

Cena: 

 

Ilość miejsc noclegowych: 16
Ilość miejsc dla osób nurkujących: 12

 

Cena zawiera:
 • pakiet 5 dni nurkowych z łodzi,
 • 7 noclegów na kwaterach u Chorwatów,
 • ubezpieczenie podróżne,
 • ubezpieczenie nurkowe,
 • unikatową koszulke pamiątkową z wyprawy.
 

Cena nie zawiera:
 • wyżywienia (w każdym apartamencie jest aneks kuchenny, w miasteczku wiele restauracji),
 • kosztów dojazdu (dobieramy się po kilka osób w autach, koszt podróży to ok 600 zł/os.),
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego (w pakiecie są butle i pasy balastowe).

 

Nurkowania:

Wspaniałe podwodne klify opadające na głębokość kilkudziesięciu metrów, korale, gorgonie, podwodne wyspy, a także wraki statków i podwodne jaskinie - to wszystko możesz zobaczyć nurkując z nami.
Na nurkowania pływamy morską, dzielną 14-metrową, specjalnie dla nurków przygotowaną łodzią typu CALAFURIA. Podczas każdego wypłynięcia robimy dwa nurkowania.
Ponieważ ogromne znaczenie przywiązujemy do bezpieczeństwa, na  łodzi znajduje się zestaw tlenowy oraz środki komunikacji radiowej VHF i telefonicznej GSM.
Najbliższe 2 komory dekompresyjne znajdują się w Splicie tj. w odległości około 20 min. motorówką z wyspy.

 

Na miejscu, w bazie nurkowej do dyspozycji mamy:

 • wiatę do suszenia mokrych rzeczy,
 • wygodne miejsce do płukania,
 • prysznic ze słodką wodą,
 • salę wykładową do pogawędek, przeglądania zdjęć i trochę cienia, gdzie spokojnie na koniec dnia można usiąść i podzielić się wrażeniami po nurkowaniu.

W bazie mamy też punkt dostępu do bezprzewodowego internetu WiFi.

 

Nocleg:

Zarezerwowane mamy dla naszej grupy 4 apartamenty 4-osobowe. Apartamenty z tarasami, klimatyzacją i tv. Do morza i bazy 5 min. spacerem. Do sklepu 1 min., do portu i deptaku 10 min. Apartament posiada dwie sypialnie, kuchnię i łazienkę

 

 

 

Program wyjazdu:


Dzień 1: przyjazd na wyspę,
Dzień2: dwa nurkowania,
Dzień 3: dwa nurkowania,
Dzień 4: dwa nurkowania, ew. nurkowanie nocne dla chętnych,
Dzień 5: dwa nurkowania,
Dzień 6: dwa nurkowania,
Dzień 7: dzień wolny na zwiedzanie wyspy, ew. dodatkowe nurkowania dla chętnych,
Dzień 8: wyjazd do domu.

 

Jak dojechać:

Trasa: Cieszyn – Brno – Wiedeń – Maribor – Zagreb - Split
Odkąd oddano do użytku autostradę, wiodącą od chorwackiej granicy aż do samego Splitu, dojazd samochodem stał się wygodny i szybki. Przy planowaniu trasy należy wziąć pod uwagę fakt, że w szczycie sezonu  na autostradzie w Chorwacji w godzinach dziennych, zwłaszcza w soboty (najczęstsze zmiany turnusów) często tworzą się korki. W tym wypadku najlepiej planować przejazd tak, aby być w Splicie w sobotę rano. Następnie prom. Będąc w Splicie trzeba dotrzeć do przeprawy promowej (TRAJEKT) w porcie (LUKA) i przepłynąć na wyspę Brać do Supetaru (50 minut). W chwili obecnej jedynym operatorem linii promowej łączącej oba miasta jest JADROLINIJA. Prom SPLIT – SUPETAR – w zależności od sezonu kosztuje - samochód osobowy ok. 140 kun, za osobę ok. 30 kun.

 

Rezerwacja:

Aby zarezerwować  miejsce, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 800 zł po wcześniejszym kontakcie z nami. Pozostała kwota płatna do 10 kwietnia.
Wpłat należy dokonać na konto: 68 1030 0019 0109 8530 0028 6698 z dopiskiem "Chorwacja Brać +  imię i nazwisko".
Organizatorem wyprawy jest: TUKAN TRAVEL Spółka z o.o. jest organizatorem turystyki w myśl przepisów Ustawy o usługach turystycznych.

 

Kontakt:

e-mail: bestdivers@bestdivers.pl
tel: (+48) 601 321 557

 

Więcej na temat nurkowań na wyspie Brać w naszej fotorelacji.

 

 

Galeria zdjęć:

 


DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073