Rejs nurkowy po wyspach Eolskich - Nurkowanie wyspy Włoskie
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie przy wulkanie Stromboli – słoneczna Italia

Termin wyprawy: 14-21.09.2019

Takich miejsc się nie zapomina! Widok aktywnego wulkanu i Twoje zaskoczenie, gdy zobaczysz bogactwo życia pod wodą przy wulkanicznej wyspie Stromboli, żeby zdać sobie sprawę, że ujrzysz coś fenomenalnego!

 

Nurkowanie wyspy Włoskie

Wyjazd dedykowany jest nurkom, którzy chcieliby nie tylko zanurkować w ciekawych miejscach na Morzu Śródziemnym, ale także potrzymać koło steru, odwiedzić ciekawe miejsca na lądzie, czy też takie dostępne tylko z łodzi jak wyspa Stromboli z ciągle aktywnym wulkanem. Osoby nienurkujące też mogą oczywiście dołączyć. 

 

Będziemy nurkować na archipelagu wysp Liparyjskich, inaczej Eolskich od greckiego boga wiatru który tam właśnie miał swoją siedzibę. Będziesz u stóp wulkanu, a pod wodą zobaczysz wulkaniczną aktywność. Takich miejsc się nie zapomina!   Niezapomniany rejs po Morzu Tyrreńskim zakłada zwiedzanie wysp Liparyjskich od północnej strony Sycylii. Są to przepiękne wyspy, które swoją egzotyką zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów, a nurkowania zaskakują nawet najbardziej opływanych nurków. Dodajmy do tego widok aktywnego wulkanu i Twoje zaskoczenie, gdy zobaczysz bogactwo życia pod wodą przy wulkanicznej wyspie Stromboli, żeby zdać sobie sprawę, że ujrzysz coś fenomenalnego! 

Trasa rejsu: Millazzo (Sycylia)-archipelag wysp eolskich (Liparyjskich) – Milazzo

Odwiedzimy wyspy: Stromboli, Strombolicchio, Panarea, Vulcano, Lipari, Salina.

Dolecieć należy do lotniska w Katanii na Sycylii, następnie autobusem jedziemy do portu w Milazzo, gdzie czeka na nas jacht, którym wyruszamy w nasz nurkowy rejs. Na pokładzie jest sprężarka i butle nurkowe. Podczas rejsu będzie dużo zwiedzania na lądzie.

Na jachcie są trzy kajuty 2 osobowe + miejsce w messie.

Cel wyjazdu

Wycieczka na aktywny wulkan Stromboli

Jako, że nikt z Polski tam nie organizuje wyjazdów nurkowych zwracamy szczególną uwagę na unikatowość tego wyjazdu! To już nasza 5 wyprawa w tamte miejsce. Wiemy już gdzie nurkować i co warte jest zwiedzania!

Przelot

Wizz Air lata z Warszawy do Katanii (cena biletu z bagażem to ok. 1600 zł). Możemy pomóc w zakupie biletu. Następnie z Katanii jedziemy do Millazo autobusem ok 1:30 h (bilet kosztuje ok. 18 EUR).

Dodatkowe informacje o wyjezdzie

Cena:

osoba nurkująca 3399 pln

Cena zawiera:

 • 7 dni pobytu na jachcie podczas rejsu wg podanego planu
 • pakiet 7 do 10 nurkowań
 • butlę i pas balastowy w pakiecie nurkowym (ładowanie tylko powietrzem)
 • obsługę polskojęzycznego opiekuna grupy
 • obsługę polskojęzycznego skippera
 • zgraną ekipę (6 osób + kapitan)
 • pamiątkę z wyprawy od Bestdivers

Cena nie zawiera:

 • ceny biletu lotniczego Warszawa-Katania-Warszawa (oczywiście możemy pomóc w zakupie tych biletów).
 • ubezpieczenia nurkowego (70 PLN/rejs w Hestii lub ok 70 EUR/rok w DAN)
 • wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania (butle i pas są w pakiecie nurkowym)
 • dojazdu z lotniska do jachtu i z powrotem (bilet autobusowy kosztuje ok 18 EUR)
 • opłat portowych, wyżywienia, opłat za paliwo, sprzątanie*

*na miejscu odbywa się zbiórka do kasy jachtowej, z której pieniądze przeznaczone są na wyżywienie, paliwo, opłaty portowe – ok. 150 EUR za osobę na tydzień rejsu. Bywały rejsy, że ta kwota wynosiła 75 EUR. Ile będziemy chcieli wydać zależy od nas.

Wyżywienie:

Zakupy i posiłki robimy wspólnie lub jak to na jachtach bywa wyznaczamy dyżury i podział obowiązków. Co dzień po dwie osoby pełnią dyżur i się tak zmieniamy. Kwestia do uzgodnienia. Zakładamy również restaurowanie w knajpkach. W końcu jesteśmy na wakacjach.

 

 

Zakwaterowanie:

Przez tydzień domem naszym jest Jacht S/Y Sybilla.

Dodatkowe informacje o JACHCIE:

Jacht Bavaria 39 Cruiser (rocznik 2007) został zbudowany w niemieckiej stoczni Bavaria Yachtbau GmbH. Jego zalety szczególnie docenią ludzie, dla których ważny jest komfort i bezpieczeństwo. Jest to jednostka typu slup, co oznacza, że posiada dwa żagle – genuę i grota. Łącznie posiadają one około 82,5 m kwadratowego, co pozwala szybko i sprawnie żeglować. Całość osprzętu – kabestany, bloki, stoppery są tak przygotowane by ich użytkowanie podczas żeglowania było maksymalnie proste i bezpieczne.

Sterowanie odbywa się za pomocą dużego koła sterowego. System ten może być w każdym momencie zastąpiony przez elektronicznego autopilota, który może sam bardzo dokładnie prowadzić jacht.

Jacht wyposażony jest w 3 oddzielne, zamykane dwuosobowe komfortowe kabiny. Każda z nich posiada podwójną koję, siedzenie oraz szafki i półki na rzeczy osobiste. Kabiny rozświetlone są licznymi okienkami, a także posiadają oświetlenie elektryczne.

Na jachcie znajdują się 2 łazienki z toaletą i prysznicami z ciepłą wodą. Do dyspozycji załogi jest także największe pomieszczenie – przestronna mesa z wygodnymi kanapami i mahoniowym stołem. Jachtowa kuchnia – kambuz jest wyposażona w kuchenkę gazową z piekarnikiem, zlew z bieżącą wodą oraz lodówkę. Nastrój załogi dodatkowo umili zestaw nagłośnienia z radiem CD.

Jacht jest wyposażony w wszystkie potrzebne urządzenia związane z bezpieczeństwem na morzu. Każdy w pierwszym dniu pobytu na jachcie dokładnie instruowany jest, tak by każda, nawet najmniej groźna potencjalna sytuacja została omówiona. Skipper (nasz kierowca, przewodnik, ale też instruktor nurkowania) zobowiązany jest znać prognozę pogody na planowaną danego dnia trasę.

Jacht został zaprojektowany tak, by dać załodze jak największy komfort podczas żeglugi.  Dlatego też możemy spotkać się całą załogą w przestronnym i wygodnym kokpicie jachtu. Został on wyposażony w rozkładany stół, a siedzenia pokryte są drewnem teakowym.

Zejście do kąpieli lub na nurkowanie ułatwi składany pomost i drabinka. Po kąpieli w morzu lub po prostu dla orzeźwienia można skorzystać z zewnętrznego prysznica zamontowanego na rufie jachtu.

Stanięcie na kotwicy będzie dziecinnie proste dzięki elektrycznej windzie kotwicznej umieszczonej na dziobie jachtu. Wystarczy naciśnięcie jednego przycisku i już będzie można cieszyć się z postoju w kolejne urokliwej zatoczce. 
Dzięki pontonowi z 4-suwowym silnikiem zaburtowym będziemy mogli wygodnie i bezpiecznie dotrzeć z jachtu w każde wybrane przez nas miejsce – do jaskini skalnej, na niedostępną dla innych plażę czy pokład zaprzyjaźnionego jachtu kotwiczącego w tej samej zatoce

Wszystkich zainteresowanych klasyczną nawigacją skipper chętnie przeszkoli z prowadzenia nawigacji korzystając z kompasu, papierowej mapy, namiernika, sekstantu i tablic nawigacyjnych. Dla tych, którzy lubią nowoczesność jest pełny zestaw elektronicznych pomocy nawigacyjnych: odbiornik GPS, echosonda, log, wiatromierz, radio VHF DSC z dwoma stanowiskami, ręczne radia VHF do łączności między jachtem a załogą na lądzie, Chartploter – urządzenie z zestawem najnowszych elektronicznych map morskich, połączone z GPS. Dzięki niemu będziemy mogli nawigować w nowoczesny sposób, co dodatkowo zwiększy nasze bezpieczeństwo i komfort.

Używanie własnych urządzeń elektrycznych (laptop, ładowarki itd.) będzie możliwe nie tylko podczas postoju w porcie, ale także na morzu, dzięki wyposażeniu jachtu w przetwornice 220V.

Ogólne wymiary i parametry jachtu:

długość całkowita 12,14 m, długość kadłuba 11,93 m, długość linii wodnej 10,71 m, szerokość 3,97 m, zanurzenie standardowe 1,85 m, zanurzenie 2,00 m, wyporność 8300 kg, balast 2500 kg, zbiornik wody 360 l, zbiornik paliwa 210 l, powierzchnia żagli 82,7 m2, wysokość masztu nad linią wodną 17,5 m.

Jacht musimy oddać po rejsie w takim stanie, w jakim go odebraliśmy czyli wysprzątany. W przeciwnym razie zobowiązani będziemy do poniesienia kosztów sprzątania jachtu w wysokości 100 EUR (zrzutka po równo).

Plan wyjazdu:

14.09.2019 przylot do Katanii, transfer na jacht w Millazzo, zakupy na jacht,
15.09.2019 rejs na Stromboli, nurkowanie , wycieczka na wulkan (aktywny wulkan Stromboli, możliwy do zobaczenia jest tylko z przewodnikiem koszt ok. 30 EUR, warto!!!)
16.09.2019 dwa nurkowania , zwiedzanie Lipari
17.09.2019 dwa nurkowania, zwiedzanie wyspy Panarea, nurkowanie nocne
18.09.2019 dwa nurkowania, zwiedzanie Saliny
19.09.2019 dwa nurkowania, rejs powrotny na Sycylię
20.09.2019 zwiedzanie Milazzo, suszenie sprzętu
21.09.2019 transfer do Katanii oraz lot powrotny do Warszawy

*trasę rejsu wybieramy w ostatniej chwili. Uzależnione jest to od pogody jednak charakter wyprawy zostanie zachowany.

Co będziemy robić podczas wyjazdu?

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Zobacz film i relację z naszej wyprawy w tamte okolice w 2016 roku

A tu naszą pierwszą wyprawę 17 lat temu

Kontakt i rezerwacje:

Rudi Stankiewicz

telefon: 601 321 557

e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca:

Stromboli – aktywny wulkan zarówno na powierzchni jak i pod nią. To tu właśnie mieliśmy najbardziej fascynujące nurkowanie 15 lat temu Strombolicchio – mała wysepka, skała wystająca z morza. Pod wodą nieprawdopodobne ogrody purpurowych Gorgoni Lipari – największa wyspa archipelagu Vulkano – wygasły wulkan, który też warto zobaczyć Salina – druga, co do wielkości wyspa, która jest rosnącym wulkanem. Historia tej wyspy w przyszłości maluje się podobnie jak Pompeje Formiche – to skały wystające z wody, które często mają swoją nazwą, ale trudno nazwać je wyspami. Więcej opisane jest w naszej relacji "Wyprawa na Archipelag Wysp Eolskich".

Galeria zdjęć

 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073