Safaga piękna miejscowość turystyczna, raj do nurkowania - Nurkowanie Morze Czerwone
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Safaga – Nurkowanie Morze Czerwone

Termin wyprawy: 11-18.08.2019

Nurkowania w okolicach Safagi zyskały uznanie także wśród kadry Bestdivers. Nie rzadko podpływa tu nawet rekin wielorybi, a nurkowanie na jednym z najbardziej sławnych wraków Morza Czerwonego z pewnością doda smaczku nurkowania szczególnie dla tych, którzy będą tam pierwszy raz.

Nurkowanie Morze Czerwone

Nurkowanie Morze Czerwone

Safaga, gdzie lecimy jest jedną z najmłodszych miejscowości turystycznych, znacznie mniej tłumnie odwiedzanych przez turystów niż np. Hurghada. Poza tym to prawdziwy raj do nurkowania. To właśnie stąd pływa się na nurkowanie na jeden z dwóch najsławniejszych wraków Morza Czerwonego – Salem Express. O tu zobacz zdjęcia http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/wraki/salem-express-egipt/

Safaga_01   Safaga_03

Ta niewielka miejscowość turystyczna położona jest 55 km od lotniska w Hurghadzie. Dawniej wioska rybacka, dzisiaj znana jest przede wszystkim, jako port międzynarodowy, z którego wypływają też pielgrzymki do Mekki (najważniejsze miejsce religijne muzułmanina, które raz w życiu powinien odwiedzić). Niezwykłe połączenie błękitnego morza wkomponowanego w pustynny krajobraz sprawia, że Safaga jest miastem niezwykłym, łączącym kulturę orientalną i arabską.

 Safaga_02.jpg   DCIM100GOPROG0143782.

Safaga zyskała sobie również miano jednego z kurortów, znanych z unikalnego, ekologicznie czystego piasku, mogącego wyleczyć szereg chorób skóry i układu kostnego. W ostatnich dziesięciu latach rozwinął się tam ruch turystyczny, jednakże z umiarem. Powstały hotele i dzielnice hotelowe wraz z infrastrukturą, nowe drogi dwupasmowe łączące Safagę z Hurghadą. Ważną sprawą jest, że od początku dużą wagę przykładano do ochrony raf koralowych. Zobacz Safagę naszymi oczami http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/morze-czerwone/safaga-dba-o-rafy/

Więcej o miejscach nurkowych znajdziesz poniżej oferty.

 

Termin: 11-18.08.2017

Program wyprawy:

11.08 - przylot do Hurghady, transfer do hotelu w Safadze

12.08 - dwa nurkowania

13.08 - dwa nurkowania

14.08 - dwa nurkowania + nocne dla chętnych (dodatkowo płatne)

15.08 - dwa nurkowania (tu planujemy wrak Salem Express*)

16.08 - dwa nurkowania

17.08 - czas wolny, dodatkowe nurkowania dla chętnych

18.08 - wylot i powrót do Warszawy.

* jako, że wrak leży na otwartym morzu popłyniemy tam w dniu kiedy będą najlepsze warunki pogodowe

Cena:

osoba nurkująca - 3611 zł.

osoba nienurkująca - 2895 zł.

dzieci: zapytaj nas

Cena zawiera:Safaga_06

 • przelot,
 • hotel,
 • wyżywienie All Inclusive w hotelu,
 • opłaty lotniskowe i paliwowe,
 • obowiązkowe ubezpieczenia KL NW,
 • transfer lotnisko-hotel-lotnisko,
 • pakiet 5 dni nurkowych (nurkowanie z łodzi)
 • butle i pasy w ramach pakietu nurkowego,
 • powietrze w butlach,
 • upominek od Bestdivers z wyprawy,
 • przewodnika pod wodą,
 • logistykę nurkowań,
 • transfery z hotelu na łódź nurkową i powrotem,
 • lunch na łodzi między nurkowaniami.

Cena nie zawiera:

 • opłat za wizę 25 USD/os (płatna na lotnisku po przylocie),
 • wypożyczenia dodatkowego sprzętu do nurkowania,
 • dodatkowych nurkowań np. nocnego (zwykle ok. 35 EUR),
 • obowiązkowego napiwku dla załogi 10 EUR.

 

Przelot:

Wymagany paszport ważnym minimum 6 miesięcy przed planowanym wylotem.

Wylot z Warszawy 11.08.2019 o godzinie 5:55 (na lotnisku należy być 2 godziny przed odlotem), lądowanie w Hurghadzie o 10:10 tego samego dnia.

Powrót z Hurgady dnia 18.08.2019 godzina 11:00, lądowanie w Warszawie 15:30

Dopuszczalny limit bagażu 20 kg + 5 kg podręczny

 

 

Gdzie śpimy:

Czterogwiazdkowy kompleks Shams Safaga Beach Resort **** położony jest przy mieście Safaga nad Morzem Czerwonym w zatoce Soma. Do dyspozycji Gości jest prywatna piaszczysta plaża o długości 700 metrów oraz odkryty basen. We wszystkich pokojach znajduje się balkon z widokiem na morze lub bujne ogrody.

Leżaki przy basenie czekają na spragnionych relaksu Gości. Morze Czerwone jest prawdziwym rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku, którzy mogą tutaj uprawiać takie sporty wodne jak nurkowanie i windsurfing. Kompleks Shamps Safaga Resort udostępnia centrum fitness, saunę i kort tenisowy.

Klimatyzowane pokoje wyposażone są w telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej oraz minibar. Ponadto każdy z pokoi dysponuje łazienką z wanną i prysznicem.

Restauracja Garden oferuje zarówno dania kuchni międzynarodowej, jak też szeroki wybór lokalnych win i alkoholi. Na terenie kompleksu znajduje się kilka barów serwujących napoje i przekąski, w tym bar przy basenie oraz bar przekąskowy Palm Beach. Co wieczór zespół animatorów organizuje przedstawienia oraz występy muzyczne na żywo.

 

Goście kompleksu Shamps Safaga Resort mają zapewniony transfer do centrum miast Safaga i Hurghada. 

Hotelowe udogodnienia:

 • lokalizacja przy samej plaży
 • basen  
 • pokoje rodzinne  
 • WiFi  
 • spa i centrum odnowy biologicznej  centrum fitness 
 • bar
 • bankomat i kantor wymiany walut


  

Wyżywienie:

W ramach ceny mamy śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu, słowem All Inclusive. W czasie obiadu jesteśmy i tak na nurkowaniach tak, więc obiad będziemy jedli na łodzi nurkowej. Gdyby jednak ktoś chciał wybrać się na wyprawę z nienurkująca osoba która zostaje w hotelu wyżywienie jest zabezpieczone.

 

Nurkowanie w Safadze:

Safaga_07

Pod względem nurkowym Safaga jest o wiele rzadziej odwiedzana przez turystów niż Dahab, Sharm el Sheikh, czy Hurghada. Dzięki temu tutejsze rafy są niemal dziewicze i niezniszczone. Pod wodą spotyka się tu więcej ryb niż nurków. Ba, już kilka razy widywano tu rekina wielorybiego!!!

Tobia Arbaa i Tobia Hamra to dwa łańcuchy raf koralowych, tworzących niepowtarzalne podwodne krajobrazy. Miłośnicy wraków z pewnością zdecydują się na eksplorację spoczywającego na dnie wraku Safaga_04"Al Kafhain" lub promu "Salem Express", początkujący zaś będą mogli zdobywać nurkowe umiejętności w spokojniejszych i płytszych - choć równie pięknych - miejscach. Tutejsze rafy uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Dodatkowo ich atrakcyjność podnosi fakt, że są one niezwykle różnorodne - występują tu zarówno płytko położone, rozległe rafy, wystające z piaszczystego dna niewielkie słupy i koralowe wysepki stanowiące raj dla kłębiącego się morskiego życia oraz sięgające gigantycznych głębokości podwodne ściany, będące miejscem żerowania licznych gatunków ryb. Wyspa naprzeciw miasta oferuje bardzo wiele pasjonujących miejsc nurkowych. Już po kilku minutach drogi statkiem dopływa się do pierwszych raf, zamieszkałych przez większość tropikalnych gatunków ryb. Delfiny, żółwie, mureny, rekiny, skrzydlice, płaszczki, koniki morskie, ośmiornice...

 

Kontakt:

W celu rezerwacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Rudi Stankiewicz tel. +48601321557

Email: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl


Opis miejsc nurkowych:

Shaab Saiman - Rozciągająca się wzdłuż wybrzeża położona najbardziej na północ rafa okolic Safagi. Opadająca do 30 metrów głębokości, przepięlnaa rafa zbudowana jest głównie z twardych korali otoczonych dużymi ławicami takich gatunków jak lucjan, barbata, sparus czarnolicy, mureny, skrzydlice.

Głębokość: 3-30 m

Widoczność: 10-30 m


Tobia Arbaa - To piękne skupiska koralowych bloków nazywanych często „siedmioma wieżami”. Wynurzające się z piaszczystego dna formacje ukazują fascynujący krajobraz miękkich korali i gorgoni. Wprawne oko wypatrzy skorpeny, iglicznie, krewetki i rozgwiazdy. Można tu również spotkać rozdymki, ogończe, ośmiornice i skrzydlice, ostroboki, skorpeny, szkaradnice i ryby-krokodyle.

Głębokość: 25 m

Widoczność: 10-20 m


Tobia Hamra - Rozciągający się na ok 2 km ogród koralowy zaczyna się tuż pod powierzchnią wody i opada łagodnie lub bardziej stromo (w zależności od miejsca) do ok 35 metrów. W głębszych partiach to głównie korale twarde. Płytsza część rafy jest znacznie bardziej urozmaicona licznymi lagunami otoczonymi bogactwem życia i kolorów. Często spotykanymi gośćmi są tu mureny, żółwie, orlenie. Rafa znajduje się w zatoce i jest dobrze osłonięta nawet przy wietrznej pogodzie. Zazwyczaj słaby prąd i płytkie laguny z piaszczystym dnem w jej północnej części sprawiają, że rafa dostępna jest dla nurków o każdym poziomie zaawansowania.

Głębokość: 2-35 m

Widoczność: 10-30 m


Tobia Kebira - Wyizolowana rafa, wychodząca z płytkiego, piaszczystego dna. Z uwagi na niedużą głębokość doskonałe nadaje się do przeprowadzenia kursów nurkowych. Bogactwo korali z ryby takimi jak banner fish, butterflay fish,  murenami i strzępielami sprawia, że jest to fascynujące miejsce nurkowe.

Głębokość: 5 - 18 m

Widoczność: 10-30 m


Tobia Soraya - Rafa rozciągająca się od wyspy Tobia tworzy łańcuch koralowych wieżyczek. Piaszczyste dno zdominowały ogończe oraz rogatnice. Wokół raf duże ławice ryb banner fish, a na dnie przepiękne gorgonie i korale stołowe.

Głębokość: 12-15 m

Widoczność: 10-30 m


Gamul Kebir - Bardzo kolorowe miejsce, z ławicami "zebr", banner fish i butterfly fish. Północna strona jest szczególnie ciekawa z uwagi na bogactwo miękkich korali oraz duże ławice barakud. Czasami można tam spotkać rekiny rafowe. Na pisaku, pomiędzy formacjami przepięknie ubarwione ogończe niebieskie.

Głębokość: 3-15 m

Widoczność: 10-30 m


Gamul Soraya - Grupa trzech koralowych bloków na piaszczystym dnie. Największy z nich można opłynąć w ciągu 30 minut. Dwa mniejsze mają bardzo ciekawą budowę - jeden tworzy jakby zatoczkę w kształcie litery U, w środku której dominuje samotny koral stołowy, drugi wygląda jak główka igły, której ucho zamknięte jest gorgonią, z drugiej strony miękkim fioletowym koralem, który jest siedliskiem ławic "zebr", banner fish, butterfly fish.

Maksymalna głębokość: 15 m

Widoczność: 10-30 m


Ras Abu Soma - Abu Soma Garden to miejsce, które czaruje bogactwem ogrodów pełnych korali, ławicami mieniących się małych rybek, ale nie tylko. Mureny, ogończe, skrzydlice, skorpeny, ryby-krokodyle i skorpeny to stali mieszkańcy tej rafy, przy odrobinie szczęścia spotkamy mantę. Ras Abu Soma to miejsce, które sięga do 100 m i tam możemy liczyć na spotkanie z rekinem.

Głębokość: 3-30 m

Widoczność: 10-30 m


Panorama Reef - jedno z najbardziej znanych miejsc nurkowych okolic Safagi. Duża formacja korali ze ścianami opadającymi do głębokości 200 metrów . Liczne groty i nawisy, miękkie i twarde korale, piękne gorgonie. Karanksy (jackfish ), barakudy, ostroboki, rekiny (rafowe) i żółwie często odwiedzają to miejsce. Bogactwo życia rafowego, obecność pelagicznych drapieżników powoduje, że jest to jedna z głównych atrakcji tego regionu.

Głębokość: 3-40 m

Widoczność: 20-40 m


Middle Reef (Hal Hal) - rozmiar tej rafy czyni to miejsce idealne dla więcej niż jednego nurkowania. Po wschodniej i zachodniej stronie rozciągają się wspaniałe ściany i półki z twardych korali. Strona północno-zachodnia oferuje zapierające dech w piersiach ogrody koralowe. Piaszczyste dno jest bogato ozdobione małymi rafami. Występują tu ośmiornice, barakudy, płaszczki, strzępiele.

Głebokość: 3-30 m

Widoczność: 10-30 m


Fellow Rocks (Um Hal-Hal/Shaab Hamdalla) - jest to niewielka rafa składająca się dwóch podłużnych bloków. Rafa znajduje się na otwartym morzu i nie jest w żaden sposób osłonięta i z tego powodu możliwa jest do odwiedzenia tylko przy idealnej pogodzie. Ze względu na spotykane tu silne prądy polecana jest doświadczonym nurkom. Dziewiczy podwodny teren wprawia w zachwyt. Podziwiać tu można imponujące gorgonie i korale stołowe, jak również wszelkiego rodzaju korale miękkie.

Głębokość: 8 -25 m


Abu Kefan - długość rafy ok 300 metrów. Ze wszystkich stron pionowe ściany, które schodzą do głębokości kilkuset metrów w głąb morza. Nurkując z północy w kierunku południowym podziwiać można wspaniałe formacje korali. Barakudy, tuńczyki, rekiny rafowe oraz delfiny nie są tutaj rzadkością. Po stronie południowej w okresie późnej wiosny możemy się natknąć na rekiny młoty oraz manty.

Głębokość: 3- 40 m

Widoczność: 10-30 m


Salem Express - jest jednym z największych wraków w egipskiej części Morza Czerwonego, rozmiarem porównywalny do wraku Thistlegorm. Leży na prawej burcie, na głębokości ok 30 metrów. Płynąc od strony dziobowej mijamy knagi i kołowroty z łańcuchami, na których wiszą kotwice, po każdej stronie dziobu. Wybite okna w kajutach pasażerskich na nadbudówce to prawdopodobniej skutek katastrofy promu. Ponad mostkiem kapitańskim góruje potężny maszt. Płynąc dalej w kierunku rufy, na dnie dostrzegamy wiele rzeczy osobistych pasażerów. Nurkowanie warto zakończyć na części rufowej, gdzie możemy obejrzeć ster i dwie potężne śruby promu.

Głębokość: maksymalnie 32 m

Widoczność: 10-30 m


DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073