Sierpniowe Safari nurkowe - nurkowanie w Chorwacji
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie Chorwacja – Safari nurkowe w Chorwacji w sierpniu

Termin wyprawy: 24 - 31.08.2019

Safari nurkowe w Chorwacji  

Safari nurkowe w Chorwacji - Nurkowanie Chorwacja

Safari nurkowe na komfortowej łodzi w Chorwacji  - Jest tylko jedna łódź safari dla nurków o tak wysokim standardzie w Chorwacji! Oczywiście osoby nienurkujące też mogą dołączyć do tej wyprawy i też będą zachwycone. Mamy też sporo zwiedzania po drodze. Po zeszłorocznej wyprawie wszyscy uczestnicy wrócili zachwyceni.  Codziennie po południu jesteśmy w innym miasteczku i przy innej wyspie!    

Nurkowanie Chorwacja - Safari nurkowe  

Płyniemy na tygodniowe SAFARI wokół Parku Narodowego Kornati (szczegóły poniżej). Odwiedzimy najpiękniejsze zakątki pod i nad wodą tych okolic. Przez tygodniowe safari zobaczysz tyle ile zajmują 4 wizyty w Chorwacji! Jest pewne, że to będzie najlepsza wyprawa do Chorwacji na nurkowania, jakiej kiedykolwiek zaznasz. Nie przegap tej okazji.

     

Trasa północna:

Zadar-Park Narodowy Kornati- wyspa Dugi Otok- wyspa Premuda

Północny kierunek safari obejmuje odwiedzenie północnej Dalmacji i Parku Narodowego Kornaty. Ten kierunek obejmuje fenomenalne miejsca nurkowe łącznie z odwiedzaniem małych, pięknych miasteczek Dalmacji. Wielu mówi, iż nurkowania na Cathedral Cave na wyspie Premuda to najlepsze miejsce w Chorwacji.

Tu kilka zdjęć...

Ta część jest odizolowana od reszty Chorwacji. Właśnie dlatego miejsca nurkowe są niezdeptane, bogate w życie i niesamowicie spektakularne. Ten kierunek obejmuje odwiedzenie wysp: Dugi Otok, Molat, Ist, Premuda, Ugljan, Rivanj i Kornatów. Aby to wszystko zobaczyć trzeba by w cztery różne miejsca w Chorwacji pojechać. My zobaczymy to wszystko na raz jednym ciurkiem!

Przeczytaj koniecznie relację z  naszego safari w 2017 roku...

Plan wyjazdu:

 • Dzień pierwszy (sobota):

Wypływamy około 14.00, ten dzień zarezerwowany jest na mały przystanek i dopłynięcie do wyspy Ugljan. Statek przez noc zostaje w miejscowości Kukljica, a w niedziele ruszamy do Parku Narodowego Kornati

 • Dzień drugi  i trzeci (niedziela / poniedziałek):

Podczas tych dwóch dni nurkujemy w najlepszych miejscach Parku Narodowego Kornati, a na noc statek stoi przy wyspie Levrnaka gdzie mamy możliwość zejścia na ląd i robienie wycieczek pieszych. Po drugim nurkowaniu w poniedziałek, statek rusza na północ. Po dopłynięciu do wyspy Ugljan zostajemy tam na noc w porcie Muline.

 • Dzień czwarty i piąty (wtorek / środa):

Z wyspy Ugljan nasz statek Vrnjak płynie do wyspy Premuda. System jaskiń, grot, szczelin i kanionów przy tej wyspie zapiera dech najbardziej wymagającym nurkom, a na dodatek i mało doświadczeni tez znajdą tam doskonałe miejsce dla siebie. Tam ze względu na atrakcyjność miejsca robimy dwa nurkowania po czym na noc płyniemy do wyspy Molat. Jeśli nie w całej Chorwacji to zdecydowanie w północnej jej części Premuda to najlepsze miejsce nurkowe północnej Dalmacji.

 • Dzień szósty i siódmy (czwartek / piątek):

Z Molat statek płynie wzdłuż wyspy Dugi Otok. Jeśli warunki pogodowe pozwolą będziemy płynąc od strony otwartego morza gdzie klify Parku Narodowego Telaścica na pewno zachwycą wszystkich uczestników rejsu. W przypadku tego kierunku bardzo jesteśmy uzależnieni od pogody. Jak warunki będą dobra na pewno będziemy nurkować od strony otwartego morza ale jak to na morzu , różnie bywa. Kapitan będzie decydował. Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Drugą opcją gdyby nie udało się płynąc wzdłuż wyspy Dugi Otok od strony otwartego morza są nurkowania w okolicach wyspy Sestruj I Rivanj. Wyspa Sestuj ma od niedawna też nowe miejsce nurkowe , a mianowicie wrak Ledenik. Wrak zatonął kilka lat temu i leży na 20 metrach, góra jest na 8 metrach. Doskonały zarówno dla początkujących jak i wymagających nurków. Wrak ma 50 m długości.

Rejs kończy się w piątek wieczorem, także w porcie w miejscowości Sukośan.

Następnego dnia w sobotę pokład musimy opuścić do 10.00 rano

 

Ważna informacja: Safari to ma dosyć dynamiczna trasę gdyż chcemy odwiedzić dużo ciekawych miejsc. Oprócz nurkowań będzie też czas na pozwiedzanie, pospacerowanie, wycieczki w miasto i w góry popołudniami jak już przybijemy do lądu. Jednak pamiętajmy, że w Chorwacji mogą wiać wiatry o nazwie Bura. Ten wiatr wieje zawsze od strony lądu. Zrywa się nagle i równie szybko przechodzi. O tej porze roku jest małe prawdopodobieństwo na ten wiatr, ale zawsze jest. Na Kornatach jest na szczęście gdzie się schować, a bezpieczeństwo będzie zawsze brało górę. Jeśli w jakimś miejscu nie będziemy mogli zanurkować wybierzemy inne z drugiej strony wyspy.


 

 

Cena: 4698 zł.

Safari nurkowe w Chorwacji

Cena zawiera:

 • 2 nurkowania dziennie + 1 nocne ( w sumie 13 nurkowań)
 • Butle 12 l i pasy balastowe z ołowiem
 • Pełne wyżywienie
 • Kawę, wodę i herbatę na cały czas trwania rejsu
 • Przewodnika pod wodą
 • Opiekę polskojęzycznego instruktora nurkowania
 • Rejs wg. proponowanego schematu
 • Zakwaterowanie w dwuosobowych klimatyzowanych kabinach
 • Dodatkowa opłatę na niestandardową trasę
 • Dodatkowa opłatę za możliwość wniesienia i spożywania własnego alkoholu
 • Upominek z rejsu od Bestdivers
 • Doskonale nurkowania i wspaniały wypoczynek
 • Opłaty portowe
 • Taxy klimatyczne

 

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu - jak zwykle dobieramy się po kilka osób w autach aby koszt transportu wyszedł taniej,
 • Dodatkowych nurkowań (20 Eur/nurkowanie np. na wraku, który ma licencje),
 • Wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania
 • Bilet wstępu do PN Kornati 50 Eur nurek, 20 Eur nie nurek (3 dni)
 • nitrox lub tlen dla potrzebujących 1-2 eur/litr
 • Wypożyczenia butli 15 litrowej 30 eur/tydzień (w pakiecie mamy butle 12 litrowe)
 • Ubezpieczenia nurkowego - polecamy Dan

 

Opis łodzi:

M/Y “Varnjak I” to 27 metrowa łódź stalowa przystosowana dla nurków także technicznych. Poklad dla nurków wyposażony jest we wszelkiego rodzaju udogodnienia typy siedzenia, skrzynki na sprzęt. Platforma na zejście do wody zadowoli nawet nurków technicznych z ciężkim sprzętem. Na łodzi jest 10 klimatyzowanych kabin z łazienką każda. Łódź pomieści komfortowo 20 osób.   Na łodzi są trzy pokłady:   Pokład górny – 4 kabiny i tzw Sun deck do opalania i wypoczynku Pokład główny – pokład dla nurków, platforma, klimatyzowany salon, bar, kuchnia, toalety, prysznic Pokład dolny – 6 kabin dla gości  

 

 

 

 

Łódź wybudowana w 2012 roku, 27 m długości, 7 m szerokości, dwa silniki, trzy sprężarki do ładowania butli, szybki ponton Rib na dowiezienie nurków w miejsce gdzie łódź nie może wpłynąć, na pokładzie zestaw tlenowy dla bezpieczeństwa. Dodatkowo łódź ma możliwość nabicia butli helem, tlenem i nitroxem (dodatkowo płatne). Na łodzi są także analizatory do trimixu i nitroxu, a także jest buster do ładowania tlenem.

Łódź posiada na pokładzie: 16 butli 12 l, 6 butli 15 l, 15 butli 11 l aluminiowych (np. do stage), 6 x 11 l aluminiowe twinsety już z obciążeniem. Za butle 15 l, twin sety i stage jest dodatkowa opłata (zapytaj nas).  

 

       

Gdzie trzeba dojechać:

Sukošan ulica XXXIV 47, 23206, Sukošan, Croatia   Łódź Varnjak I przycumowana jest na początku nabrzeża. Samochody mogą być zaparkowane na strzeżonym parkingu przy porcie (14 eur/miesiąc, bilety są miesięczne)  

 

Podczas wyprawy można zrobić następujące kursy:

  Rekreacyjne    

 • AOWD                                                                                        
 • Deep Diver                                                                            
 • Sidemount                                                                                        
 • Skuter podwodny
 • Doskonałą pływalność
 • Nawigacja podwodna

Techniczne

   

Dodatkowe informacje:

Chociaż o tej porze roku w Chorwacji będzie  ciepło (ok. 22-39 stopni) polecamy zabrać grube skafandry 7 mm z dociepleniem albo nawet suche skafandry ze względu na dużą ilość nurkowań. Woda będzie miała temperaturę ok. 25 stopni przy powierzchni. Osoby wrażliwe na bujanie proszę zabrać ze sobą coś na chorobę lokomocyjną.Obowiązkowo zabieramy ciepłą czapkę na uszy i okulary przeciwsłoneczne. Podczas postojów łodzi w portach będziemy mogli zwiedzać okolice, dodatkowa gotówka się przyda.
 
Zobacz jak wygląda łódź i nurkowania na tym safari na filmie.
 

Jeśli jeszcze nie było Ciebie w Chorwacji poczytaj nasze relacje z poprzednich wyjazdów

 

Kontakt i rezerwacja:

Rudi Stankiewicz Tel. 601 321 557 Mail. Rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

 

Zobacz jak to wyglądało w zeszłym roku:

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073