Nurkowanie Kraków Zakrzówek
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie Kraków Zakrzówek – spiesz się nurkować

Termin wyprawy: 30.08-01.09.2019

Ten zalew jest znany każdemu nurkowi z Polski. Sława i atrakcyjność tego zbiornika sięga najdalszych zakamarków naszego kraju. Zakrzówek przyciąga swym pięknem nawet nurków z zagranicy. Nic dziwnego, że i my jeździmy tam i to kilka razy w roku.

Nurkowanie Kraków 

Nurkowanie Kraków

Warto przy okazji nurkowań wieczorem przespacerować się po krakowskim starym mieście.

Wieść niesie, iż ma być zamknięty na około 1,5 roku z racji kompletnego przebudowania infrastruktury okolic zalewu. Korzystaj zatem, z tego miejsca póki jeszcze można.

Zobacz jaka przejrzystość wody tam bywa.

Sezon nurkowy w pełni. Nie sposób podczas podróży nurkowych po Polsce pominąć ten zbiornik.

Zapraszamy w najlepsze miejsce szkoleniowe w Polsce na dokończenie lub rozpoczęcie kursu podstawowego PADI OWD lub też na kurs zaawansowany PADI AOWD.

Jak wiadomo sezon nurkowy w Polsce trwa niedługo, tak wiec im szybciej nauczysz się nurkować tym więcej czasu masz, aby wykorzystać ten przywilej na kolejnych wyjazdach nurkowych. Dla niewtajemniczonych przypominamy, do połowy października można w Polsce w mokrych piankach nurkować, później trzeba się już przesiąść na suchy skafander.

Zakrzówek jest specjalnie przygotowanym zbiornikiem wodnym na potrzeby nurków. Pod wodą jest wiele atrakcji nurkowych pomijając sam fakt, że sam w sobie zbiornik jest piękny.

Z licznych atrakcji podwodnych te najbardziej spektakularne to samoloty, autobus, wrak statku, zatopiony las, samochody jak transporter, polonez, fiat, nysa, pamiątkowe tablice ku czci Jana Pawła II, kajaki, motorówki itd. Spektakularne ściany podwodne i stada ryb, których tu niewolno łowić powodują, iż świeżo upieczony nurek zakochuje się w tym zbiorniku od samego początku, a ten z uprawnieniami wraca tu często.

 

Wyprawa to doskonały moment na zrobienie kursu doskonałej pływalności albo nurkowania w suchym skafandrze, aby przygotować się do sezonu jesienno-zimowego. Tu więcej o szkoleniu na suchy skafander

Zalew na Zakrzówku, gdzie spędzimy dwa dni jest bardzo dobrze przygotowany na przyjazd nurkujących gości. Toalety jak w Wersalu, barek z wyśmienitym jedzeniem. Na czas pobytu mamy zarezerwowaną wiatę, gdzie cała grupa trzyma swój sprzęt nurkowy. Parking, teren chroniony za bramą tak więc postronni gapie nie kręcą się przy samochodach jak Ty jesteś pod wodą.

Osoby na kursie nurkowania, które nie skończyły teorii wieczorem w sobotę będą ją kończyć w hotelu.

Cel wyjazdu

Jedziemy na Zakrzówek, aby podszkolić się, ponurkować rekreacyjnie, odwiedzić Rynek Starego Miasta czy też Kazimierz i spędzić kolejny świetny nurkowy weekend.

Przypominamy, iż Zakrzówek będzie zamknięty przez około 1,5 roku z racji kompletnej przebudowy całego terenu przez miasto. A zatem póki jest – korzystaj!

 

Dojazd

Dojechać na nocleg mamy pod adres Kraków ul. Szara 20, HOTEL PROKOCIM. Z Warszawy najlepiej dojechać tzw. trasą katowicką. Trasa przez Radom jest wciąż rozkopana i dojazd zajmie zdecydowanie dłużej.

Dodatkowe informacje o wyjezdzie

W hotelu mamy śniadania, posiłek między nurkowaniami możemy zjeść w barku na terenie Zakrzówka, a jedzenie tam jest naprawdę smaczne, mimo, iż bar nie przedstawia się jakoś super reprezentatywnie. Kiełbaski, żeberka, golonka z grill’a palce lizać. Kawa z ekspresu. Wyborna zapiekanki. Soki owocowe. Słowem, nie ma się czego przyczepić. Wieczorem standardowo idziemy na rynek starego miasta na jakąś dobrą wyżerkę

Cena:

osoba nurkująca 399 zł.
osoba nienurkująca 307 zł.

Cena zawiera:

  • dwa noclegi w Hotelu Prokocim (pokoje 1, 2,3,4 osobowe)
  • dwa śniadania
  • wejście na teren bazy nurkowej
  • ładowanie butli powietrzem
  • nurkowania na Zakrzówku
  • opiekę instruktorów nurkowania

Cena nie zawiera:

  • transportu
  • wypożyczenia sprzętu do nurkowania

Koordynujemy transport dobierając po kilka osób w autach.

Zakwaterowanie:

Śpimy w Hotelu Prokocim, ul. Szara 20, 10 minut drogi od zalewu na Zakrzówku.

Hotel_Prokocim_Krakow_01 Sale-Konferencyjne-Hotel-Prokocim-7162

Dodatkowe informacje o hotelu:

W hotelu ręczniki są na wyposażeniu. W cenie mamy też śniadania. W pokojach prysznic z wc, w niektórych tv. To co ważne, że od hotelu do Zakrzówka jedzie się ok 10 minut, tak samo na Stare Miasto. Obok hotelu jest przystanek tramwajowy, kościół, a dla tych, co zabiorą ze sobą osoby nienurkujące ważną informacją jest także to, iż od hotelu jedzie się 10 minut autem do kopalni w Wieliczce! Może zatem warto przy okazji?
Hotel_Prokocim_Krakow_01 (2) Hotel_Prokocim_Krakow_01 Hotel-Prokocim-Krakow-888622

Jeździmy do tego hotelu już od 12 lat, blisko Zakrzówka, tanio, czysto. Wszystko jak należy!

Plan wyjazdu:

30.08.2019 odbiór sprzętu do nurkowania w Centrum Nurkowym Bestdivers, basen Prawy Brzeg ul. Jagiellońska 7 w godz. 16.00-18.00, wyjazd do Krakowa, czas wolny.
31.08.2019 8.30 śniadanie w hotelu i wyjazd nad zalew na Zakrzówku. Po nurkowaniach wracamy do hotelu na prysznic i jedziemy na Stare Miasto na integrację.
01.09.2019 8.30 śniadanie, zabieramy rzeczy z pokojów i jedziemy nad zalew na nurkowania. Po nurkowaniu wracamy do stolicy i zwracamy sprzęt do nurkowania w Bestdivers.

 

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Kamieniołom Zakrzówek

I jak jeszcze nie widziałeś zobacz film z zatopienia wraku Gruby, który teraz leży na 16 metrach.

Kontakt i rezerwacje:

Rudi Stankiewicz

Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557 ,  (+48) 698 529 073

Ciekawe miejsca:

Niepowtarzalna atmosfera Krakowa przyciąga jak magnes turystów z całego świata,a szczególnie Rynek Główny ale i zaułki znacznie rzadziej odwiedzane, a może właśnie szczególnie one decydują o niepowtarzalności tego miejsca. Dlatego każdy turysta wraca tu niezliczoną ilość razy, a za każdym razem odkrywa coś nowego, coś pięknego. My na przykład z ekipy Bestdivers, odkryliśmy tu przez ostatnie lata niezliczone ilości knajpek z różną kuchnią. Kraków to przede wszystkim miasto młodych ludzi i to właśnie oni tworzą tutaj ten niecodzienny klimat, ponadto jest to centrum kultury i rozrywki.

Wielowiekowa historia

Ale chociaż młody duch wznosi się nad Krakowem, historia i wielowiekowa przeszłość przenika do głębi niemal w każdym miejscu w tym mieście będącym jednym z najstarszych ośrodków w Polsce. To tutaj chadzali królowie, tutaj kwitła kultura i wzrastali artyści.

 

Aby się o tym przekonać, wystarczy przejść najbardziej znaną, a przy tym najpiękniejszą trasą w Krakowie - Drogą Królewską, biegnącą od Barbakanu poprzez Rynek, na Wawel, który stanowi nie perełkę, a diament wśród polskich zabytków historii. Wracając warto przejść się ulicą Kanoniczną - to wspaniały, uroczy zakamarek Krakowa, jakich zresztą tu nie brakuje. W 1978 roku Stare Miasto Krakowa wraz z Wawelem, Kazimierzem i Stradomiem zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco.

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073