Kadra Bestdivers » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Kadra Bestdivers

kadra 

Rudi Stankiewicz

  • instruktor 26 specjalizacji PADI,
  • Padi Instructor Development Course (IDC) Staff Instructor
  • Master Scuba Diver Trainer,
  • EFR Instructor Trainer,
  • DSAT Trimix Instructor.

Rudi Stankiewicz, nurkowanie z Best Divers

Posiadam 26-letnie doświadczenie jako instruktor nurkowania. To ja właśnie jestem właścicielem centrum nurkowego Bestdivers, 5 Star Padi Dive Centre. W nurkowaniu najbardziej kocham stan nieważkości, ciszę, niekończącą się historię przygód i odkrywanie nowych miejsc, ciągłe szukanie tego najlepszego ujęcia w fotografii podwodnej. Poznaje się wciąż uśmiechniętych ludzi, dzieli się z nimi wrażeniami po każdym nurkowaniu. Jak może się to nie podobać? Marzenia – nurkować z delfinami z własnymi dziećmi, zobaczyć rekina ludojada, nurkować z humbakami.

Od 5 lat PADI nagradza mnie odznaką Elite Instructor, co znaczy iż rocznie certyfikuję 100-200 nowych nurków, a szkolenie jest uznane przez samych kursantów jako najwyższej jakości.

Potwierdzeniem jest ponowne otrzymanie w 2022 roku certyfikatu najwyższej jakości serwisu dla klientów Bestdivers.

 


Kuba Marczewski – Master Scuba Diver Trainer, EFR Instruktor

Kuba Marczewski, nurkowanie z Best DiversOd kiedy po raz pierwszy zanurkowałem w 2004 roku, przebywanie nad powierzchnią wody stało się przerwą techniczną w prawdziwym życiu - tym nurkowym. Świadomość, że niebawem znowu znajdę się pod wodą, gdzie moje miejsce, pozwala mi podchodzić do spraw dnia codziennego z dystansem i bez stresu. Moje Marzenia? Długi czas nurkowałem wyłącznie w ciepłych, przejrzystych i pełnych kolorowych ryb wodach. Kiedy w końcu zanurkowałem w Polsce, zakochałem się od pierwszego wejrzenia w jej chłodnych i zielonych wodach. Teraz marzą mi się jeszcze bardziej surowe środowiska - jaskinie i Antarktyka.  


Baśka Brzewska – Master Scuba Diver Trainer, EFR Instruktor

Baśka Brzewska, nurkowanie z Best DiversPod wodę hop siup raz dwa?! Oj tak, a tam rybka, koral, rybka, koral! Pewnego dnia zapragnęłam więcej słońca, a że nie lubię plaży, zanurkowałam. Pomyślała dziewczynka: w kwietniu woda w morzu w Chorwacji na pewno jest przyjemna. Tak więc hop siup… a tu zimno, mokro i słono. A potem jaskinia, tunel, skałka, ośmiornica - ileż życia, ile można tu zobaczyć. Tak oto dzięki cierpliwości i wsparciu wielu nurków ukończyłam kurs OWD. Nadal uwielbiam słoneczne nurkowania w kolorowych ławicach ryb, jednak nie wyobrażam sobie weekendu bez polskich słodkich wód, gdzie przy odrobinie cierpliwości, poznamy piękno podwodnego świata równie bogatego jak w dalekich stronach.


Magda Młynik - Open Water Scuba Instructor

Magda Młynik, nurkowanie z Best DiversZaczęłam nurkować przez zupełny przypadek i teraz już nie wyobrażam sobie życia bez tego sportu. Każda pora i miejsce jest dobre, żeby zanurzyć się pod wodę – bez względu na to czy jest to kolorowe i ciepłe Morze Czerwone, czy polskie jezioro zimą. Jeśli nie nurkuję -tańczę, jeżdżę na rolkach, rowerze, biegam lub pływam. Lubię podróżować, aktywnie spędzać czas i być w dobrej formie. Uwielbiam nurkowanie, ponieważ daje możliwość oderwania się od codzienności, a takze jest sportem, który umożliwia ciągły rozwój i udoskonalania umiejętności, no i przede wszystkim, pod wodą mogę na własne oczy widzieć to - co większość ludzi obejrzy jedynie na ekranie telewizora.


Ireneusz Hamarowicz – Treningi freediving, EFR Instruktor, PADI Divemaster

Irek Hamarowicz, nurkowanie z Best DiversKurs OWD zrobiłem w sierpniu 2006 roku a potem to tak jakoś poszło. Jakbym siebie określił? "Wredny typ, aspołeczny, z naleciałościami demencji starczej, trochę wariat, ale nie idiota!". Wcześniej uprawiałem wspinaczkę wysokogórską (max VI+ OS) i uważam, że wbrew pozorom, wspinaczka i nurkowanie to bardzo podobne sporty. Jakie mam marzenie? Zobaczyć cmentarzysko wielorybów.


Bartek Sajkowski – Master Scuba Diver Trainer, EFR Instruktor

Od kiedy miałem jakieś 5 lat ciągnęło mnie do wody. Dzięki tacie nauczyłem się pływać chociaż w głowie była tylko zabawa. Zaszczepiona pasja się rozwijała. W pewnym wieku zacząłem trenować pływanie i uważałem, że woda nie jest w stanie dać mi więcej. Wszystko się zmieniło w momencie gdy pojechałem z dziewczyną na wakacje do Egiptu. Przez zupełny przypadek dostaliśmy zaproszenia na tzw. intro. Jak tylko zanurzyłem się pod powierzchnię, to ukazał mi się zupełnie nowy świat. Jest on piękniejszy, spokojniejszy i tylko tam można poczuć, że się żyje. Od tej pory nurkowanie stało się całym moim życiem. Kurs po kursie. Nurkowanie po nurkowaniu. Starałem się i dalej staram doskonalić swoje umiejętności. Nurkowałem w wielu miejscach na ziemi i nie ma ani jednego wejścia do wody, o którym mógł bym powiedzieć - słabe... Wiele radości sprawia mi prowadzenie szkoleń, ten pierwszy kontakt kursanta z wodą jest przeżyciem także dla mnie. O nurkowaniu mogę rozmawiać godzinami, a dzielenie się wiedzą o tym sporcie powoduje uśmiech na mojej twarzy 🙂

 


Jacek Fijałkowski - PADI Divemaster

 
Przygoda z nurkowaniem rozpoczęła się dla mnie stosunkowo późno jak nam mój wiek, do tej pory zainteresowania krążyły raczej w przeciwnym kierunku, wspinaczki. Okazało się, że raz spróbowałem i wpadłem jak kamień w wodę. Myślę, że nawet Haldan nie przewidział takiego półokresu, który może wywierać wpływ na psychikę ciała zanurzonego w wodzie ;-). Przebywanie pod wodą działa jak magnes i wciąga mnie bez końca. Nurkowanie nauczyło mnie, że można tu znaleźć prawdziwych przyjaciół.

Agnieszka „Milo” Stachurska -

PADI Open Water Scuba Instructor, instruktor 7 specjalizacji oraz EFR Instructor, DAN Partner.

„Idź na kurs” – mówili i poszliśmy na kurs wszyscy, ja, mąż i dzieci. Gdy złapałam pierwszy oddech pod wodą uświadomiłam sobie, że nurkowanie to jedna ze wspanialszych rzeczy, jaka spotkała mnie w życiu. Lekkość, swoboda, przestrzeń i całkowicie odmienny świat od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Tuż obok jest tyle wspaniałych miejsc, piękne i czyste jeziora, tętniące życiem rzeki, zalane kamieniołomy, tajemniczy Bałtyk. Kocham nurkować w Polsce. Obcować z nietkniętą ludzką ręką przyrodą, podglądać ryby, zwiedzać wraki czy zachwycać się grą światła i tańczącym powietrzem pod lodem. Nie zdawałam sobie sprawy, że nawet w niedalekiej odległości od Warszawy są miejsca warte zanurzenia i zobaczenia. Wystarczą dwie godziny drogi i dajesz nura w kompletnie inny świat. Z czasem nabiera się takich umiejętności, że jesteś tylko ty i przestrzeń dookoła Ciebie, pewne rzeczy robi się niemal automatycznie, zasady bezpieczeństwa mocno siedzą w głowie, wiesz co i kiedy, że możesz niemal zjednoczyć się z podwodnym światem. I to jest piękne. Człowiek lepiej poznał kosmos niż oceany tak więc wszystko przed nami !


Monika Kur - PADI Open Water Scuba Instructor

 
To, że nurkuję, to czysty przypadek: Egipt – intro, w pół roku później tęsknota za błękitną wodą i kurs OWD. Na początku miały być to tylko płytkie nurkowania do 12 metrów w ciepłej wodzie, bo dużo rybek i kolorowo, a na myśl o głębokich nurkowaniach w zimnych, ciemnych wodach oblewał mnie blady strach. Minęło parę lat … - zaczęła działać „magia wielkiego błękitu”.  Nurkowania stały się coraz głębsze w zimnych i ciemnych wodach. To, co miało być jednorazowym wydarzeniem w życiu, przerodziło się w coś więcej. Nurkowanie pozwala mi połączyć ze sobą pozostałe zainteresowania: fotografię, ciekawość świata, miłość do gór czy też obcowanie z zabytkami starożytności. Dziś poza nurkowaniem rekreacyjnym, sprawia mi radość dzielenie się tą pasją z tymi, którzy stawiają pierwsze kroki w nurkowej przygodzie.

Kamil Wąsowicz - Instruktor Pierwszej Pomocy EFR, Instruktor nurkowania SDI

Kiedyś bałem się wody. Moje pierwsze dłuższe zanurzenia nie miały nic wspólnego z nurkowaniem rekreacyjnym - ale później zadania i sprzęt się zmieniały, pojawiły się nowe możliwości.
Teraz strach zamienił się w fascynację połączoną z szacunkiem dla żywiołu. Tą właśnie fascynacją oraz wewnętrznym spokojem i rozsądnym podejściem do nurkowania staram się dzielić z otoczeniem.
Nurkowanie jest dla mnie możliwością wyciszenia kłębiących się pospiesznych myśli codzienności, pod wodą mogę polegać tylko na sprzęcie, partnerze i sobie, tam zasady są proste.
Zanurkujmy razem, uspokoimy oddech po dźwiganiu sprzętu do wody, poczujemy stan nieważkości i zobaczymy kawałek świata dostępny dla nielicznych.

Mariusz Kiełczewski - PADI Open Water Scuba Instructor

Nurkować chciałem od momentu kiedy obejrzałem pierwszy film o życiu w oceanach. Ten tajemniczy, niedostępny dla każdego świat bardzo mnie fascynował. Brak czasu i możliwości skutecznie odwlekały moment pierwszego zanurzenia pod powierzchnię wody ale kiedy wyszedłem po pierwszym nurkowaniu wiedziałem , że to jest to i muszę się zapisać na kurs. Po otrzymaniu certyfikatu OWD mój apetyt na zdobywanie wiedzy i umiejętności jeszcze bardziej się wzmógł i wszystko potoczyło się błyskawicznie, najpierw kurs Divemastera a potem Instruktora. Przez ten czas moje podejście do nurkowania trochę się zmieniło i oprócz samej frajdy z bycia pod wodą dużą przyjemność sprawiało mi dzielenie się z innymi moją pasją i zdobywaną wiedzą.
Jak kiedyś powiedział jeden z moich instruktorów: "po skończeniu kursu OWD dostajesz klucze do innego świata" do którego teraz ja zapraszam wszystkich.

Stanisław Kakietek - PADI Divemaster, DSD Lider

unnameWcześnie nauczyłem się pływać, a jak pływanie to i ciekawość co jest tam na dnie. Było ciekawie tylko strasznie mało czasu na oglądanie. Po latach bezowocnych prób wydłużenia czasu pobytu na dnie, rezolutnie zdecydowałem się ukończyć kurs nurkowania z butlą. Trochę trwało zanim udało się pobyć pod wodą aż trzydzieści minut na stałym poziomie 15 m (plus/minus ). Po każdym nurkowaniu chciało się czegoś więcej, stąd kolejne kursy i pomysł aby zostać przewodnikiem nurkowym. Realizacja pomysły trwała dłużej niż się spodziewałem, głównie dlatego, że co nie zgłosiłem się w tej sprawie do jakiegoś centrum nurkowego to z reguły słyszałem "Ooooo!!! To poważna sprawa. Najpierw MUSISZ …”. Aż pewnego dnia, na mój mail w sprawie, przyszła z pewnego centrum zwięzła odpowiedź - "Czwartek, godz. 18:00. Basen Delfin na Kasprzaka. Slipki zbędne, na początek teoria". Zrealizowałem swój cel a przy okazji spotkałem znakomite towarzystwo. Od tego czasu nurkowanie to już nie tylko miła rozrywka ale pasja. Nurkuję zawsze gdy tylko jest taka możliwość, zarówno w Polsce jak i tam gdzie woda zawsze jest ciepła. Nurkowanie jest proste i piękne, przy tym wcale nie trzeba schodzić głęboko aby świetnie się bawić. Jak powiedział jeden z moich kursantów, zawodowy akwarysta: "Wszystko co w wodzie najciekawsze można zobaczyć między piątym a piętnastym metrem". 


 

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073