Kadra Bestdivers » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Kadra Bestdivers

kadra 

Rudi Stankiewicz

  • instruktor 26 specjalizacji PADI,
  • Padi Instructor Development Course (IDC) Staff Instructor
  • Master Scuba Diver Trainer,
  • EFR Instructor Trainer,
  • DSAT Trimix Instructor.

Rudi Stankiewicz, nurkowanie z Best Divers

Posiadam 26-letnie doświadczenie jako instruktor nurkowania. To ja właśnie jestem właścicielem centrum nurkowego Bestdivers, 5 Star Padi Dive Centre. W nurkowaniu najbardziej kocham stan nieważkości, ciszę, niekończącą się historię przygód i odkrywanie nowych miejsc, ciągłe szukanie tego najlepszego ujęcia w fotografii podwodnej. Poznaje się wciąż uśmiechniętych ludzi, dzieli się z nimi wrażeniami po każdym nurkowaniu. Jak może się to nie podobać? Marzenia – nurkować z delfinami z własnymi dziećmi, zobaczyć rekina ludojada, nurkować z humbakami.

Od 5 lat PADI nagradza mnie odznaką Elite Instructor, co znaczy iż rocznie certyfikuję 100-200 nowych nurków, a szkolenie jest uznane przez samych kursantów jako najwyższej jakości.

Potwierdzeniem jest ponowne otrzymanie w 2022 roku certyfikatu najwyższej jakości serwisu dla klientów Bestdivers.

 

  W 2023 r uzyskałem stopień Instruktora jaskiniowego zgodnie z powiedzeniem "kto nie idzie do przodu, ten się cofa".

 


Kuba Marczewski – Master Scuba Diver Trainer, EFR Instruktor

Kuba Marczewski, nurkowanie z Best DiversOd kiedy po raz pierwszy zanurkowałem w 2004 roku, przebywanie nad powierzchnią wody stało się przerwą techniczną w prawdziwym życiu - tym nurkowym. Świadomość, że niebawem znowu znajdę się pod wodą, gdzie moje miejsce, pozwala mi podchodzić do spraw dnia codziennego z dystansem i bez stresu. Moje Marzenia? Długi czas nurkowałem wyłącznie w ciepłych, przejrzystych i pełnych kolorowych ryb wodach. Kiedy w końcu zanurkowałem w Polsce, zakochałem się od pierwszego wejrzenia w jej chłodnych i zielonych wodach. Teraz marzą mi się jeszcze bardziej surowe środowiska - jaskinie i Antarktyka.  


Baśka Brzewska – Master Scuba Diver Trainer, EFR Instruktor

Baśka Brzewska, nurkowanie z Best DiversPod wodę hop siup raz dwa?! Oj tak, a tam rybka, koral, rybka, koral! Pewnego dnia zapragnęłam więcej słońca, a że nie lubię plaży, zanurkowałam. Pomyślała dziewczynka: w kwietniu woda w morzu w Chorwacji na pewno jest przyjemna. Tak więc hop siup… a tu zimno, mokro i słono. A potem jaskinia, tunel, skałka, ośmiornica - ileż życia, ile można tu zobaczyć. Tak oto dzięki cierpliwości i wsparciu wielu nurków ukończyłam kurs OWD. Nadal uwielbiam słoneczne nurkowania w kolorowych ławicach ryb, jednak nie wyobrażam sobie weekendu bez polskich słodkich wód, gdzie przy odrobinie cierpliwości, poznamy piękno podwodnego świata równie bogatego jak w dalekich stronach.


Magda Młynik - Open Water Scuba Instructor

Magda Młynik, nurkowanie z Best DiversZaczęłam nurkować przez zupełny przypadek i teraz już nie wyobrażam sobie życia bez tego sportu. Każda pora i miejsce jest dobre, żeby zanurzyć się pod wodę – bez względu na to czy jest to kolorowe i ciepłe Morze Czerwone, czy polskie jezioro zimą. Jeśli nie nurkuję -tańczę, jeżdżę na rolkach, rowerze, biegam lub pływam. Lubię podróżować, aktywnie spędzać czas i być w dobrej formie. Uwielbiam nurkowanie, ponieważ daje możliwość oderwania się od codzienności, a takze jest sportem, który umożliwia ciągły rozwój i udoskonalania umiejętności, no i przede wszystkim, pod wodą mogę na własne oczy widzieć to - co większość ludzi obejrzy jedynie na ekranie telewizora.


Bartek Sajkowski – Master Scuba Diver Trainer, EFR Instruktor

Od kiedy miałem jakieś 5 lat ciągnęło mnie do wody. Dzięki tacie nauczyłem się pływać chociaż w głowie była tylko zabawa. Zaszczepiona pasja się rozwijała. W pewnym wieku zacząłem trenować pływanie i uważałem, że woda nie jest w stanie dać mi więcej. Wszystko się zmieniło w momencie gdy pojechałem z dziewczyną na wakacje do Egiptu. Przez zupełny przypadek dostaliśmy zaproszenia na tzw. intro. Jak tylko zanurzyłem się pod powierzchnię, to ukazał mi się zupełnie nowy świat. Jest on piękniejszy, spokojniejszy i tylko tam można poczuć, że się żyje. Od tej pory nurkowanie stało się całym moim życiem. Kurs po kursie. Nurkowanie po nurkowaniu. Starałem się i dalej staram doskonalić swoje umiejętności. Nurkowałem w wielu miejscach na ziemi i nie ma ani jednego wejścia do wody, o którym mógł bym powiedzieć - słabe... Wiele radości sprawia mi prowadzenie szkoleń, ten pierwszy kontakt kursanta z wodą jest przeżyciem także dla mnie. O nurkowaniu mogę rozmawiać godzinami, a dzielenie się wiedzą o tym sporcie powoduje uśmiech na mojej twarzy 🙂

 


Jacek Fijałkowski - PADI Divemaster

 
Przygoda z nurkowaniem rozpoczęła się dla mnie stosunkowo późno jak nam mój wiek, do tej pory zainteresowania krążyły raczej w przeciwnym kierunku, wspinaczki. Okazało się, że raz spróbowałem i wpadłem jak kamień w wodę. Myślę, że nawet Haldan nie przewidział takiego półokresu, który może wywierać wpływ na psychikę ciała zanurzonego w wodzie ;-). Przebywanie pod wodą działa jak magnes i wciąga mnie bez końca. Nurkowanie nauczyło mnie, że można tu znaleźć prawdziwych przyjaciół.

Monika Kur - PADI Open Water Scuba Instructor

 
To, że nurkuję, to czysty przypadek: Egipt – intro, w pół roku później tęsknota za błękitną wodą i kurs OWD. Na początku miały być to tylko płytkie nurkowania do 12 metrów w ciepłej wodzie, bo dużo rybek i kolorowo, a na myśl o głębokich nurkowaniach w zimnych, ciemnych wodach oblewał mnie blady strach. Minęło parę lat … - zaczęła działać „magia wielkiego błękitu”.  Nurkowania stały się coraz głębsze w zimnych i ciemnych wodach. To, co miało być jednorazowym wydarzeniem w życiu, przerodziło się w coś więcej. Nurkowanie pozwala mi połączyć ze sobą pozostałe zainteresowania: fotografię, ciekawość świata, miłość do gór czy też obcowanie z zabytkami starożytności. Dziś poza nurkowaniem rekreacyjnym, sprawia mi radość dzielenie się tą pasją z tymi, którzy stawiają pierwsze kroki w nurkowej przygodzie.

Kamil Wąsowicz - Instruktor Pierwszej Pomocy EFR, Instruktor nurkowania SDI

Kiedyś bałem się wody. Moje pierwsze dłuższe zanurzenia nie miały nic wspólnego z nurkowaniem rekreacyjnym - ale później zadania i sprzęt się zmieniały, pojawiły się nowe możliwości.
Teraz strach zamienił się w fascynację połączoną z szacunkiem dla żywiołu. Tą właśnie fascynacją oraz wewnętrznym spokojem i rozsądnym podejściem do nurkowania staram się dzielić z otoczeniem.
Nurkowanie jest dla mnie możliwością wyciszenia kłębiących się pospiesznych myśli codzienności, pod wodą mogę polegać tylko na sprzęcie, partnerze i sobie, tam zasady są proste.
Zanurkujmy razem, uspokoimy oddech po dźwiganiu sprzętu do wody, poczujemy stan nieważkości i zobaczymy kawałek świata dostępny dla nielicznych.

Mariusz Kiełczewski - PADI Open Water Scuba Instructor

Nurkować chciałem od momentu kiedy obejrzałem pierwszy film o życiu w oceanach. Ten tajemniczy, niedostępny dla każdego świat bardzo mnie fascynował. Brak czasu i możliwości skutecznie odwlekały moment pierwszego zanurzenia pod powierzchnię wody ale kiedy wyszedłem po pierwszym nurkowaniu wiedziałem , że to jest to i muszę się zapisać na kurs. Po otrzymaniu certyfikatu OWD mój apetyt na zdobywanie wiedzy i umiejętności jeszcze bardziej się wzmógł i wszystko potoczyło się błyskawicznie, najpierw kurs Divemastera a potem Instruktora. Przez ten czas moje podejście do nurkowania trochę się zmieniło i oprócz samej frajdy z bycia pod wodą dużą przyjemność sprawiało mi dzielenie się z innymi moją pasją i zdobywaną wiedzą.
Jak kiedyś powiedział jeden z moich instruktorów: "po skończeniu kursu OWD dostajesz klucze do innego świata" do którego teraz ja zapraszam wszystkich.

Stanisław Kakietek - PADI Divemaster, DSD Lider

unnameWcześnie nauczyłem się pływać, a jak pływanie to i ciekawość co jest tam na dnie. Było ciekawie tylko strasznie mało czasu na oglądanie. Po latach bezowocnych prób wydłużenia czasu pobytu na dnie, rezolutnie zdecydowałem się ukończyć kurs nurkowania z butlą. Trochę trwało zanim udało się pobyć pod wodą aż trzydzieści minut na stałym poziomie 15 m (plus/minus ). Po każdym nurkowaniu chciało się czegoś więcej, stąd kolejne kursy i pomysł aby zostać przewodnikiem nurkowym. Realizacja pomysły trwała dłużej niż się spodziewałem, głównie dlatego, że co nie zgłosiłem się w tej sprawie do jakiegoś centrum nurkowego to z reguły słyszałem "Ooooo!!! To poważna sprawa. Najpierw MUSISZ …”. Aż pewnego dnia, na mój mail w sprawie, przyszła z pewnego centrum zwięzła odpowiedź - "Czwartek, godz. 18:00. Basen Delfin na Kasprzaka. Slipki zbędne, na początek teoria". Zrealizowałem swój cel a przy okazji spotkałem znakomite towarzystwo. Od tego czasu nurkowanie to już nie tylko miła rozrywka ale pasja. Nurkuję zawsze gdy tylko jest taka możliwość, zarówno w Polsce jak i tam gdzie woda zawsze jest ciepła. Nurkowanie jest proste i piękne, przy tym wcale nie trzeba schodzić głęboko aby świetnie się bawić. Jak powiedział jeden z moich kursantów, zawodowy akwarysta: "Wszystko co w wodzie najciekawsze można zobaczyć między piątym a piętnastym metrem". 


Arkadiusz Hołownia - PADI Divemaster

Przygodę z nurkowaniem zacząłem od podpatrzenia płetwonurków w zatoce Abu Dabbab podczas zimowych wakacji. Pomyślałem, a może by tak spróbować...? Po powrocie do Polski wraz z rodziną "zapisaliśmy" się do PADI. Ciężko było wybrać centrum nurkowe, więc posłałem maila do trzech... Rudi błyskawicznie podjął temat. Po roku spędzonym na OWD chciałem więcej... Po kolejnym roku jako AOWD znowu było mało... Przyszedł czas na specjalizacje. Zrobiłem kilka niezbędnych. No to może kolejny poziom? Po zrobieniu Rescue pojawił się dyplom Master Scuba Diver. Myślałem, że tyle wystarczy. Namówili na Divemastera, kurza twarz... i nadal mało. Jako, że nie samym nurkowaniem człowiek żyje, to „bawię” się jeszcze w Aikido - też na mistrzowskim poziomie 😉 Keep calm and just do it too!

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073