Grand Cenote - Meksyk » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Grand Cenote – Meksyk

To jeden z najpiękniejszych cenotow na Jukatanie. To trudne miejsce nurkowe, tylko dla nurków z doskonałą pływalnością. Ilość form skalnych dekorujących jaskinie i ich unikatowość jest zadziwiająca. Jeden z przewodników, z którym mieliśmy okazję współpracować, życzyłby sobie być właścicielem właśnie tego miejsca.

 

Wyprawy nurkowe - Grand Cenote Wyprawy nurkowe - Grand Cenote Wyprawy nurkowe - Grand Cenote

Wyprawy nurkowe - Grand Cenote Wyprawy nurkowe - Grand Cenote Wyprawy nurkowe - Grand Cenote

 

Jaskinia znajduje się blisko drogi. Ściąga wielu turystów, bowiem znajduje się na trasie pomiędzy dwoma ośrodkami architektury antycznej – Tutun i Chichen-Itza. Cenot wypełniony jest stalaktytami i stalagmitami. Potężnej wielkości komory jaskiniowe mieszczą kilkanaście grup nurków na raz, tak że nikt nie wchodzi sobie w drogę.

 

Wyprawy nurkowe - Grand Cenote

 

Ukształtowanie jaskini jest niesamowite, a pozytywnych opinii na temat tego miejsca nie ma końca. Po Angelicie nie spodziewaliśmy się, że coś na jeszcze tego dnia tak pozytywnie zaskoczy.

 

Wyprawy nurkowe - Grand Cenote

 

W Grand Cenote żyje bardzo dużo ślepczyków jaskiniowych i sumów słodkowodnych. Ogrody lotosów z pięknie ubarwionymi na czerwono i purpurowo liśćmi zapierają dech w piersiach. Sam hodowałem lotosy w domowym akwarium, więc widok całego ogrodu lotosowego był naprawdę niesamowity.

 

Wyprawy nurkowe - Grand Cenote Wyprawy nurkowe - Grand Cenote

 

W cenocie tym nie występuje halokina, tak więc z zakresie nurkowania rekreacyjnego nurkuje się tylko w słodkiej wodzie. Woda słona jest dużo dalej i nie jest dostępna dla nurków turystycznych. Mało kto wie, że Grand Cenote ma aż 120 km długości.

 

Grand Cenote

 

Galeria zdjęć:

 

Tekst i zdjęcia: Rudi Stankiewicz

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073