Middle Reef, Safaga - Egipt » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Middle Reef, Safaga – Egipt

 

Rafa Middle Reef w okolicach Safagi może dostarczyć Ci jedno z bardziej spektakularnych nurkowań.

Dlaczego? Otóż różni się ona dosyć zasadniczo od reszty w okolicy. Można wpłynąć do wnętrza rafy korytarzami i tunelami, które prowadzą nurka w nowe miejsca wewnątrz rafy. Nie byłbym wcale zdziwiony jeśli nie wszystkie zakamarki tej rafy są odkryte mimo, że setki nurków szwendają się tu każdego roku.

Maksymalna głębokość wewnątrz rafy to 8 metrów i praktycznie w każdej chwili możemy wynurzyć się na powierzchnię. Nie mniej jednak powrót do łodzi po powierzchni jest raczej niemożliwy – zbyt mała głębokość miedzy powierzchnią wody a, rafą.

 

 

Korytarze w rafie prowadzą nas do różnego rodzaju komnat, grot, zaciemnień, mini jaskiń, które są niesłychanie malownicze. Rzekłbym idealne miejsce dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą czy jaskinie im się spodobają. Middle Reef jest dość prosta do nurkowania ale trzeba zwrócić uwagę na trzy elementy.

Nawigację – jeśli zabłądzimy wewnątrz rafy to oczywiście można wynurzyć się na powierzchnię i zerknąć gdzie jest nasza łódź ale jak wspomniałem po powierzchni raczej trudno wrócić.

Pływalność – osoby, które mają z tym problem zwyczajnie zmącą wodę i popsują nurkowanie innym uczestnikom wycieczki.

Ilość osób – wg. mnie max 4 nurków jest w stanie efektywnie pływać wewnątrz rafy, nie wchodzić sobie w drogę i nie mącić wody. Nurkowanie w parach jest tu idealne.

 

 

To miejsce jest wręcz wymarzone do fotografii. Zarówno doświadczeni jak i początkujący fotografowie podwodni znajdą urok tej rafy.

Bez dwóch zdań – to miejsce trzeba odwiedzić podczas pobytu w Safadze!

 

Zdjęcia: Rudi Stankiewicz

 


Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073