The Pit Cenote- Meksyk » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

The Pit Cenote- Meksyk

The Pit Cenote

 

Jeden z bardziej spektakularnych cenotów jaki widziałem w swoim życiu.

To jest to miejsce na mapie nurkowej, które jak będziesz miał szanse zobaczyć to zrób wszystko aby je zobaczyć.

 

 

 

Studnia odkryta całkiem niedawno, a droga dojazdowa została zrobiona w 2011 roku. Droga dojazdowa znaczy wykarczowana dżungla z ubitą ścieżką dla samochodów (raczej terenowych).

 

Wchodząc do cenotu The Pit spadamy na 30 metrów. Tam jest cienka warstwa siarkowodoru. Coś podobnego jak w cenocie Angelita tyle że tu, warstwa jest dużo bardziej cienka. W zasadzie do tej głębokości nurkuje się tu rekreacyjnie. Pod warstwą siarkowodoru jest zejście jeszcze do 40 metrów głębokości, potem jako już nurkowanie jaskiniowe do 120 metrów!

To właśnie w cenocie widać co to jest ów legendarna przejrzystość wody 150 m. Tyle nie zobaczymy ale 70 metrów na pewno! Latem, gdy słońce jest wysoko, promienie wpadają pionowo do studni tworząc niepowtarzalną scenerię. Jesienią, słońce świeci pod pewnym kontem i już nie ma tego efektu ale….no właśnie, to nie ma znaczenia.

 

 

Jaskinia ta łączy się z niedaleko położonym cavernem Dos Ojos. Płynie się ok 3,5h. Oczywiście ta droga jest już dla nurkow z uprawnieniami Full Cave Diver.

Musisz koniecznie zobaczyć to miejsce za życia. Będziesz zachwycony nieprawdopodobnie. To fenomenalne nurkowanie na skalę światową ! Gorąco polecam.

 

ZDJĘCIA

 

 

 

Tekst: Rudi Stankiewicz

Film: Rudi Stankiewicz

Zdjęcia: Rudi Stankiewicz, Katarzyna Ronikier Dolańska

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073